Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık kurulu raporuna başvurduğumuzda bölümleri biz mi belirliyoruz?

engellsizz

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba dostlar.

Izninizle bir sorum olacak. Sağlık Kuruluna Engelli raporu için randevu aldıktan sonra hastaneye gittiğimizde doktor bize hangi bölümlere gitmek istiyorsun diye soruyor ve ona göre formu dolduruyor mu yoksa formu bize veriyor ve biz o formdaki bölümlerden istediğimize kendimiz mi gidip muayene oluyoruz (sıra almaz hakkımız ile) ?

Sormamin sebebi bende ağır uyku apnesi (%35 verecektir heyet raporum var) ve bir kulakta ağır işitme kaybı var (%7 bile alsam yetecek). Bu iki şikayetten zaten alacağım oranlarla %40 i geçme şansım yüksek ve bu iki şikayet ile raporu süresiz alma şansım da çok yüksek ama kulaktaki işitme kaybına kaç vereceğini bilemiyorum. Bu nedenle once kulağa gidip puanı görür müyüm diye merak ediyorum? Eğer kulağa düşük alırsam oranımı arttırmak için diğer birimlere de muayeneye gidebilirim ama o birimler insulin, ortopedi gibi olacağından boş yere süreli rapor alma şansı doğuracaktır bana. Bu nedenle muayenelere nasıl giriliyor merak ediyorum, sizlerden bu konuda bilgi bekliyorum?

Ne yapmamı önerirsiniz?

Saygılarımla

eozen81
Engelli sağlık raporu için hastanede rapor bilgi işlem memurları var oraya gidiyorsun ve raporu ne için almak istediğini beyan eden bir form dolduruyorsun,sonra onlar sana 7 doktor bölümü olan bir evrak veriyor ve sen 7 doktoru geziyorsun.
Sıralamayı sen belirleyebilirsin,önce hangi bölüme gitmek istersen gidebilirsin/geçmiş olsun...

Benim annemde ağır uyku apnesi var 35 vermiyo

Ahi değerine göre veriyolarmış

Ahi değerini biliyosan sor ona göre başvurun

Kağan55 çok teşekkür ederim.
Pluvia SGK anlaşmalı özel bir hastanede uyku testimi SGK lı olarak parasını kendi cebimden yaptırdım, Apne-Hipopne indeksi (AHİ) değerim 44.9 çıktı. Detayları şöyle:

A+H indeksi: 44,9/h (sırtüstü 65.9/h, R fazında 73.7/h ve en düşük O2 satürasyonu %76 olarak belirlenmiş; KAH 25-116/dk arasında seyretmiştir.

Hastanın ayrıca toplam 64 adet periyodik bacak hareketlerinin (PLMs) olduğu dikkati çekmiş, PLM indeksi: 10.4 bulunmuştur.

Saygılar.

2016darapor aldım muayeneyi ben belirledim bi tek psikiyatriye girdim doktor 35yıllı doktordu 2dk konuştum belgelerde vardı yanımda adam 2dk cözdü süresiz rapor verdi nicin alıyorsun ona göre vereyim dedi dürüst olmak yeterli kısacası hic zorlamadı

Üst Alt