Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Şöyle Adam gibi bi insan çıkıpda açıklama yapmadı bu kadar insanı meraklandırdılar.hep çelişkili açıklama yaptılar

Ebru hanim bu kadindan bakan olmaz aciklama bile yapmayi bilmiyor

Arkadaslar bugün 144 ü aradım tc kimlik no ile sorgulama yaptılar engelli aylığı aldığım halde tam kapanma sosyal yardımı alamıyormuşum ..biz bize yeteriz kampanyasından yararlananlar alabiliyormuş..bilginize..

Verilmeyecek verilenlerin e devletine dün itibariyle yansımış bizzat vakfı aradım telefona bakan memur gayet kibar konuştu

3yil önce ki bakan çok iyiydi

Azad kardeşim vakfı bizzat aradım diyorsun vakıf telefona cevap veriyormuki ben tam 2 yıldır arıyorum vakfı hiç bir zaman cevap alamadım o bakımdan merak ettim sen nasıl konusabildin bizzat

Ayrıca kimseye sormaya gerek yok ki maaş alırken otomatik geçiyor zaten hesaba ben geçen yıl aldım başvuru bile yapmadan maaş gününde hesabıma yatmıştı

Bu arada neden e devlet üzerinden 1100 TL yansimadigi normal çünkü geçen yıl yansıttıkları zaman PTT önünde kuyruk oluşmuştu o bakımdan e devlette göremezsiniz

Bı sefer öyle değil işte hesaplara yatmıyor herkes alamıyor ben bugün düşürdüm 144 ü bizzat kendi adıma sorgulama yaptılar alamıyosunuz dediler azad 21 doğru söylüyor başından beri..bende inanmıyordum ama bugün hayaller suya düstü..biz bize yeteriz kampanyasından yararlananlar alıyormuş..bilginize..

Bilmiyorum bellki bu yasaklardan dolayı telefona cevap verdiler

ayın 5 inde maaş alanlar saat 12 de belli olur galiba yardım alıp almadığı:confused:

yav arkadaşlar bir durun bu ne ya herkez bir şeyler söylüyor yarın bir maaşlar alınsın bakalım ayın onuna kadar zaten verirlerse
verirler kim alacak kim almayacak 144 deki çalışanlar bilemez onlar önlerindeki sistemde ne yazıyorsa onu size söylüyorlar
belki yarın sizteme düşer kim nasıl alacak hepimiz biraz sakin bekliyelim

SOSYAL YARDIM KAPSAM DIŞI NE DEMEK?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemesi yapılacağı duyurulan 1100 TL sosyal yardım alma hakkının olup olmadığını öğrenmek isteyerek e-devlet üzerinden sorgulama yapan ve karşısına "Yardım Durumu Kapsam Dışına Çıktı" şeklinde bir uyarı çıkanların bu yardımı almak için gerekli olan şartları taşımadıkları anlamına gelmektedir. Sorgulamanız esnasında böyle bir ibareyle karşılaştıysanız 1100 TL sosyal yardım ödemesinden yararlanamayacağınız anlamına gelmektedir.

musty35

Bende onu diyorum ilk dediler kapsam dışına çıktı yazanlara verilcek diye ama haberde öyle demiyor yine bir umut var demektir neyse az kaldı yarın belli olur

Faz 1 faz 2 faz 3 ten yararlanan 6.5 milyon kisi var bunun sadece 2.3 milyonununa verilecek .

Son düzenleme:
evde bakım maaşlarıda ayın 5 indemi yatacak arkadaşlar hepsi.

Yanlış anlıyorsunuz arkadaşlar KAPSAM DIŞI demek ödemenin yapıldığı anlamına geliyor

2 saat içinde kesinleşir zaten

Bugün vakfa gittim dosyalar halen gelmekte başvuru yapılmadan ihtiyaç sahiplerine verilecek 2022 maaşı alanlar PTT kartı ile maaşları ile birlikte alacak dedi ama yansıma görmedim resmen bilgi eksikliği var

Geçen yıl maaşımı çekmeden 1 saat önce benim e devletimde aynı şekilde yazı cikmisti 1000 TL ödemeniz hazırdır durum kısmında kapsam dışına çıktı yazıyordu maaşla beraber 1000 TL hesabimdaydi

Kapsam dışına çıktı diyorsa ödeme yapılacak deniliyordu. Ödeme yapılmayacaksa neden bilgiler var orada. Sadece parayı alanların sayfalarında olurdu.

Az daha sabır arkadaşlar 1 saat sonra belli olur sadece maaş mı maaş +1100 tl mi

Nasıl bakıyoruz

Nasıl bakıyoruz acaba ben de bir bakayım

Lacivert21 vakıfta telefon numaran kayıtlı ise 1 saat sonra mesaj gelir cep telefonuna sosyal yardım ödemeniz kartınıza yatırılmıştir diye

Şuan yeni baktım ama 609 TL maaşımdan baska bir destek gözükmüyor şuan

Arkadaş yazmış ptt kartın varsa ordan bakabiliyorsun.

Lacivert21 vakıfta telefon numaran kayıtlı ise 1 saat sonra mesaj gelir cep telefonuna sosyal yardım ödemeniz kartınıza yatırılmıştir diye

Maaş alanlar mı kayıtlı oluyor?

Kartı olmayanlar parayı nasıl alacak. Geçen sene gibi dağıtacaklar mı?

Benimde kayitlida bana 2 senedir 1 mesaj gelmedi kendim girip kontrol ediyorum genelde gece 3 4 gibi geciyor benim hesaba

Arkadaşlar Vakıfta bir arkadaşım var onunla konuştuk az önce bakanlık açıkladı yaşlı ve engelli ödemeleri tam kapanma sosyal destek ödemeleri ile verilecek dendi sizin de maaşınızla verilir dedi

Üst Alt