Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

O video da faz 2 ile 3 diyor iyi güzel
Geçen sene 2 ci faz 2 milyon 300 bin kisiye 3 faz ise 2 milyon 500 kisiye dagıtıldı videoda 2 ile 3 faz herkes alacak dio
E bu sene ki yardım sadece 2 milyon, küsüratı yazmıyor e bu nasıl bir hesap nasıl kesin bir bilgi?
1 ci fazda dagıtılan 2 milyon 111 bin kisi benim tahminim yeniden 1 2 3 faz olarak yeniden basla nacak ödemelere durduk yere yaslı ve engellileri nie katıolar işin içine sanki maaşlar bayramdan sonrasına kalmısta erkene almıslar aynı günde ödeme yapıyorlar zaten yaslı ve engelliler ayın 5 de ödemelerini alıyor nie durduk yere kafa karısıklıgı yaratıyorsun eyer ödeme olmuyacak sa, herkesin sinirleri bozuldu iyice son 3 4 günde, ben bile yazarken gergin sinirli tavırla yazdım cünkü bende alınacak kanaatindeydim
Vel hasıl kelam arkadas lar gelen gideni aratıo al birini vur ötekine ne kurumu ne 144 nede bakanlıgı adam akıllı avıklama yapmıo Jersey gönlünüzce olsun hayırlı geceler.

PTT kurum ödemesine girebilirseniz alacak olanlara orada tanımlanması gerekiyormuş bugün vakıflardan öyle söylediler yani PTT kurum ödemesinde görünecekmiş

Engellileri ne zaman zaten insan yerine koydular ki zam bile yapıyorlar doğru düzgün açıklama yok basın saçma rakamlar verir kalem hanım olmasa net rakamı öğrenemicez devlet yine şov yaptı engelli maaşlarınıda araya katarak sanki bizede veriyormuş havası yarattı

bro123

Ben sadece bilgi amacli paylastim.ve bende herkes gibi emindim herkesin alacagindan ama malesef yine engelliler olarak bizi hice saydilar.kaderimize razı birakiyorlar bizi

Bazi yerlerdeki yorumlarda toplam 2 faz alan olmus 3 faz alan olmus.bize gelince 1 faz alalım .sonra,sonrasi yok diyorlar.

Arkadaslar ben faz 2 de aldım bende hiçbir yardım gözükmüyor kafalarına gore verecekler galiba

Arkadaşlar geçen sene faz1den aldığını söyleyip 1100 lira çıktığını söyleyenler var face de. O nasıl oluyor. Eğer doğruysa çok büyük haksızlık var.

Kardeş ben bi forumda gördüm sosyal yardim yazıyorsun hane yardımı 2022 yardımı yaziyor altında merkezi yardım yaziyor adama çıkmış ama bizim bu forumda olan çoğu kişi de gözükmüyor

kesin verilmeyecek öyle gözüküyor kardesim 2 defa aldı yeni baktık 1100 tl de cıkmiş ptt kurumda yeni

Bide benim annem babam ayrı annem e son yardımı 02.04.2021 de almış belki insanlara bu yüzden çıkmıyor aslında doğru olanda şu annenin aldığı yardımın sana faydası olmuyor benim cebime girmeyen parayı aldı diye göstermiyor ailesine verdim sosyal yardim diye çıkmiyo heralde

Ben sadece faz 1. De aldım başka yardım almadım alalı 8 ay olmuş eğer verilmezse bu yardım kasıtlı bir şekilde bizi umursamaz gibi vermeyecek sayıyorum beni umursamayanı ben hiç umursamam abi

30 nisan da secıilmiş 1100 tl kımlere verilecek engelli ve yaslı ya yok yani faz 2 faz 3 alanlar tekrar aldı geçmiş olsun iyi uyutular bizi

Günaydın.benim anlamakta zorluk çektiğim şu açıklama...engelli ve yaşlı maaşlarını mayısın 5 ila 10 arasında tam kapanma yardımı ile birlikte yapılacak...zaten engelli maaslari her ayın 6 ila 9 unda yatıyor...Sonra Cumhurbaşkanı yeniden başlatıyoruz dedi ...Bu aile bakanı hangi kriterlere göre belirleyecek acaba...Bu faz 123 ayrı bir konu...bildiğim kadarıyla 1 milyon a yakın engelli maasi alan var Turkiyede ...65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi olan 500 bin civarında dır...o halde engelli maaşı alanlara ve 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi olanlara verilmeli degilmi...başvuru yok...yanı kendileri belirleyecek,...tam bir piyango tarifesi ya çıkarsa.....

