Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Kaneki
engelli ayligi zaten her ay ptt kartimla cekiyordum kart olmasina ragmen eve gelicekmis

EYVALLAH.

Bende düzenlı alıyordum yoktu. 65 yaş aylığı alan annemınkındede. Ve bır mesajda gelmedı.

Engelli olmayanların telefonlarına sms geliyor 1100 tl hesabınıza yattı diye Biz engellilere haber veren yok

İzmirli78

Bu ne biçim iş ya baya bi kişi yeniden başlatilcak faz demiş bana demezmi sen 1 fazdan yararlandın 1100 tl den yararlanmayacaksın die

İzmirli78
Arkadaşlar Tam kapanma için 1100 TL yardımlarda sıkıntı var Engellilere yatmıyor para geçen sene Faz3 den yararlanan engelli olmayan maaşı olmayanlara öncelik var E devlet sosyal yarım bilgileri kısmında kapsam dışı çıktı yazısı yazmayanlar bilinki para yatmıcek kapsam dışı çıktı yazanlara yatıyor bugün itibari ile çoğu engelli ye maalesef para yatmıcek, böyle bır bılgı var nekadar doğru bılmıyorum.

Sanki engellıler calışan kenarda birikmişiı olan kişiler şerefsizlik resmen.. Hayatımızı mahfetti bu sıstem

Oglak265

bengibi köyde olabilir, yada yakınının yanıda, evde olmayanlar geri hesaba yatması lazım

Arkadaşlar,,,144 ,e Devlet,syd ve ptt kurum ödemelerinde çok aşırı bir yoğunluk varmış...tahminen 6...7 milyon kişi buralara bakıyor olabilirler...tam kapanma nedeniyle syd ler de,ptt lerde,ve haliyle e devlette çalışan sayıları kısıtlı...öğleden sonra yavaş yavaş sistemlere düşmeye başlar..maaşlar,1100 tl ler...biraz sabırlı olalım derim..ben ayın 6 sin da alıyorum 2022 maaşımı ptt atm den baktım yatmamış...ayın 5 de alanlar illa ptt atm den alacak diye birşey yok...ziraat,vakıfbank,halk bank atm lerinden de çekebilirler herhangi bir kesinti olmaz....

Hak kayıbına uğramazsın hesaba eninde sonunda geçecek elbette lakin süreç uzayacak doğal olarak

Tati_serhat

Inşallah verirler. Bende cimere yazdım.Sanirim 1.fazdan alanlara verilmiyor,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ebru101

Kardeşim...eve teslim demek ptt lerde yoğunluk olmasın diye ve tam kapanma kısıtlaması olduğu ve hak sahibinin yaş ve engelli durumu olduğu için yapılan bir hizmet...geçen sene 80 yaşındaki komşumuza eve teslim edeceklerdi bana ptt kartını verdi ben cekiverdim...illa eve gelecekler eve teslim diye bir şart yok para yattıysa veya hak ettiysen atm lerden çekebilirsin...

Adem70

Devamlı hane yardımı alanlara veriliyor muş sanırım, engellı aylığı olup+hane yardımı olan 1ıncı derece magdur muhtacmış.

Edevlette ptt kurum ödemesinde ptt hesaba yatacak denildi her ay 5 inde ptt hesabına yansıyordu ama şimdi yok hesapta

Rozelin

Adem 123 faz demişssin bisey olmaz aliriz die ben sabah aradım kadin 1 faz aldigin için bu yardımdan faydalanamaz die 144 aradım şimdi çökmüş boşa aramayin

1.Faz basvurusuz almıstim.Az once pttden maaşimi cektim.1100 yok hikaye boşa oyaladilar.

Başvuru nerden yapılıyor ?

Annem ve babam da engelli fakat baba emekli maaşı alıyor ben aynı adreste değilim onlara nasıl alıcaz ya da çıkar mı ?

Teşekkürler.

Arkadaşlar, karaman syd de çalışan bir arkadaş var ,onunla konuştum...kimler alacak veya belli oldumu diye sordum...syd ler de daha önce bilgileri olan engelli,yaşlı,fakir,fukara dosyaları var dedi bunların içinden durumları şartları uygun olanlara verilecek dedi..bunu biz değil syd mütevellit heyeti karar veriyor dedi burası 250 bin nüfusu olan bir şehir 10 bin civarında ihtiyaç sahibi var bunların hepsine verilmeyecek dedi...syd sistemimiz çöktü dedi zaten daha önceden de sistem gidip geliyordu şimdi elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz dedi mütevellit heyeti genelde perşembe günleri toplanıyor şuan hicbir şey belli değil dedi...bana varmı bi bakıver dedim ,sistem yok nasıl bakayım dedi...Bu faz 1,2 3 muhabbetleri var doğrumu dedim...alakası yok dedi...

arkadaşlar şuan hiç üşenmeden baglı oldugum sosyal yardım vakfına gittim hem oradakı görevliler ile görüştüm dedikleri şu ne dedilerse aynen aktarıyorum bu yardımı düzenli olarak yardım alanlara veriliyor dedi bende alıyorum düzenli dedim 2022 engelli aylığı hayrıyetten elektrık destegıde duzenlı alıyorum dedım öyle dil dedi 2 ayda veya 3 ayda bir sosyal yardım vakfı hanelere düzenli ve sürekli olaak kimine 300 kimine 400 kiminede 500 olarak velien dedı maaştan haric bunları alanlara otomatik sistem belirlemiş yani bizle alakalı dil bize gelen liste neyse onların hesabına aktarıyorz dedi iki üc defa alanlar var dedim onlar nası olcak dedim onlar hic yardım almamış tek sefere mahsus olmak uzere verildi dedi bir daga alamazlar dedi bize bayrama kadar tekrar yazı gelirse bakanlıktan bu sefer engellli maaşı alanlara dağıtılır dedı bizlik dil yanı dedı bakanlık bize liste yollar bizde kimin adına geldiyse onların hesaplarına veririz dedi yani iş bakanlıkta sosyal ve aile bakanlığında DERYA YANIK onlara veya cimer üzerinden yazcaz artık... bana verilen bilgi böyleydi paylaşmak istedim sağ olsunlar ne soru sorduysam cvp verdiler hiç azarlama ve surat asıklı olarak cvp vermediler..ben bu şekil bilgi aldım sizlere aldım bilgiyide burdan paylaştım ....

Benim kı ayın 8 nindeydi ödemem babamın ki 6 sindaydi her 2 sinde bu sabah cektım

bide gitmişken bende o yardıma basvurdum 2 veya 3 ayda verilen artık duruma göre ne düşerse 300 mu 500 mu cıkar bilmem onada ayrı bir başvuru gerekliymiş kafalarına göre vermiyolarmış dilekçe ile başvuru gerekiyormuş gitmişken o yardımada basvuru yapmış oldum hem..

geçen seneki gibi herkeze 1100 TL beklemeyin .
6.5milyon kişiden 3te1i alabilecek sadece.

Tati_serhat

bilgilendirme için teşekkürler devlet var olsun yinede vizede sıra gelir birgün verirler elbet

Üst Alt