Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rexapin kullanan var mı?

Başak diba

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Forumda yeniyim yardiminiza ihtiyacım var rexapin 20 mg kullanan varmı şizofreni de kullanılıyor sanırım. kiz kardeşim rahatsız doktor bu ilacı verdi. Sadece bunu kullanıyor 1 haftadır biraz rahatladı gibi. Bu ilacı kullanlar nasıl etki gördünüz faydası oldumu sizde .birde bu ilacı aile hekimleri veriyormu

Başak diba

sadece şizofreni tedavisinde kullanılmıyor, hastalığın ne olduğunu doktorunuz bilir, bu gibi ilaçlar bir çok şikayet için reçete edilebiliyor. etkisi kişiye göre değişir, iyi geldiğini düşünüyorsanız kullanmaya devam edin, doktorunuzun onayını almadan ilacı bırakmayın. hatırladığım kadarıyla pahalı bir ilaç, bu nedenle, eğer ilaç raporunuz yoksa, doktorunuzdan ilaç raporu talep edin, bu rapor sayesinde aile hekiminiz ilacı sorunsuz bir şekilde reçete eder, ilaç için yüksek fiyatlar ödemezsiniz, ek olarak rapor sayesinde normalde bir kaç kutu yazılan ilaçları çok daha fazla sayıda yazabilir aile hekiminiz. bu sayede sürekli hastaneye git gel yapmak zorunda kalmazsınız.

Rapormu henüz raporumuz yok. bu ilaç yeşil reçete ile satılmıyor. Özel psikiyatri doktoru verdi bu ilacı fakat pahalı bir ilaç . Reçete ile alinmiyormu

Başak diba yeşil yada kırmızı reçeteli olmasa bile bazı ilaçlar sadece uzman doktor tarafından reçete edilebiliyor. fakat bu ilaç konusunda emin değilim, bu konuda herhangi bir eczaneyi arayıp bilgi alabilirsiniz. benim görüşüm, kullandığınız ilacın etken maddesi "Olanzapin" atipik antipsikotikler olarak sınıflandırılan bir gruba giriyor. bu gruptaki ilaçları nöroloji, psikiyatri gibi alanların uzman doktorları yazabiliyor bu hekimlerin bulunmadığı yerlerde aile hekimliği belki yazabilir. ama emin değilim, bu konuda size en iyi bilgiyi bir eczacı verecektir, internetten bulduğunuz herhangi bir eczaneyi arayıp sorabilirsiniz, yakınınızda bir eczane varsa oradan da bilgi alabilirsiniz. ek olarak ilaç raporunu edinmek oldukça kolaydır, sadece doktorunuzdan isteyin, ilacın pahalı olduğunu eğer uzun bir süre kullanılması gerekiyorsa ilacı raporlamasını rica edin. ilaç raporları bir kaç gün içerisinde sisteme tanımlanır ve ilacınızı aile hekimleri dahil, diğer doktorlar yazabilir, ücretsiz temin edebilirsiniz.

kilo aldırdıgı için abilifly yani aripa daha uygun olur

sıkıntı stres giderici

ilacın yanında spor egzersiz yapmalı spor depresyona sıkıntıya negatif belirtilere ii gelir pozitifleri ilaç giderir ama negatiflere ilaç bişi yapmaz

Rexapinin bana yaptıkları

2020 senesinde ilaçlarımı bırakma gafletinde bulundum. Çünkü çok iyi hissediyordum. Şizofreniden kurtulmuş gibiydim adeta. Sonra derin psikozlar yüzünden kendimi camdan attım. Hastanede bana rexapin vermeye başladılar. Korkulara ve bitmeyen psikozlara girmeye başladım. 2 sene böyle yaşadım. Artık bilgisayar başına dahi oturamıyordum çünkü hemen psikoza giriyordum. Sorun bu defa kendimde sandım çünkü artık ders almıştım. Psikozlarım çok ağır geçiyordu. Dayanamıyordum. Sonunda durumu doktoruma açtım. Artık konuşacak halim dahi kalmamıştı. Soliana geri döndük. Psikozlarım hafifledi. Ancak bu sefer de iki saatten fazla dışarıda kalamıyorum. Yine psikoz. Rexapinden önce böyle şeyler yoktu. Şu an yine pc başına oturamıyorum. Kafeste gibiyim. Çalışmama imkan yok. Akşamları zaten dışarı çıkamam, yine psikoz. Ama gündüzleri dışarıda rahat etseydim en azından iyi olurdu. Siz de bu salak ilacı kullanmayın. Korkulardan psikozlardan öldüm bittim. Şimdi daha normalim.

Ben kurtulamadım ki ... 2 senedir azap çekiyorum. Sadece rexapini bırakmak beni hafifletti. Onun yanında verdiği korkular yüzünden buspon da kullanıyordum. Şimdi tek çare klozapin. O da en tehlikeli ilaç yani. Rexapin kullanıyorsan eğer istemediğin şeyler yapma dürtüleri ve bazı konularda konuşamaman senin suçun değil. İlaç sorumlu, bunu bil.

