Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Arkadaşlar ben engelliler derneği yönetim kurulu üyesiyim bugün vali ve kaymakam ile toplantımız vardı bölgemizde sosyal faaliyetler ile ilgili konu ile ilgili sohbet geçti vali konuyla ilgili aynen şunlar söyledi ;
- 2022 maaşı alan ve yardım alan dar gelirliler olmak üzere yardıma muhtaç herkesin kayıtları vakıflar Genel müdürlüğünde mevcut bize konuyla ilgili şuna verin şuna vermeyin diye bilgi gelmedi kaldı ki gelmez de bunu vakıflar genel müdürlüğü kendisi sistem üzerinden düşüyor maaşa yeni bağlanmış bağlanmamış şu olmuş bu olmuş hiç bir şeyi kapsamaz adam muhtaçtır 1 2 3 fazlardan biz bize yeteriz kampanyasından yararlanmıştır yine alabilir ama bize gelen tek bilgi başvuru olmayacağı ve kartı olmayanlara evlerinde dağıtımı bundan başka bilgimiz yok sabırla bekleyin yatarsa gelecektir dedi...

Yani arkadaşlar muhtaçlık durumunuza göre yatacak hanede 2 çalışan 4 kişi yaşıyorsanız ve daha önce aldıysanız biraz zor çünkü kişi başı 1.000 liradan fazla gelir düşüyor.
Bakalım sabırla bekleyelim 10'una kadar

2022 aylığı alanlar bile net değilken evde bakim alanların durumu daha zor diye düşünüyorum..Yine de belli olmaz,ummadik taş baş yarar deyip bekleyelim.

Biz normal maaşı alazken herkes 1.100 derdine düştü😂vakıfı arıyom 7 sine kadar ptt kartı kontrol edin diyor her ay 5 inde aldıgım maaş 7 si birde konuttada gelmicek miş karta yatacak diyor

Bizim engelli maaşı da yatmadi yok ortada hesaba geçmedi, dün gece 12 buçukta msj geldi konutunuza teslim edilecek diye ne gelen oldu ne giden maaş da yok ortada kaybolup gitti 🤣 Yapacakları işin

2022 aylığı alanlar bile net değilken evde bakim alanların durumu daha zor diye düşünüyorum..Yine de belli olmaz,ummadik taş baş yarar deyip bekleyelim.

İlk açıklamaya göre ve gelen bilgilere göre öncelik 2022 ye verilmişti ama şuan başvuru şartsız komple dar gelirliler kapsama alındı şuan bugün alanlar vakıflardan daima yardım alan,maaşa geç başlayan,çok muhtaç durumda olanlar eğer 2022 ye verilecekse 10'un da son ödemeler yapılacak nasip diyip bekleyeceğiz artık bakalım olursa olur olmazsa bura da olanlar komple toplansın az buz değiliz cimere yazalım bayram ikramiyesinin 2022 ye de verilmesi için bir ümit belki olur toplu başvurular devletin göz ardı edemeyeceği bir şey deneyelim derim...

Sunuda bilmenizi isterim 2022 ye verilmeyecek 1 faz dan para alan alamaz diyenler kuzenim hem 1 faz dan yararlandı hemde bugün 1.100 lira için ödeme onayı aldı 10'una kadar kartınıza geçer dendi

[FONT=&quot]Bu hala sabredin ptt görevlisi eve getirecek diyenlere şaşıyorum birde hala yatacak diyenlere şaşıyorum kardesim eve gelecek olan parayı görevli snn adına ptt den cekiyor üzerine zimletli oluyor o para öyle getiriyor sistemde olmayan parayı görevli sana nerden getirecek akıl var mantık var saten çoğu kişi engelli maaşını çekti yada aldı 1100 tl yok diolar burda adam tutturmuş hala maaşla birlikte eve gelecek diyor la saten maaşlar evlere gitti net sölüyorum haziran sonrası 2022 bağlanan engelliler hem faz 1 hemde bunu tam kapanmayı aldı haziran öncesi faz 1 alanlar engelliler alamıyor engelli olmayan ama faz 1 alanlar bu tam kapnmayı alıyor binlerce kez sölüyoruz onlarca vakıf müdürü açıklama yaptı yok sistem geçikmiş falan filan geçin bunları ne bu bugün türkiye bankacılık işlemlerinde 1 ci sirada 1 dk larını bile almaz sisteme yansıtmaları tek tuş basmaları yeterli adamlar snn bnm bilmediğim yazilimlarla çalışıyor[/FONT]

[FONT=&quot]Bu hala sabredin ptt görevlisi eve getirecek diyenlere şaşıyorum birde hala yatacak diyenlere şaşıyorum kardesim eve gelecek olan parayı görevli snn adına ptt den cekiyor üzerine zimletli oluyor o para öyle getiriyor sistemde olmayan parayı görevli sana nerden getirecek akıl var mantık var saten çoğu kişi engelli maaşını çekti yada aldı 1100 tl yok diolar burda adam tutturmuş hala maaşla birlikte eve gelecek diyor la saten maaşlar evlere gitti net sölüyorum haziran sonrası 2022 bağlanan engelliler hem faz 1 hemde bunu tam kapanmayı aldı haziran öncesi faz 1 alanlar engelliler alamıyor engelli olmayan ama faz 1 alanlar bu tam kapnmayı alıyor binlerce kez sölüyoruz onlarca vakıf müdürü açıklama yaptı yok sistem geçikmiş falan filan geçin bunları ne bu bugün türkiye bankacılık işlemlerinde 1 ci sirada 1 dk larını bile almaz sisteme yansıtmaları tek tuş basmaları yeterli adamlar snn bnm bilmediğim yazilimlarla çalışıyor[/FONT]
Çok doğrı söylemişsin

Edevlet de şöle bi yazi gördüm
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlatılmıştır. e-Devlet Kapısı üzerinden daha önce yapılan başvurulara göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilmiş olan ve hak sahipliği kriterleri devam eden hanelere, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi hazırlanmıştır.

