Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Apartmandaki bazı komşuma ,mesaj gelmiş 1100 tl Pttden yattı diye çekmişler parayi 1100 tl..

Ben engelli maaşı alıyorum diye bana verilmedi , e devletten sosyal yardım bilgilerine baktım yok.PTT kurum ödemesine baktım yok.Sadece engelli maaşım erken yaptırılmış onu çektim o kadar.Geçen sene faz,1aldık diye verilmiyor sanırım ..Geçmiş olsun şimdiden herkese😢😢..

PTT ödemelerine girebilen var mı? Yine çöktü sanırım, girilmiyor şu an.

Sosyal medyadan sesinizi duyurun . Faceden paylaşım yapın . Bakana Twitter'dan twit atın. Genel twit atin. Sosyal medyaya yayılsin haksızlıklar . Evi arabası olana bile 1100 TL vermisler . Bu düpedüz yandascilik

Bizim burda da 2 3 kisi almış . geçen sene de almışlardı 1000 lira koli koli erzakta geliyor engelliye yok.

mendozzz
Sana katılıyorum arkadaş.
Engelliler arasında bile haksızlık adaletsizlik yapıldı.
Sosyal medyada bir tag yapılmalı,
Misal;
#HerkeseVarEngelliyeYok gibi bir şey!

Arkadaşlar evde bakım ödemesi e-devlette kayıt bulunamadı yazıyor bir bilgisi olan varmı? normalde ayın 1 de gözükürdü. Muğla ilinden aynı durumda olan varmı?

Böyle sistem ancak bizim ülkemizde olur herşeyi birbirine kattılar alan oldu almayan oldu yatan oldu yatmayan oldu gelen oldu gelen olmadı nedir bu rezillik Allah aşkına🗣

Ebru101

Çok haklısınız zaten engellilere ne zaman insan yerine koydular. Buarada cimere yazdı mı alamayan arkadaşlar

Ben cimere yazdım .
Vede bu bizleri magdur etme gununu hic bir zaman unutmayalim.arkadasinda dedigi gibi gecen sene alan bu senede aldı .hatta kimileri gecen sene 2 tane 1000 tl alip bu sene 1100 tl alanlarda var.allah biliyorya inan gözum yok alanlar gul3 gule harcasin .sadece uzuldugum yapilan haksızlık

Son dakika:Evde bakım maaşları bayramdan önce yatıyor. Bakan biraz önce açıkladı.

Kaynak:engelli ve yaşlı hizmetleri müdürlüğü twitter hesabı

efe1234 senin aylığı da sanırım birilerine vermiş olmalılar,ortalık karıştı iyice kimin ne için ne aldığını bilen bir kişi yok sistem çöktü birçoğumuz da altında kaldı bence

2 gundur ilk defa kurum odemelerine girebildim 2022 maasi konutta odeme diye dusulmus ama elektrik indirimi vardi sistemde oda kalkmis kurum odemesinde gorunmuyor simdi degisik isler

[h=3]TAM KAPANMA SOSYAL YARDIM AÇIKLAMASI[/h][FONT=&quot]Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlatılmıştır. e-Devlet Kapısı üzerinden daha önce yapılan başvurulara göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilmiş olan ve hak sahipliği kriterleri devam eden hanelere, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi hazırlanmıştır.

Daha önce Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında e-Devlet Kapısı üzerinden alınan başvurularda banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemeleri 05.05.2021 tarihinde yatırılacaktır. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek Gruplarınca Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecektir.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahibi olan kişiler, 05.05.2021 tarihinde, e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” başlıklı hizmetinden hak sahipliği durumlarını görüntüleyebilecektir.
[/FONT]

Bu pandemi 1100 destek 2 .kez mi veriliyor yani 1 alan faydalanan tekrar alabilecek mi?yeniden başlatıyoruz dediğne göre!

1. fazdan yaralananlar yani daha önce 1000 tl den faydalananlar bu programamdan yaralanıyor mu*

1100 tl vereceklermiş doğru mu...ben 1. kere geçen yıl faydalandım bu yıl yeniden alabilirmiyim!

Pes diyorum başka da bişey demiyorum engellileri o kadar görmezden geliyorlar ki adam sigortalı çalışıyor tam kapanma hiç bir şekilde etkilemiyor 1100 tl yardim alıyor biz engellilerin elinden gelse verdikleri 3 kuruşu da alacaklar kimse kalkıp adaletten bahsetmesin emekliye çalışana vereceğine çalışamayan engelliye verseydi bu devlette vicdan merhamet yok rezil bir ülke de yaşıyoruz

Sizler buraya yazacağınız kadar cimere yazsaydınız belki bizlerinde sesini duyarlardı bakın pazarcılar isyan etti pazarlar kuruldu sesimiz çıkmadığı sürece daha çok görmezden geliniriz

PTT kurum ödemelerin de sadece 2022 maaşı kartınıza aktarılmış yazıyor geçen yıl almıştım bu yıl vermediler sanırım

Bugün 1100 TL Alan Oldu Mu?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@FUNKYMONKEY
Bence Alırsın. Devamı Niteliğinde

Ben, Engelli Maaşı Alırken Bin TL Aldım. Sonra Engel Oranım Düştüğü İçin, Engelli Maaşım Kesildi. Engelli Maaşım Devam Etseydi, Şu Anda 1100 TL Alacağıma Eminim. Ama, Daha Önce Aldığım İçin, Tekrar Alırım Diye Düşünüyorum. CİMER'e Yazdım

Ben Daha Önce Engelli Aylığı Alıyordum. Bu Nedenle Faz-1 Kapsamında, Başvuru Yapmadan, Bana Engelli Aylığım İle Birlikte Bin TL Pandemi Yardımı Almıştım. Daha Sonra, Engel Oranım %20'ye Düştüğü İçin, Engelli Aylığım Durdurulmuştu. Şu Anda, Engelli Raporumu Yenileme Aşamasındayım. Daha Sonra Bakanlık Tarafından, Bin TL Pandemi Yardımının Devamı Niteliğinde, Bin Yüz TL Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı Başlatıldı. Benim Maddi Durumum Bozuk. Daha Önce De, Bin TL Pandemi Yardımı Almıştım. Ayrıca, %20 Oranında Engelliyim. İlaç Masraflarım Da Vardır. Benim 2022 Aylığı, PTT Sosyal Kart'ım Da Vardır. 2022 Aylığı PTT Sosyal Kartıma, 1100 TL Tam Kapanma Yardımı Yatırılmasını Talep Ediyorum. Her Şey İçin Teşekkür Eder, Kolaylıklar Dilerim. Böyle Yazdım

PTT kurum odemelerine giriyor şuan ama hala tam kapanma yardımı diye bişi gözükmüyor ben engelli maaşı alıyorum aldığım maaş 608 TL ödemeniz hazır diyor başka bir ne tam kapanma desteği hiç bir şey yazmıyor maaşımdan başka 1. Fazda yararlanmistim bende 1000 TL baska almadım 1100 TL büyük bir ihtimalle çıkmadı facebokda gördüm engelli olup Ta bu yardımı alanda var aynı benim gibi gözükmeye de var benim maaşım yarın eve getirilecekmis hiç zannetmiyorum yatacağıni. Haksızlık var şuanda adam 3 defe yararlanmış ben daha 1 defa yararlanmisim

Üst Alt