Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Yahu yazmayayım yazmayayım diyorum da, şu e-Devlet sistemine tam kapanma yardımı yansıyor diyen arkadaşlardan biri yüreği varsa şuraya fotoğraf atsın, hadi bakalım. Kimlik bilginizi karalayıp fotoğraf atın telefondan karalayabilirsiniz. Ekran görüntüsü alıp kimlik bilgilerinizi karaladıktan sonra buraya linkini atın ya da ortalığı boş yere velveleye vermeyin.

ben aradım 144 du yok dediler bizde elektirik destegi alıyoz faz 2faz 3 alanların arasından sistem otamatik secti dediler bana söyledikleri bu isteyen inansın isteyen inanmasın keşke herkese verseler haksızlık var herkese vermeleri lazım bazıları gecenki yardımlarda 3 kez alanlar oldu bizzat şahit oldum

bakalım senmi bizmi yanılıyoz ayın 5 yada 10 kimin yanıldıgı belli olur

Şu tam kapanma olarak sosyal yardım bilgileri kısmına yansıyor diyen arkadaşlar ekran görüntüsü alıp kimlik bilgilerini karalayıp buraya link olarak resim atsın bakalım. Eğer bunu yapamayacaksanız da lütfen ortalığı bulandırmayın.

arayın 144 sorun net bilgiyi alırsınız
kimseyi rencide etmeyin

Başvuru yapmadığım halde; biri 30 nisan diğeri bugün 3 mayıs tarihli iki gıda yardımı başvurusu görünüyor.

geçen sonbaharda ablam corona'ya yakalanıp pandemi hastahanesinde 10 gün yatmıştı.orada yatarken benim adıma başvurmuş gıda yardımına,bana söylemeden!
ablam iyileştikten sonra çat kapı iki çamyarması gibi 1.90'lık herif kapıya geldi suratları mahkeme duvarı! selam verdim cevap vermediler,giderken teşekkür ettim,iyi günler dedim , bunlarda tık yok! sanki "zıkkım olsun!" der gibi iki poşet bıraktılar imza aldılar gittilerdi…

bu şekilde verilecek gıda yardımının kime ne hayrı olur!
faturaları,kirayı makarna,bulgurla mı ödeyim?

heartbroken

Benim gıda yardımım da red edilmiş. Gecen yıl kizilaydan 400 lira yardim yapmışlardı. Bu sene o da yok. Tam kapanmada engelliye yardim yok.

gokhan0078

Ekran görüntüsünü aldıktan sonra https://hizliresim.com/ bu siteye gidip ekran görüntüsünü yükleyip sonrasında gelen sayfadan da yüklediğiniz fotoğrafın bağlantısını alarak fotoğraf paylaşabilirsiniz.

ALBiNOGER

Fotoğraf nasıl atılıyor sen onu söyle kardeş kimsenin yüreğini sorgulamaya kalkma altında kalırsın. Sabahtan beri söylüyorüz nasıl atılıyor söyle atıyım ben

Arkadaslar egerki kapanma odemesi e devletinizde yer almiyorsa insanlarin duygulariyla oynamayalim lutf3n.ramazan ayindayiz ve gunah olur.egerki odeme zaten yapilacaksa 5ine kadar belli olur.
Benim anlamadigim nokta engelli ve yasli maasi odemelerinde tam kapanma yardimiyla beraber yapilcak dendi ama yaomadilar insanlarin demesine gore

Sabahtan beri söylürım görünüyor fakat kapsam dışına çıktı yazıyor diye. İnsanları yalancı çıkararak siz günaha giriyorsunuz.

Derbeder_55

Tam kapanma yardımıyla engelli ve yaşlı aylıkları birlikte ödenecek demek istiyor. Yani engelli maasi alana tam kapanma yardimi ödenecek demediler

Faz1den yardim alanlar cimerden yazsın lütfen. Herkes yazarsa yeni bir faz açarlar belki

gokhan0078
B3nim sizi yalanci cikarmak gibi gereksinimim yok.sadece bu sekilde yazan varsa solesin dedim ve foruma daha 1 saat oldu zaten gireli.

gokhan0078
İlk defa böyle birşey görüyorum yıllardır kapsam dışına çıktı demek teslim edildi anlamı taşır ama burada miktar yok teslim tarihi vs yok belkide bakanlığa bildirimde mi bulundular senin için. En iyisi sosyal yardım vakfını aramak kesin bilgi için

gokhan0078

Sonunda, biri fotoğraf atmış çok teşekkür ederim. Bu da bize şunu kanıtlamış oldu sevgili arkadaşlar; Faz 1 yani geçen yıl ilk yapılan 1000 TL'lik yardımı alanlar bu ayki 1100 TL'lik yardımdan faydalanamıyor. Yine hüsran kısacası ;) Ben tahmin etmiştim bu senaryoyu.

Ben daha once faz 1 den aldim eve getirdiler sonra e devlet uygulamasindan basvurularimiz kabul gormuyordu simdi uygulamadan degilde normal siteden pandemi basvurusu yaptim belki ilerde degerlendirir bir umut diye eger sizde isterseniz uygulamadan degilde internetten girip basvurun pandemiye

181188901_4038246832929467_7492848144818142113_n.jpg

Aslında fazla bir şey demeye gerek yok kırmızı şemada ki işaretli yazı her şeyi açıklıyor ama yinede twitter da yazdım sn. bakana...

ALBiNOGER

Gökhan bey fotoğraf yüklemiş, ben gördüm. Maalesef ki görünen köy kılavuz istemiyor gibi görünüyor. Şuan olan büyük ihtimalle faz-1 yani ilk 1000 TL'lik yardımı alanlar bu yardımdan yararlanamıyor. Bununla alakalı CİMER üzerinden istek diye seçerek başvuru oluşturdum. Tabii CİMER'den cevap çabuk gelmez, o cevap gelene kadar tam kapanma da biter ancak ne kadar çok fazla kişi yazarsa o kadar çok dikkate alınma ihtimalimiz artacaktır.

Bzim icin her zaman bir umuttur yasamak.
Sadece anlamadigim sey maden her engelliye ve yasliya vermiceksin neden engelli ve yasli ayligiyla tam kapanma yardimi ile verilecektir diyipte bu kadar vebalin altina giriyosun.

Tekrar yaziyim gormuyenler icin faz 1 den alip bir daha sistemde pandemiye basvuramiyanlar uygulamadan degil e devletin internet sitesinden basvurabilirsiniz ben uygulamadan kabul etmiyordu simdi netten basvurdum aldi basvuruyu

Selam...önceki aile bakanı da,şimdiki bakan da aynı...Doğru düzgün teferruatli bir açıklama yapmazlar..bilmece gibi insanlar kaç gündür internetde arama yapıyorlar bir cevap arıyorlar....

Madem vermeyeceksiniz engelli maaşlarıyla beraber ödenecek diye niye açıklama yaptılar.. Bu ne lahana bune turşu...

Abiler 1100 tl için e devlete baktığımda kapsam dışına cikti yazıyor bu ne demek allah rızası için yardim edin bu nedemek

ALBiNOGER

Bende yazdım cimer ve acik kapıdan tam kapanma yardımından yararlanmak istiyorum diye. Inşallah yararı olur.

Arkadaşlar söyledik e devlet kısmında öyle yazıyor diye. Arkadaş resim atmış. Sadece Yardım türü, kapsam dışına çıktı ve tarih yazıyor.
Turkey2015
Bilmiyoruz daha belli bir şey yok. Ödenecek ya da ödenmeyecek diye bilgiler var. Bekleyelim bakalım.

Üst Alt