Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Romatoid artrit miyim acaba?

alastor4321

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Üniversite ogrencisiyim 2 sinifim. 1-2 ay önce televizyonlarda üniversiteye okuma siniri geldiğini duydum. Haberi alınca çok fena yikildim. Girdigimiz sene böle bir sınır yoktu bizde hep yattik tabi :D . Psikolojik anlamda resmen bunalimdaydim bi gün baş ağrısı ve 38 derece ateşim vardi. 1 hafta boyle devam etti aşırı yorgunluk vardı. Dikkat ettiğim şey kafayı derslerden kaldırıp eglenince halsizlik die birşey kalmıyordu. Yorgun uyaniyodum hep eklemlerm fln sanki atesim var gibi agriolardi. 1 hafta böle geçtikten sonra 1 sabah uyandigimda sağ sol el ayak bilekleri parmaklarimin sadece orta eklemleri dizlerim kalcam ağrı ve şişlik içinde uyandım. Ellerimi sıkı bir şekilde yumruk yapamiyordum. İnterneti açtım aklıma ilk akut romatizmalı ateş geldi ama arastirdikca romatoid artritten endişelenmeye basladim :( . Romatoid artritte sabah tutukluğu yazıyor fakat bende sabah tutukluğu die bise yok günün her saati biraz biraz agriyor ve hep sisler.Ağrı yok denecek kadar az elime ağırlık alirsam agriyor tabi.Dizlerimin üstündeki kaslari sert calistirisam yanmaya başlıyorlar 4-5 sn agriyorlar. Vücudumdaki resemen bütün eklemler etkilenmiş gibi sadece omuz ve ellerimdeki parmakların uç kısımdaki ve parmak dibindeki eklemler normal. Atesim geceleri 38 lere çıktığı oluyor. Ayrıca son 5 ay protein tozu kullanmadan hergun ağırlaştırılmış vücut geliştirme yapiyordum . Skolyozum var ve iyi geliyor. Bu romatoid artritmidir bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

romotoloji doktoruna görün kardeşim yapılacak testlerde çıkıyor romatoid artrid olup olmadığın burda ne söylersek yalan olur

Romatoid artrit bilindiği üzere iltahaplı eklem ağrısıdır aynı zamanda ateşte yapar durumunuz her ne kadar onuda gösterse genede bir hekime başvurup gereken testleri yaptırmanız gerekir

Bence brusella olabilir.bir arkadaşımda da durduk yerde aynı belirtiler çıkmıştı.sonra brusella çıktı.

Brusellanın belirtileri nelerdir

Brusella bakterisi ile karşılaştıktan sonra günler hatta aylar sonra hastalık belirtileri ortaya çıkabilir. Brusella ilk etapta kendine özgü olmayan üst solunum yolu enfeksiyonları benzeri bir tablo oluşturur. Ateş, terleme, eklem ağrıları, güçsüzlük, baş ağrısı, depresyon, karın ağrısı gibi bir çok belirti ile ortaya çıkabilir. Karaciğer ve dalakta büyüme ve diğer iç organlarda fonksiyon kayıpları oluşturabilir. Teşhisde ki en önemli nokta hastanın risk grubunda yer alıp almadığı ve hayvan temasının olup olmadığının sorgulanmasıdır. Ayrıca ateş ile birlikte görülen büyük eklem ağrıların da brusella hastalığı mutlaka akla getirilmedilir.

Eklem sislikleri 1-2 gün içinde diğer eklemlerede sıçrıyor ayin 8 ine profesörden gün aldık bu şey beni çok endiselendiriyor :( . Moralsizlikten resmen yemeden içmeden kesildim ayrıca son 3 gündür diş apseleri olmaya basladi.

Son düzenleme:
profesore gittik kanımdakı CRP hastalık başlangıcında nezleyken 22 ydi.Şimdi yapılan testlerde Romatoid faktör bulunamadı CRP de 1.5 haftada kendi kendine 22 den sıfırlara düşmüş herşey normal gorunuyor eklem ağrılarım hafifledi ancak şişlikler devam ediyor ağrı hafifledikten sonra son 1 haftadır ağrı eklemlerimde gezmeye başladı ağrı ve tutulmalar hep tek taraflı olmaya başladı bi sağ taraf el bileği parmak vs tutuluyor bi kaç saat sonra yada bikaç gün sonra tutulum sol ekleme geçiyor sağ düzeliyor. Profesor kan sonuçlarımdan romatoid artrit ve diğer romatizmal hastalıkların olma ihtimalinin bulunmadığını soyledi.Ayak bileklerim akşamları çok şişiyor ama hiç ağrımıyorlar.Bunun için kalbimede bakıcaklar.Bende ürik asit yüksekliği var son 1 aydır çok fazla ton balığı yedim ürik asidim baya fırlamış tüm eklemlerimdekı şişlik ürik asid yüksekliğinden olabilirmi??

Üst Alt