Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?

Bu başlık sevgili ilahiyatçı yazar Cemil Tokpınar hocamın 2002 yılında çıkarttığı milyonları namazla buluşturan şaheser kitabının adıdır.

Hayatımı anlattığım “En büyük engellilik nedir?” isimli kitabımın adı, Cemil Tokpınar hocamın gönderdiğim bir maile yazdığı cevaptan esinlendiğim bir cümledir.

O mailde engelli olduğumu ve namaz kıldığımı söyleyince, Celal kardeşim, en büyük engellilik Allah’ı tanımamaktır, ne mutlu sana ki yönünü ahirete çevirmişsin, demişti.

2008’deki o mailden sonra, ara ara telefon ve maille görüşürüz. Cemil Tokpınar hocamın “Sabah namazına nasıl kalkılır?” (SNNK) kitabını namaza başladıktan sonra okudum. Ve...

Ve ara ara uyku ağır basıp kaçırdığım sabah namazlarının kıymetini anladım. Kitabı okuduktan sonra öyle bilinçlendim ki, bazen sabah telefonun alarmı çalmadan uyandığım oldu.

Bu yazıda size o kitaptan birkaç bilgi vereceğim. Ve inşallah bu kitabı bilgisayarınıza nereden indirebileceğinizi bildireceğim. Güzel kalpli, Nur yüzlü Cemil Tokpınar hocam sırf Allah rızası için internetten paylaşmış.

SNNK kitabı sekiz bölümden oluşuyor. Cemil hocam her bölümde minik başlıklara ayırıp konuyu detaylandırıp, ikna ve tatmin edici cevaplar vermiş.

Yazı uzamasın diye içindekiler kısmından sadece iki bölümün başlıklarını kopyaladım:

3. BÖLÜM

SABAH NAMAZININ ÖNEMİ

1. Sabah Namazını Kılan, Allah’ın Garantisindedir 50

2. Sabah Namazının Sünneti Bile Dünyadan Hayırlı 51

3. Hz. Ömer Yaralıyken Bile Sabah Namazını Kıldı 51

4. Sabah Namazının Vakti Güneş Doğunca Çıkar 53

4. BÖLÜM

NAMAZI TERK ETMENİN BAHANELERİ

1. Önemini Bilmemek 55

2. “Allah Gafûr Ve Rahîmdir, Affeder” Düşüncesi 56

3. Daha Gençsin, Yaşlanınca Kılarsın 58

4. “Zamanım Yok” İddiası 59

5. “Çalışmak Da İbadettir” Gerçeğini Yanlış Anlamak 60

6. Hiç Bitmiyor, Usanıyoruz 61

7. Sihirli Formül Arayışı 62

8. Kılacağım Ama Duaları Bilmiyorum 63

9. Çok Yoğun İşlerim Var 64

10. Hastayım, Nasıl Kılayım? 66

11. Elimde Yara Var, Abdestim Olmaz 67

12. Üzerim Temiz Değil 68

13. İş Yerinde İzin Vermiyorlar 69

14. Askerde Nasıl Kılayım? 71

15. Yolculukta Nasıl Kılayım? 75 a. Vasıta Ve Zaman Seçimi 75

b. Mecbursanız Araçta Kılabilirsiniz 76

c. Cem’i Takdim Veya Cem’-i Te’hir Yapabilirsiniz 79

16. Kılacaktım Ama Unuttum 74

17. O Kadar Çok Engelim Var Ki 83

18. Yer Temiz Mi, Ortam Uygun Mu, Kıble Nasıl Bulunur? 86

19. Camiye Ve Abdest Yerine Uzağız Veya Bilmiyoruz 87

20. Benim Kalbim Temiz, Niye Namaz Kılayım? 88

Cemil hocam öyle bir ilahi aşkla dolu ki, herkes namaz kılsın, cennete gitsin, istiyor. Çünkü Efendimiz SAV, Namaz cennetin anahtarıdır, buyuruyor.

Cemil Tokpınar ve pekçok değerli hocalarımız, 2006 yılında “Namaz Gönünllüleri Platformu” diye bir oluşum kurdular.

“Namazın da gönüllüsü olur mu?” demeyin, 2006 yılından beri namaz gönüllüleri, ‘namazsızlık hastalığını tedavi etmek ve namazlı, temiz bir toplum oluşturmak’ amacıyla il il, hatta ülke ülke gezip, Müslümanları namazla dirilişe davet ediyor.

Bugüne kadar binlerce namaz bilinci programı düzenleyen Namaz Gönüllüleri, yaptıklarının hedefleri yanında devede kulak kaldığını söylüyor.

Binlerce insan namaza başladı Allah’ın izniyle... Allah ebediyyen razı olsun.

Bu ramazan birgün, Cemil hocamı iftar programında izledim. (Temmuz 2014) Samimiyetle ettiği dualarda, Allah’ım benide birşeylerin düzelmesinde istihdam ve öncü eyle, demişti.

Evet Allah, o duasını kabul etmiş olmalı ki, Cemil hocamın vesilesiyle binlerce insanın alnını secdeyle buluşturdu.

Sevgili Cemil Tokpınar hocam, herkesin okuyup namazla buluşması amacıyla, SNNK kitabını ücretsiz bilgisayar uygulaması haline getirtmiş ve paylaşmıştır. (1 mb’dan küçük bir dosyadır. )

Bu sayfadaki programı indirip kitabı bilgisayarınızdan kolayca okuyabilirsiniz:

http://www.nurris.com/snnk.html

İnşallah kitabı daha bitirmeden abdest alıp namaza durmak isteyeceksiniz... Allah hepimizi namazını huşuyla kılan salih kullarından eylesin.

Celalcelik@gmail.com Ankara ( Konya-Ereğli )

http://celal1973.blogspot.com/

Üst Alt