Bipolar tanısı ile Rexapin 15 Mg kullanıyorum. Psikoz belirtilerine çok iyi geliyor. Bir takım gerçek dışı sesleri duyma,olağan üstü şüphecilik, paronoyak düşünceler, işitsel ve görsel halüsnülasyonlara karşı birer bir ilaç bende çok faydalı lakin eksi yanları tatlı krizine sokması aşırı yeme k yeme ihtiyacı hissetmeniz, tatlı krizi ve şeker hastalığı riskini ortaya çıkarıyor.

Bipolarken eskide psikotik etkileri geçirmesi için 15mg/gün içiyordum. Ve etkiliydi. Fakat vücudumda yaralar çıkarttı, kafamda akneler çıktı. Akneler ve yaralar geçmedi. İlacı doktorumla kesme kararı aldıktan 1 ay sonra yaralar geçti ama iz kaldı yüzümde. Daha düşük dozlarda bu sorun oluşmadı fakat etki de etmedi düşük doz. Doz arttıkça yan etkiler arttıyor ve başka yan etkiler ortaya çıkarttıyor benim vücudum.

2 gün önce rexapin 10 mg almaya başladım ama yataktan kalkamıyorum bu kaç günde geçer

Ben kullandım bende aşırı enerji ve güç vermişti ama başka yan etkilerden dolayı kestik .SEnin durumuna gelince ne zaman geçeceğini kullanmadan bilemezsin her ilaç herkeste aynı etkiyi yapmıyor biraz beklemelisin.

ben de olanzapin kullanıyordum iyide etki yapıyordu hatta okuluma bile gidebiliyordum ayak ağrısı yaptığı için bırakmıştım

Ben 600mg cedrina nın yanına 10mg rexapin kullandım. Fakat akatizi yaptığı için bıraktım.

caykolik

İlaç yan etkisi olarak iç huzursuzluk, yerinde duramayan, iç daralması gibi şeylerin aşırı derecede olması. İlaç dozu ani arttırıldiginda yada İlaç dozu fazla geldiği için oluşan yan etkidir. Çözüm olarak akinaton 2mg sabah akşam alınır fakat akinaton yeşil reçeteli bir ilaçtır

15 mg olanını kullaniyorum hastalık için bire bir desem yeridir heleki sanrı heyezan panaroya vb. Yan etkileride maselef azımsanmayacak kadar değil ayak ağrısı,kilo bende gözlemlediğim yan etkiler

ben 2007 de askerlikten çürük aldığımdan beri olaxin 20 mg kullanıyorum
ozaman doktorum yarbay yazmıştı yani yaklaşık 16 senedir kullanıyorum
ayrıca ek olarak daha sonra sivil doktorun yazdığı gyrex 400 mg kullanıyorum

olaxin çok iyi geliyor bana zaten birgün atmasam uyuyamam

olaxin ozaprin rexapin zeyprexa hepsi aynı ilaç

katkı maddesi ana adı olanzapin diye geçiyor

Günde 20mg Rexapin az bir dozaj mı?

Günde 20mg Rexapin az bir dozaj mı?

ahmetrıza24 az/fazla kişiye göre değişir. Bana göre 20mg fazla. ben 10mg kullandım ve daha sonra bıraktım. Şu an 700mg cedrina kullanıyorum. Çok büyük kesime göre bu çok fazla bir doz, taşikardi yapıyor, ölecekmişsi gibi yapıyor ama bende bazen etki dahi yapmadığı oluyor. Demek istediğim kişinin bünyesi belirliyor ilacın dozunu. Geçmiş olsun.

Psikoz hakkında

Günde 20mg Rexapin kullanıyorum, sabah 10 akşam 10 şeklinde. Bu psikoz için yeterli bir doz mu? Atipik psikoz teşhisim var.

20 mg Rexapin Psikoz için az değil mi?

......

Son düzenleme:
Bende 20 mg içiyorum,normal az değil bence

Ben meresa kullaniyorum çok güzel bir ilaç

Ben 10mg kullanıyorum. Atipik psikoz hastasıyım. Yanında rileptid var. Rexapin daha önce uyku yapıyordu. Artık uyku yapmıyor.sizler yazınca fark ettim. Bacakta uyuşma karıncalanma vardı. Oda geçti ilk aylarda.Tek şikayetim göbek yapması. İlacı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum

Rexaplin uyku yapıyor biraz ama heyecan falan duyabiliyorsan pasifleştirip negatifleştirmiyor xeplion gibi o yönden iyi 20 mg kullanmıştım şimdi Travikta 350 kullanıyorum hayatım berbat gidiyor yaşamak zehir bana sen rexsapline devam et bence aylık iğnelere geçemezsin

Üst Alt