Daha önce Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında e-Devlet Kapısı üzerinden alınan başvurularda banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemeleri 05.05.2021 tarihinde yatırılacaktır. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek Gruplarınca Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecektir.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahibi olan kişiler, 05.05.2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” başlıklı hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecektir.

önemli bir açıklama yapacam maaşı eve gelecek die mesaj alanlar o adreste bulunmuyorsa görevli deldiğinde sizi adreste bulamazsa parayı ilçe merkez postanesine teslim ediyor siz gidip adresiniz bulunduğu ilçe posta dağıtım merkezinden alıyorsunuz ödemeler ayın 10 kadar olacak görevliler ayın 10 kadar getirmezse ilçe posta dahıtım merkezinden maaşınızı veya yattıysa 1100 tl ala bilirsiz bu yazdıklarım adresinde olmayan görevli eve getirecek mesajı alan kişiler için geçerlidir ayın 10 dan sonra ilçe posta dahatım merkezinden ala bilirsiniz. bilgi kesindir maaş getiren görevliye sordum böyle bilgi verdi.

1100 tl maaşla yatacak diye birşey yok, maaşlar 25 nisanda aktarılıyor bu yardım açıklandığında maaşlar ptt ye gitmişti, geçen yıl 5-6 sında alanlar maaşla aldı yoğunluk olduğu için 7-8- de alanlar evde almıştı geçen yıl

Buradan ekran görüntüsü atabilsem kuzenin sosyal yardım bilgisinin ekran görüntüsünü çekip atıcam isterseniz ozangencell95 Instagram hesabına msj atın ekran goruntusu atayım hemen

önemli bir açıklama yapacam maaşı eve gelecek die mesaj alanlar o adreste bulunmuyorsa görevli deldiğinde sizi adreste bulamazsa parayı ilçe merkez postanesine teslim ediyor siz gidip adresiniz bulunduğu ilçe posta dağıtım merkezinden alıyorsunuz ödemeler ayın 10 kadar olacak görevliler ayın 10 kadar getirmezse ilçe posta dahıtım merkezinden maaşınızı veya yattıysa 1100 tl ala bilirsiz bu yazdıklarım adresinde olmayan görevli eve getirecek mesajı alan kişiler için geçerlidir ayın 10 dan sonra ilçe posta dahatım merkezinden ala bilirsiniz. bilgi kesindir maaş getiren görevliye sordum böyle bilgi verdi.

Başka şehirden çekebilirmiyim ptt den
Karta yatmıcakmı

ebru hnm size gelen mesaj içeriği nasıl evde ödeme ise sizi evde bulamazlarsa o adresin bulundugu posta dahıtım merkezine birakırlar size gelen mesajda konutta ödeme yazıyorsa resmi adresinize gelirler resmi adresiniz neresi ise ordaki posta dahatım merkezine birakırlar

Bana 200 lira diğer aile yardimi cıkmış. Çok az ya. Insan bir 500 lira verir.

Bu kadar aç gözlü olmayın daha önce aldiysan bırak da hiç almayanlar alsın hep bana hep bana Rabbena olmaz

ist01
Bana mesaj gelmedi konuta gelcek diye vakıfı aradım 7 sine kadar hesabınıza geçer dedi tc istedi verdim baktı 7 sine kontrol et dedi biz konuta getirmiyoruz sizin kartınıza yatıyor dedi

Arkadaslar siz e devlette nerde görüyosunz buyazılanı bende sadece merkezi yardm 2022 ve hane yardımı yazio ptt kurum ödemeleri zaten açılmıyor

Bana mesaj geldi konutta ödeme diye ama benim hesabım var neden böyle oldu ki acaba

Ptt kurum ödemesi açıldı
Konutta ödeme yazıyor ve açıklamada herhangibi bir ptt şubesinden kimliginiz ile birlikde alabilirsiniz diyor

Neden ptt karta yatmamışki acayıp bi durum

Ebru101

Benim ptt karta yatmış. Bugün çektim.

Prt kurum ödemelerinde elektrik indirimi de görünmüyor. Herkes de öyle mi

Yarın elektrik faturası ödemeye gidecektim. Faturalar ertelendi diye haber çıkmıştı yasak döneminde acaba kabul etmezler mi ondan mı kaldırdılar

ptt sorgulama benım konutta ödeme yazıo yanı eve gelcek

Arkadaşlar bizim çevremizde(Adana Yüreğir) bazı engellilere banka hesabı ya da PTT kartı olmadığı için 1.100 liralık ödeme engelli maaşı ile birlikte evlerinde yapılmış.
Beklemek gerekiyor galiba. Ayın 10'una kadar yapılacak diye tahmin ediyorum.
Tabi tahmin sadece...

Üst Alt