Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Tati_serhat
blader yatacak ben bakanlığın açıklamasını okudum ısrar etmemin sebebini aciklayim Facebook yaz sosyal bakanlığın sayfası da paylaşmışlar bakanlık engellilerin maaş ve 1100 TL evlerine ayın 10 kadar getilicek diye

Bugün yatmaya başladı burda bana kizanlara tekrar diyorum engelliler maaşlarını artı 1100 evlerinde alacaklar kardeşim hala şunu aradım Yok hesaba baktım Yok engellilerin 1100 TL evlerine gelecek yeter yani yaziyom hala bana kiziyorsunuz

Ebru101 Aynen anlatıyorum kızıyorlar anlamadım doru soyluyom...diye

Melekciks

Sosyal yardım kısmında ne yazıyor? Bizde 2 tane gıda yardımı var durumda bir şey yazmıyor.

levent çakır

Bende gittim bizzat görüştüm diyorum sen anlamak istemiyorsun ona bakarsan yapılan acıklama da engelli ve yaşlı aylığı maaşları ile verilecek dendi bende diyorum ki sabah gittim cektim paramı 1100 yok sadece maaş var 609 TL tmm anladın mı burasını birde bna kızıyorsun diyonda ben kızmadım ki herkes kendi inandına bağlı olur tmm sen alırsan yazarsın o zaman

Ahmet T
o 1100 olan para yardımı emekliye değil miydi ?
O emekli ikramiyesi ayrı veriliyor Bir de açıklama geldi ihtiyaç sahiplerine 1100 TL dağıtılacak diye emekli ikramiyelerinedn farklı olarak

Ilk günden beri engelliler alacak diyorlar hep boşuna hayal kurduk verilecek olsa hesaba yatardı zaten yine ne İnşallah alırız diyorum

Konu bu kadar basit ve netken sen ısrarla alacak diyon bu kadar kişi maası alanlar yalan mı soyuluyor faz 1den alanlara yok vermiyorlar alanlarda acıklasa bare faz 1dende almılmıydı kapansın konu

kbtr

Tam kapanma sosyal yardım, engelli aylığı birde gıda yardımı adı altında geçen gelen patates soğan var. 2 tane gida yardımı dedikleri patates soğan ilerde orda 1 tl yazacak

Kaneki

Yardımlara henüz yeni başladım engelli raporum yeni çıktığı için. Herhangi bir hane yardımı almadım. Engelli aylığım nisan ayında başladı.

Ben Burda aldıgım bilgiyi buraya sundum katılır veya katılmassın saygı duyarım ona benimde gidip görüşüp yüz yüze ordan aktarılan bilgiyi buraya sundum bu sitenin amacı nedir birbirimize yardımcı olmak bilmediğimiz şeyleri öğrenmek bende takip elbette ediyorum siteleri acıklamaları yha verdikleri acıklama zaten bütün kafaları karıştırdı herkese sil baştan dendi bügün gördük herkes alamadı kimi evine kimi hesabına karman corban oldu

Yeni engelli maasi mi kartla çektim. ..1100 TL yok.

Tati_serhat
ya verilecek bugün başlandı ama tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım engellilerin eve gelecek oyuzden hesapta gorukmeye bilir sağlıklı insanların ki hesaplarından çeken var engelliler evlerinde alacakları için hesaplara yatmamış olabilir

Arkadaşlar engelli maasi alanlar cimere yüklesinler. Belki 1100 lirayı bayramdan sonra bize de verirler.

Arkadaşlar karttan çekemeyenler daha önce hesap no vermişse paralar oraya yatıyor. Hesap olmayanların ise sanırım ptt eve gelip verecek geçen sene gibi.

lacivert21

Gecen sene ptt kart tan çektım nisanda 1bın tl ıle maaşı. Bu sene farkımı olur? Ve zıraat hesabına para yatınca haber ediyorlar sms olarak

Ya kardeşim bizleri ki eve geleceği için hesapta görünmeye bilir hesaba yatacak olan sağlıklı insanlar için neden anlamiyoruz

Ben aynı şekilde geçen sene ptt karttan hem engelli maasımı+1000 lira yı çekmistim.Öyle olsaydı aynı şekilde olurdu.Ortak atmlere çok yakinım piyango bize vurmadı.

