Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rexapin kullanan var mı?

Söz ettiğin kötüleşme ilaçın yan yetkilerimi.. yoksa hastalığınızla ilgili şikayetlerinizin artması mı?

@isabeyy,

Yani bilmiyorum eski ensemde ağrılar başladı başım ağrıyor dönüyor takıntı geri geldi gibi
Hastalığımın artması sanırım acaba dozu mu düşürsem ne olur ne yapmalıyım

Anladım..

Sizin bu düşünceler ilaçla ilgili bir şey değil.

5mg dan 10 mg ma çıkınca acaba bu beni kötü yaparmı..iyi gelirmi gelmezmi gibi gibi şeyler düşündüysen obseyonların artmış olabilir..baş ağrısı baş dönmesi okb de pek görülen bir durum değil.

Yalnış hatırlıyorsam lütfen düzeltin,sizde okb hastalığı da vardı değilmi?

Rexapin 10mg doktor yazdıysa bunu altını çiziyorum. Doktorunla konuş oldumu?

Kendi kendinize doz yükseltmek doz düşünmek doğru değil bunu mutlaka doktorunuzla görüşüp ona göre ayarlayın.

Evet evet takıntıda var bende doktora söyledim zaten 2.5mg kullanırken yüksek dozu iyi geliyor diye direk onu icmemi söyledi birde bende demir eksikliği var kan fazlalığı var ondan da baş ağrısı baş dönmesi olurmu?
Birde bende anksiyete mevcut

Kan fazlağı ile ilgili Flebotomi yapılıyormu size?

Kan fazlalığı baş ağrısı kulak çınlaması ve kaşıntı yapar.

Tanı almış bir kan hastalığınız varmı bilmiyorum..kan fazlalığı ile ilgili polisitemia vera olasılığını elemek için mutlaka bir Hematoloji ile görüşün.

Diğer psikiyatri ilaçlarınızla ilgil doz ayarlaması konusunu kendiniz değil doktorunuz yapsın.

@isabeyy,

Şöyle bir durum mevcut kan fazlalığı var ama ferittin düşüklüğü mevcut

Demir eksikliği mi mevcut acaba

Abicim.. bu kan fazlalığı ile ilgili daha önce Hematoloji sizi gördümü?

Önca dahiliye hemogram baktır.. dahiliye yönlendirir seni.
@isabeyy,

Saygıdeğer abim bende reyno fenomeni mevcut normalde doktorda Kızılay kan vermen lazım dedi ramotoloji doktoru

Tamam hematoloji gördüyse bir şey diyemem.

Kan fazlalığı baş ağrsı yapar..kaşıntı yapar..kulak çınlaması yapar.

Hemogram'a baktır..hemoglobin yüksekse hematoloji kan bağışı yap demiş madem bağış yaparsın,ama bazı hastalıklardan kaynaklı kan fazlalığı varsa kızılay kabul etmez..alınır ve atılır.

Diğer psikiyatri ilaçlarınızla ilgili doktorunla konuş onunla değerlendir.

@isabeyy,

Üst Alt