Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Tati_serhat
onlarda bilmiyor kardaş sallabasi almaaasi sistemi onlarınki engelli maaş alanlar alacak ve maaslariyla birlikte 1100 tl adreslerine gelecek Allah için burda memur larin dediğine takılı kalmayın lütfen herkez alacak

Arkadaşlar cok tuhaf birsey oldu. 1.100 tl ne ptt hesabıma yattı nede elden geldi. Akbank hesabıma yatmış. Ben hic bir yere akbank hesabimi vermedim onlar hesabı bulup yatırmışlar. Gönderen kurum Ptt Aş. yazıyor. İşin tuhaf tarafı ptt neden kendi hesabi olan pttkart a yatırmamış ta akbank hesabima yatırmış ilginç yani. Birde engelli maaşı şuan hic bir yerde yok.

Ebru101
Bana yatmadi geceden beri onlarca kisi burda hesaba sadece engelli maasinin yattigini 1100 olmadigini soyledi bana mesaj geldi konutta teslim diye bekliyorum hala

Ebru101
Biz secilmis kisiyiz 😃isler iyice corba oldu genelgeye gore bizim hesaplara yaticak karti olmuyanlara eve teslimdi niye boyle oldu anlamadim

Evin etrafindada 3 4 tane atm var her ay rahat rahat cekiyorum niye bosu bosuna eve geliyolar onuda anlamadim kart olmasa neyse

Engelliye verilmiyorki sadece engelli maasi cektim seyhanda oturuyorum

EYVALLAH.
Vakıfı aradım bugun 6 ile 10 arası yatar biz getirmiyoruz dedi adana seyhan sosyal yardım

zgcpKeX.png

sosyal yardım kısmına şöyle bir yazı gelmiş

benim maaşımı da eve getirdiler 914 tl.1100 tl yok arkadaşlar :mad:

Sevgili benim gibi engelli yani 2022 aylığı alan arkadaşlar, boşuna beklemeyiniz zira bize beş kuruş yatmayacak masalardan başka.

Vakıf ile yaptığım görüşme neticesinde bu seferki yardımların engelli maaşı olmayan kişilere yapıldığını öğrendim. Hatta kendileri aslında biz 1500 haneye 1000 liralık yardım yapıyorduk bunda 500 haneye yaptık gerisini sen düşün dediler. Direkt Vakıf müdüründen aldığım bilgiyi aktarıyorum sizlere zira kendileriyle çok tanışıklığımız olduğundan ötürü bize her ne yardım gelirse gelsin hemen haber ederlerdi, bu sefer yok tabii ki.

Siz yine de CİMER'e yazın zira ben 2 gün önce yazdım. Ne kadar çok talep gelirse o kadar değerlendirilir belki bir ihtimal. Gerçi zannetmiyorum ben niyetlerinin olduğunu ama en azından tepki olarak yazmanızı rica ediyorum.

Sürecin başından beri hiç kimse para hesaplara hatta elinize geçene kadar ümitlenmesin dedim, dediklerim de çıktı. Bu yüzden lütfen insanlara boşu boşuna ümit vermeyin çünkü sırf bu ümide bel bağlayan yüzlerce hatta binlerce aile var.

Devlet bu vebalin altında kalacak çünkü ümit verdiler engelli maaşı alan ailelere, hanelere. Ama siz de insanlara ümit vererek bu vebalin altında kalmayın sevgili arkadaşlar.

ALBiNOGER

aynen kardeşim bende sabah atmden cektim sadece 609 maaş vardı sonrada sosyal yardım vakfı yakın diye gittim bnada acıklama yaptılar bnde burdan paylaştım 46 sayfada kaldı verdiğim bilgi

levent çakır

kardeşim gittim bizzat görüştüm yatmıcak dedi ek ilave olarak bakanlıktan yazı gelırse bayrama kadar alamayanlara verilir dedi niye bu kadr yatcak diye soyluyorsun anlamamdım bizzat gittik görüştük yazdım yazıda 46 sayfada istersen dönup bak keşke dedin gibi olsa ben dil herkes sevinse

levent çakır
Vakıfı aradım hesaba yatacak dedi tc aldı baktı en geç 7 sinde hesabınıza tekrar bakın dedi konutta yollamıyoruz düzenli maaş aldıgınız için dedi

Adam resmen dalga geciyor sanki birazdan yatar su bu 1100 yaticak biz durumu biliyoruz bilmeyip yeni giren okuyup umitlenicek ne diye milleti bosa umitlendirip hayal kirikligi yasatican

Daha önceden faz 2 den 1000 tl pandemi yardımı alan kişilere ikinci kez 1100 tl para desteği yatacakmı arkadaşlar. Kimleri kapsıyor bu yardım.

Bazı arkadaşlar sormuş engelli maaşı alıp 1.100 tl alan varmı diye. Ben aldım.

o 1100 olan para yardımı emekliye değil miydi ?

Üst Alt