Durum Açıklaması
44768548 03/05/2021 KAPSAM DIŞI (FAZ 1-2) Hanenizde Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 veya Faz 2'den yararlanmış kişi veya değerlendirme işlemleri devam etmekte olan Faz 2 başvurusu tespit edildiğinden başvurunuz değerlendirilmeye alınmamıştır.

Degerlendirmede olan faz 2 basvurusu oldugundan değerlendirmeye alınmamıştır diyor?

Başvuru falan yok Engelli maaşı alanlara otomatik yatacak kaç gündür harap ettiniz kendinizi yeni baştan dedi cumhur başkanı faz 1 falan yok belirledikleri kişilere verecekler işte

İzmirli78
Engelli maasi alanlara otomatik yaticaksa neden herkesin e devlette gorunuyorda engelli maasi alanlarin e devlette gorunmuyor bu yardim ?

lm_lm
Ya soyle ben bussuru gordum tanidiklardanda alan oldu ama hic biri 2022 maasi almiyor burda tek tuk aldigini soyluyende maasa daha sonra baglanan yani bu ilk faz 1 den yararlanmamis oldan sonra maasa baglanan kisaca ben hic 2022 alipta e devletinde bu yardimi alan gormedim

E devlet te görünenler eski başvurular bu yeni yardım ile alakası yok geçen yıl da 1000 TL gözükmüyor du ama otomatik yattı hesaplara Bu 1100 TL de aynı şekilde otomatik yatacak

Dun ne olur ne olmaz diye pandemi basvurusu yaptim bugun hemen red gelmis aciklama faz 1 den aldigim icin millet 2 3 defa aldi bizim basvurular bile dikkate alinmayip 1 gunde red geliyor

EYVALLAH.

Dediğiniz durum benim başımda. Ben 3 ay önce 2022 maaşına bağlandım. Geçen ay pandemi 1.000 tl den yararlandım. Şimdide 1.100 tllik yardım yine çıkmış bana.

Yarın maaş ödemeleri başlıyor belli olur ama benim umudum yok ama inşallah tüm engelliler alır bu yardımı

Melekciks
Lafım size değil devletin yaptığı saçmalıktan başka bir şey değil yeni alan kişilere vermesi çok saçma. Buarada güle güle harcayın

Melekciks

Siz faz 1 den yararlanmadiginiz icin 2 3 faz olanlardan secilmissiniz sevindim adiniza gule gule harcayip ihtiyaclariniza bi nebze faydasi olur umarim darisi herkesin basina ama su asamada zor gorunuyor

tolg@
Estağfurullah haklısınız. Teşekkür ederim.

EYVALLAH.
Teşekkür ederim ama keşke dediğiniz gibi herkese verilseydi. İnanın çok üzüldüm. Empati yapıyorum gerçekten büyük bir hayal kırıklığı. Yinede canınız sağolsun demekten baska birşey gelmiyor elden. 🙁

Aynen ,arkadaşlar yarından itibaren belli olur bu iş...2 milyon kişinin bilgilerini güncellemek kolay değil kaç memur çalışıyor e devlette ..biraz sabır..benim kanaatim engellilere verilececek bide 65 yaş üstü fakir fukaraya..

Arkadaşlar zaten faz 1 veya 2 den alanlar e devlette başvuru yaparlarsa sistem otamatik olarak değerlendirmeye almıyor...faz 123 'ün bu konuyla alakası yok...

Biz engellilerin hayatı böyle işte...kanunlarda,anayasada bir sürü haklar var ama doğru düzgün hiçbirini yaşayamıyoruz..madem ihtiyaç sahibi insanlara yardim yapacaksınız doğru düzgün yapın bu işi.. engelliler ihtiyac sahibi degillermi ? Aylık 609 tl ile geçinmek ,yaşamak ne kadar mantıklı...ya engellilerin tamamına, 65 yaşlıların tamamına,fakir fukaranın tamamına ver yada hiç verme...

Slm size çıktığnı vakıftan ya da telefonla mı öğrendiniz ya da e devlette mi görünüyor bilgi verirseniz sevinirim

Burcum35 aynen çok yoğun...herkes merak ediyor demekki...

Üst Alt