Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

'Sakat öğrenciye moral verdiler' diye haber yapan gazeteyi şikayet etmeli miyim?

ahmet2727

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
Bir yerel gazetede fotografim yer almis , ben bedensel engelli sandalye kullanicisiyim.bizim üniversite ye gaziantepspor teknik direktör u ve bazi futbolcular geldi panele bendende rektör umuzle birlikte fotograf cektirdik.Ancak olaymedya denilen gazete fotograf görüntüsünü vermiş bunan tamam ama fotoğraf ın altina sakat öğrenciye moral verdiler diye bir yazi eklemis ben o kelimeden felaket derecede nefret ediyorum, kaldiki bana moral icon degil hatira icin foto cektirdik.bu saygisizliga sanirinm daha yeni bir yasa çıktı ben bu gazete yi ne yapim sizce, oyle bir sey yapayimki bir daha böyle saygı sizca ifade ler kullanmasnlar.

belirttiğiniz haberi aradım ama bulamadım. Eğer belirttiğiniz gibi bir durum söz konusuysa tazminat davası açabilirsiniz.

Filozof antep gazetesi alman lazım olay diye bir gazete içerisinde. Ayse ceren avukat siz nasıl dava edilebilir ki ? Görüşlerinizi bekliyorum

güncel avukat vs. yorumlarını bekliyorum..

sahibi erol isimli birisi o gazete yi ve editörünü tanıyorum...
amatör olarak çalıştıklarından...
basım ve yayaımdan sorumlu kişi bunlarla ilgili ne bir eğitim almıştır. nede yazdıklarının birilerini rencide edeceğini düşünmüştür...
AMATÖR....

ahmet2727;

Arkadaşlar ben buradaki başlıklarda da sakat özürlü kelimelerini kullanmayalım diyorum kimse oralı olmuyor biz kullanırsak onlar hayli hayli kullanır. İşte bu yüzden birlik olalım diyorum hep.

beyzaa ben beni bu sekilde ifade eden bir gazeteye neler yapılacağını söylüyorum.bu ifade benim yer aldığım bir şekilde zaten kullanılmıs bende neler yapılabir diyorum.Ayrıca bende kesinlikle bu kelimeden nefret eden biri olaraktan..

ahmet2727

merhaba kardeşim konuyla ilgili bulunduğunuz şehirdeki adliye sarayından savcı ile görüşüp şikayetçi olmak istediğiniizi söyleyebilirsiniz veya internet üzeirnden avukat a sorun ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir ben burdan site verebilir miyim bilmiyorum o yuzden özel mesaj olarak yazarsanız siteyi size gönderirim :) ama şunuda söyleyim çok kafaya takılacak bi sorun değil evet hoş bi kelime değil ama çok kafaya takılacak birşey değil ama resminizin orda olmasından rahatısz oluyorsanız yeni yasa bu konuda daha hassas bence yardımcı olurlar :)

Şikayet etmelisiniz.Çünkü herseyden önce fotografın izinsiz kullanılması suçtur.Devamında etik olmayan bir söylem ile hitap edilmekte,bu söylem sizi ve çevrenizi rahatsız etmişse sikayet edin.Böylece duyarlı olmaya zorlanacaklar ve daha dikkatli olacaklar.Ne demiş atalarımız?
"Bir musubet bin nasiyattan iyidir"
Şikayet edin .Ve duyarlı olmaya zorlayın bu insanları.

Ben onlarin pis niyetli olduklarini dusunmuyorum,amma resm icin sizden izn almalari gerekirdi

Üst Alt