Sen niye anlamıyor sun eve getirdiler bugün 914₺ ptt görevlisi 1100₺. Yo(kkkkkkk levent çakır

Kaneki
Ben karttan almıyorum. O yüzden bilemem. Sms gelmedi ama hesaba baktım para yatmış. Sanırım sırayla yapacaklar bu işi.

levent çakır

Levent bey ben Vakıf başkanına onu da sordum. Yaşlı ve engelli aylıkları da kapanma dolayısıyla kurye tarafından konutta teslim ediliyormuş yalnız maalesef ki engelliler yani 2022 maaşı alıp faz-1 yani geçen sene ilk 1000 liralık yardımı alanlar bu 1100 TL'lik tam kapanma yardımından yararlanamıyorlarmış çünkü "genelgede" yokmuş anlatabiliyor muyum? Lütfen artık anlamamazlıktan gelmeyin çünkü bakanlık ne derse desin genelgede faz-1 de alanlar ve engelli aylığı alanlar yazmadığı sürece yani onlar genelgede bizim adımızı geçirmediği sürece maalesef ki bir şey değişmiyor.

@Kaneki
genelge onlara gelmemiş genelge nedemek biliyormusun lütfen aldığın zaman almadın deme yarın yada birgün ne görürsün yattigini
EYVALLAH.
Sizde anlama kıtlığı varsa napabilirik yatacak diyorum sen neden anlamıyorsun blader hala yok diyorsun

Arkadaşlar faz 1 faz 2 faz 3 önemli değil . Biz bize yeteriz Türkiye'den 1000 TL yardım alanlara 1100 TL veriyorlar . Kısaca 2 milyonun 1.5 milyonu kendi yandaşlarına dağıtacaklar . Faz 1 faz 2 faz 3 olupta biz bize yeterizden 1000 TL alan varsan onlara 1100 TL evlerinde vericekler . Zaten 1100 TL alıcak olanlara e-devlet ye yansıdı . Oradan bakabilirsiniz . Yoksa geçmiş olsun . Bu adaletsiz dağıtımı kabul etmiyorsanız aile sosyal polika bakanı derya yanık Twitter'dan twittleyin . Cimere yazın . Heryere yazın. Haksızlıga karsı susan dilsiz şeytandır....

Geçen sene 15 hazirandan önce 1000 TL yardım alanlara verilmiyor kesin ve net bilgidir bu boşuna bekleyip durmayın lütfen ve verilecek diyenler de insanlara umut pompalamayi bırakın artık engellilerden alanlar varsa bunlar 15 Haziran 2020 den sonra maaş bağlanan kişiler kısacası geçen yıl nisan mayıs aylarında 1000 TL yardım aldıysanız şu an alamazsınız, şikayetinizi dile getirin belki bir daha verilir ve engelliler de alır iyi günler herkese..

Arkadaslar bakanlık edevlet de sosyal yardım sorgulama bölümüne açıklama koymuşlar kimlere verileceği detaylı yazıyor ve diyor ki bu bölümden sorgulayabilirsiniz..bugünden itibaren .açıklamayı dikkatli okursanız engelli maaşı alanlara olmadığını anlıyacaksınız..bilginize..

Durumu en kotu olan 2.3 milyon kişi alcak gerisi boşuna beklemesin.

Başvuru yapanlar yani faz 3 ten bugüne kadar yanıt alamayanlara ve halen hak sahipliği devam edenlere diyor eğer vakıf derse bunun durumu iyi vermiyorlar olay bu insaflarına kalmış

Üst Alt