Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ elimde hareket kısıtlılığı var. H sınıfı ehliyet ve ÖTV'siz araç alamaz mıyım!?

Ohranhan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ufuk bey benim sağ elimde parmak kopması ve güç kaybı var.
Raporumdada aynen şu ibare var
H Sınıfı ehliyet alabilir otomotik vitesli araç kullanabilir.
Şimdi bu muafiyet için yeterli midir?

Ohranhan
Sağ el için tertibat şartı aranıyor malesef, şu andaki uygulama o şekilde.

sağ elimde güç kaybı ve bir parmağım ampute
Raporumda h Sınıfı ehliyet alabilir ve otomotik vites araç kullanabilir yazıyor.
Vergi dairesine gittim sol el olmadığı için yararlanamazsın dediler.bu saçmalık değil mi?

Yukarıda da söyledim sağ el için tertibat şartı aranmaktadır, rapora özel tertibatlı araç kullanır yazdırabilirseniz sorun çözülür.

Tertibat yazdırabilirim sıkıntı yok ama tertibat nasıl birşey olacak taktırmak istemiyorum

tertibat taktırmak mecburidir.bende taktırmak istemiyorum.bari şu direksiyon topuzu olmasaydı.

Abi bugün ankara vergi dairesine raporumu faksladım ve otomatik vitesli Aracın benim için özel tertibatlı sayılacağı ve ÖTV de. Muaf Olacağım söylendi bu nasıl iş il il değişiklik gösteriyor bu uygulama.
Şimdi hangisine inanayım. Ankara Mayıs'tan bu yana sağ el için yeni uygulamanı böyle olduğunu söyledi.
Tekrar belirteyim raporda şöyle yazıyor. H Sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç kullanabilir.
Ayrıca sağ elimde güç kaybı ve parmak amputesi var Belirtilmiş

Ufuk abi durumum hakkında ne dersiniz?

Üst Alt