Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Safra kesemde 7 mm çapında taş var. Ameliyat olmadan taş düşürmek mümkün mü?

besalti20

Aktif Üye
Konular
295
Reaksiyonlar
12
Mesanemden Cok rahatsız edici kasılmalar sonucu doktora gıttım ve ultrasona gonderıldım Sonuc..Kasılma ve agrılarımın nedenı 7MM çapında bi taş varmış saframda..Ve ameliyat onerdıler..Taş duşurme Olamazmı sizce..illa ameliyat mı..

O taşın düşeceği bi çıkış kapısı yok ameliyat kesin çözüm..Safra kesesinde o taş ara kanala düşerse gerçekten sıkıntı yaratırmış o yüzden çaresine baktırı nderim..

Merhaba,
Ben 2012 mayıs ayında safra ameliyatı oldum daha önce hiç belirtisi yokken biranda öldürürcesine mide ve sırt agrısıyla zor teşhiş te olsa safra taşla dolu acil ameliyat denildi.o dönem araştırmalarıma göre minik taşlar çok tehlikeli kanala düşerse sarılık sonrada iltihaplı hastalıkla ölümcül olabiliyormuş.
Ama büyük taşlarda sadece taşı alma yapılıyormuş tek bir tane ise ama önermiyor doktorlar tekrarlar diyorlar . benim fikrimi sorarsanız aldırın safrayı önceki hayatınızdan hiç bir fark yok yani emin olun :)) hem öle zorda degil ameliyat 3 günde kalktım ayaga minik delikler açıyorlar 4 tane karında alıyorlar ve kurtuluyosunuz:)) çok geçmiş olsun şimdiden

Ağrılarının nedeni olabilir ama kasılmalarının sebebinin safrakesesi taşı olduğunu zannetmiyorum geçmiyor çünkü..

Üst Alt