Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık raporumda %60 olan engellilik oranım, yeni aldığım raporda %40 a düştü.

nüans

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Sağ ayağım dizüstünden ampute. Bundan 5 yıl evvel bir sağlık raporu çıkardım ve orda oranım %60 olarak belirtildi. O zaman protez kullanmıyordum ve kanadyenlerle gitmiştim rapor almaya.
Geçtiğimiz günlerde tekrar rapor almak için hastaneye gittiğimde bu sefer ayağımda protez vardı ve doktorlar neyin var diye sorduklarında; sağ ayağım dizüstünde ampute dediğimde, gülerek "yahu senin hiçbirşeyin yok gibi, geçmiş olsun..." diyip raporumu onayladılar. Raporumu aldığımda oranın düştüğünü görünce yanımdakilere sordum, kiminde düşme kiminde yükselme olmuş. İçlerinden biri de; keşke protezle gelmeseydin. O yüzden oranın düşmüştür dedi.
Benim size sormak istediğim, böyle bi durum olası mıdır? Bu tip durumlarda oranı belirleyen temel faktörler yok mu? Yani sağ ayak dizüstü amputasyonlusunun oranı şu dur diyen bir yazılı bilgi? Yoksa doktorların o günkü ruh haline yada hastanın durumuna göre oranlar farklılık gösterebilir mi?
Teşekkürler...

Teşekkürler Bülent...

Doktorların dediği doğruymuş.Cetvelde yazılan oranı vermişler.
Eğer yanlışlık olsaydı; itiraz etmeye üşenmezdim de, kötü görünmeyi hiç beceremem, o epey bi zorlardı beni :D
Bilgilendirdiğin için saol...

Üst Alt