Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ gözüm artık görmüyor. Bir saldırı sonucu gözümü kaybettim.

Kors1

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Tam 1 yıl önce uyuşturucu bağımlısı birisinin saldırısına uğradım. Yüzüme aldığım darbe sonucunda sağ gözümü kaybettim. Bunun yanında ağır psikolojik bunalımlar geçirdim ve hala daha geçiriyorum. Üniversiteyi bıraktığım. Oynadığım Bölgesel Amatör Lig Futbol takımını bıraktım. Yüzümde ki dış görünüşümden dolayı utanıyorum. Gece gündüz güneşli veya hava kapalıyken güneş gözlüğü kullanıyorum. Artık çok bunaldım. Defalarca ameliyat tedavi oldum. Hiç bir faydasını göremedim.
Bu foruma daha öncede yazmıştım. Sizden öğrenmek istediğim şey şu yakın çevrem beni hastahanede engellilik belgesi çıkartmak için hastaneye götürdü. Bir kaç evrak vs gibi işler. Beni arayacaklarını ve heyete gireceğimi söylediler. Bende internetten araştırdığım kadarıyla. Tek gözü görmeyen kişi %32 alabiliyormuş. Benim tek gözüm görmüyor. Yüzümde kalıcı iz var. Psikolojik tedaviler görüyorum. Sorum şu ; %32 engelliliği psikolojik raporlar 40 veya üzerine çıkarttığım taktirde devlet dairesinde veya özel sektörde işe girerken psikolojiden raporumun yüksek olması benim adıma bir sorun olur mu ?

Üst Alt