Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ el 4 parmağım kesildi. Sağlık kurulu raporu alıp emekli olabilir miyim?

Hese

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Elim iş kazasi sonucu bileğe kadar ezildi sağ el baş parmak hariç dört parmak dipten kesildi baş parmak ve bilegimden fizik tedavi goruyorm tahminen ne kadar oran verilir emekli olabilir miyim

Hese tahmini oranı bilemez kimse. çünkü beni sevkettikleri hastane SGK için %59 vermiş iken sağlık kurulu için gittiğimn hastane % 45 verdi. malulen emekli olabilmen içinde " %60 engel oranı" gerekiyor. benim sol bacağım komple kesildi ampute edildim. % 45 oran aldım ordan pay biç

benimde iş kazası sonucu. geçmiş olsun biladerim

Hese çok geçmiş olsun ben de iş kazası geçirdim. İş kazalarında oranı Ankara Kocatepede bulunan sağlık kurulu veriyor. Yaşadığınız ildeki hastane sağlık kurulunda sadece iş kazasında aldığınız hasarları yazıp ankaraya SGK ya göderiyor. Alacağınız oran kaza geçirdiğinizde çalıştığınız firmada hangi meslek kolunda çalışıyorsanız onunla alakalı.

hanifeaydin bu işlerin peşini koşturmak istiyordum ama bıktım. hastaneye ayrı vergi dairesine ayrı trafiğe ayrı koşturup mesailer harcamak ömrümden götürüyor. birde avukatlarla bir ton uğrasıyorum. zaten emekliliğime 20 yıl sigortalılık süresini doldurmama 8 ay kaldı. uğraşmak istemiyorum artık hiç bişeyle

bionico

Sağlık durumunuzu bilmiyorum ama çalışma durumunuz varsa iyi ki koşturmamışsınız, eğer emekli olsaydınız çalışamayacaktınız ve, şu an hem iş görmezlik ödeneği alarak hemde çalışarak 2 maaş alabilirsiniz. Aynı zaman da emekli olunca az olanın yarısını almaya devam edeceksiniz ve çalışmaya da emekli olduktan sonra da devam edebilirsiniz.

mhmtzytn aynen öyle. işim çok şükür iyi ve rahat. çalışabildiğim kadar devam burda

Üst Alt