Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

BEN GEÇEN SENE 50 sefer başvurdum çıkmadı.. bakalım bu sene nasıl olacak... bu parayı devlet öyle adamlara verdiki adamın dağ da bir domuzu eksik ...

Arkadaşlar ben anlamadım, sabahtan beri belki elli defadır kontrol ediyorum, 'Sosyal yardım bilgileri' sayfasında 'tam kapanma sosyal yardım bilgileri' veya benzeri yeni hiç bir yardım bilgisi yok. Acaba daha sonra mı eklenecek. Ya da bu yardımı bana vermeyecekler mi?
Ayrıca 'gıda yardımı da 1(Bir) lira çıkmış. Sanırım Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı dalga geçiyor bizimle!

Bu tam kapanma yardımı e devlet te çıkanlar İstanbul dan varmi hiç varsa yazabilir mi?

Çoğu kişinin e devletinde görünmüyor yardım 2 gün içinde eklenir mi sistem yoğunluğundan dolayı geçikme olma ihtimali var mı

bu gece yarısıyada yarını bekleyelım.belkı cok yardımlardan dolayı agır ıslıyor belkı eklenır .gecen senede cogu kısını e devletınde sosyal yardım gorunmemıstım ama aylıkla beraber yattıgını ogrenıp cekmıslerdı

Derbeder_55

Geçen sene 1000 TL yardımı almadan önce de e devlette görünmüyordu benim çektikten sonra göründü

Çarşamba günü netlik kazanır. Çarşamba günü engelli maaşıyla beraber alırsınız eğer çıkmışsa ama fazla umutlanmayın.

En basiti yolu PTT müşteri hizmetlerini arayın geçen yıl çıktığında PTT müşteri hizmetleri soylemist 3 gün önce den ama verilmeyecek

azad21

tama senın dedıgınde oalbılır ama.ben gecen sene verılen yardım ıcın 2 kez ptt musterı hızmetlerını aradım.ılkınde yardım gozukmuyor dedı .emın olamadım 10 dakıka sonra tekrar aradıgımda evet yardımıznız elektırık destegınız ve aylıgınız yatmıs dedı..onlarda mualllakta ne yaptıklarınıda onlarda bılmıyor

Faz 2 ve faz3e verip faz1e vermemeleri büyük haksızlık. Faz1lerin durumu 2 ve 3ten daha kötü. Neden böyle bir şey yaptılar anlayamıyorum.

tamam dıyelımkı fazlara gore hareket edıyorlar.o zaman engellı ve yaslı aylıklarıda tam kapanma sosyal aylıklarıyla beraber verılcek dıyıpte bu kadar ınsanı umıtlendırmeyın allah askına

Derbeder55 politika işte bakan kendince biz engelilerede maaş veriyoruz gibisinden reklam yaptı zaten bizim maaş aldınız ay dönem belli

Herkes maaş günü maaşı çeksin eğer yatmamış ise hepimiz cimere yazalım belki bir sonuç alırız gerçi pek umudum yok çünkü para yok devlette

tolg@

Ben cimere ve acik kapıya yazdım bugün. Tam kapanma yardımından yararlanmak istiyorum diye

kusura bakmayın.konuyla alakası yok ama ebm maaşı bakan kişininmi yoksa bakılan kişininmi geliri sayılıyo.annem için 65 yas maaşına başvurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim simdiden ALLAH razı olsun

Duyumuma göre; 15 haziran 2020 ve 29 nisan 2021 tarihi itibariyle pandemi yardım alanlara otomatik yenıden verilecek..
Faz 1 Ve Faz 2 den alanlar tekrar alamıyor. "Faz 3 ve Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kapsamında alanlar yeniden alıcak ödemeler ise 5.5.2021 tarihi itibariyle gerçekleşecek..

kımı faz3 e kadar 3 defa almıs veya faz 3 e kadar 2 kere almıs ve bır kez daha alacak.ama faz 1e sadece 1 kez verıldı yanı bızlere sız susun oturun dıyorlar.boyle haksızlık olmaz olamaz.o kadar magdur ınsan var .benım bıle gaz parası su parası elektırı parası ınanın daha duruyor.

Derbeder_55

Gerçekten mantıklı bi açıklaması olmalı bunun neden neden böyle bişey yaptılar ki anlam veremiyorum yükleyemiyorum

Gecen yıl sosyal yardim alanlara faz1 ödemesi yapıldığında onlar zaten alıyorlar yardim almasana verin demislerdi. Onun sonucları bunlar.

İnsanları kaç gündür uğraştırıyor bu aile bakanı...sanırım acemilik yüzünden doğru düzgün bir açıklama bile yapmadılar.. Cumhurreis yeniden başlatıyoruz dedi...yeniden demek sıfırdan demektir.. faz 1.2.3 falan demedi...aile bakanı da engelli ve yaşlı aylıkları ile birlikte kapanma yardımını yatırıyoruz dedi...5..10 mayıs tarihlerinde yatırılmış olacak ptt ve banka hesabları olmayanlara bayrama kadar eve teslim edeceğiz dedi...ihtiyaç sahibi aileler yaklaşık 2 milyonun üzerinde dedi..ihtiyaç sahibi engelli maaşı alanlara yaşlılara verilecek faz 1.2.3 almışlara var veya yok diye bir şey yok ...2 milyon hanenin e devletine bilgileri yüklemek kolay değil..biraz sabır ayın 5 de bakalım hesaplara...saygilar

Ayrıca bu yardim da başvuru yapılamıyor,başvuru şartı yok zaten..daha önceki pandemi destek başvuru sayfası var edevlette ,1 veya 2 faz dan alanların başvurusu değerlendirmeye alınmıyor.. e Devlet den sosyal yardim bilgileri sayfasından bakılacak.elektrik yardımı,engelli maaşı ve diğer aile yardımı olarak 3 kısım var...yanı sonuç olarak kimlere verileceği şuan belli değil...5 mayısı beklemek zorundayız...

adem70 yarın 144 ara sor kimlerin alıp almayacağını belli yoksa degilmi ben sordum belirlemişler otomatik guncelemisler birde sen sor

sabah erken ara 144 du

Üst Alt