Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ kol ortopedi ile araç alımında ehliyette hangi kodlar yer almalı?

muco58

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
11
Sağ kol ortopedi ile araç alanlar lütfen aldığınız kodları yazar mısınız hangileri geçerli .benim ehliyetimde 35 03 40 11 bu kodlarla alabiliyor muyuz indirim

Rapor raporunda da 102 78 35 03 40 11 ehliyet kodları yazıyor

102. Ticari araç, resmi araç, ambulans kullanamaz
78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir
35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları
40.11. Direksiyon simidinde yardımcı cihaz (topuz, direksiyon çatalı vb.)

kodlarınız bunlar ve malesef kodlarınız eksik bu şekilde vergi dairesinden onay almanız çok zor çünkü kodlarınızın içinde "sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir" şartına uygun kod yazılmamış o kodda;

10.04 Uyarlanmış vites kolu

Bu kodu ister vergi dairesi. Yani bizden istedi. En iyisi siz aracı hsngi şehirden alıyorsanız ordaki vergi dairesine gidin kodları gösterin. Diyin ki ;

araç otomatik vitesli olacak, cam silecek kolunu sağdan sola aldıracağım, direksiyona topuz takacağım bunlar ötv muafiyeti için yeterli mi aracı alayım mı dosyam onaylanır mı bu şekilde diye sorun ve mümkünse şef veya müdür ile görüşmeye çalışın. Kolay gelsin

Vergi dairesine gittim kimseyle görüştürmüyorlar raporunuz gelecek ona bakacağız değerlendireceğiz diyorlar

Aracı da aldım bayide tertibatlıları takıldı

Cuma günü de sağlık raporu için heyete gireceğim araba raporu için

Ehliyeti nasıl değiştirebilirim ki bu saatten sonra 2017'de aldım

Yeni sağlık raporunda 10.04 yazsa ama ehliyetimde yazmasa sıkıntı olur mu

Peki sizden 10.04'ü istedi nasıl bir yol ile izlediniz @ahmedduman60,

@muco58,

sağlık raporunda 10.04 yazarsa ehliyeti değiştirmek zorundasınız. Ehliyet değişimi çok kısa sürüyor zaten yeterki rapor olsun.

Bakın ülkemizde malesef kurumlar arasında bir birliktelik yok. Bu benim karşılaştığım durum yani beni vergi dairem bunu istedi. ama sizin vergi dairesi bunu istemeyebilir. Oluyor böyle durumlar, bazı vergi daireleri otamatik vitesi tertibat olarak saymıyor, bazılarıda sayıyor. Nasıl oluyor bu demeyin böyle malesef ülkemiz.

Vergi dairesinde neden kimse ile görüşemiyorsunuz anlam veremiyorum. Kapısını çaldığınız müdürün yada şefin bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz dediğiniz de ne diyorlar konuşmuyorlar mı sizinle

@muco58,

Engeliniz tam olarak nedir? nedir? Ben de sol kol engelliyim ehliyet sağlık raporu alamıyorum.

@ahmedduman60,
Ümraniye kimse cevap vermiyor evrakları hepsi gelince bakıyor varmış muhatap yok

@muco58,
Aydın'da vergi dairesi. aracı aldım yazmışsın üst mesajda, aracı aldıysan bayiden yardım iste. Onları muhatap alır vergi dairesi. Çünkü bayi vergi dairesi için para demek vergi demek. Bayiye deki yardımcı olun vergi dairesinde ki sorunumu çözmem için. En azından birlikte gidip görüşelim deyin. Onlar tanır merak etmeyin vergi dairesindeki müdürü şefi.

Aparatciya sordum bu kotları geçiyor burda bunlar diyor ve bayide geçer diyor yeterki özel tertibat yazsın

Üst Alt