Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

benim komşu 3. Defa aldı engelli değil şaşırdım güle güle kullansin ama bize de verilmeliydi

Keşke engellilere de verilse ama yok. Aç aç oruç tutuyoz.

Görevliler cumartesi pazar yani hafta sonu mesai yapiyorlarmi ben daha 2022 maaşımı almadım

Bende daha maaşımı alamadım e devlet te gözüküyor ama kurum ödemelerinde tutar 0 olarak yazıyor
🤷*♀️🤷*♀️🤔

mehmetsa

Biraz sallamasyon olmuş 1.faz dan yaralanan 2.fazdan yararlanamadı 2.fazdan yararlanan 3 fazdan yararlanamadı zate baş vurdurma di e devletten kulaktan dolma ,yada uydurma bilgi yaymayalim

Ben ağır engelliyim, kirada oturuyorum.
Bir yakınım geçen yıl hem kendisi hem de kızı 1000₺ desteği aldı, bu yıl kızı tekrar 1100₺ aldı. Kızı sağlık personeli. Diyeceklerim bu kadar. Almaları sorun değil ama bu kadar engelli ve yardıma ihtiyacı olan varken bu şekilde olması ne etiktir ne de ahlaki.

Tekrar depresyona soktular [emoji23]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebru101
Peki 2022 alırken faz1 alan, sonra 2022 kesilen kişiye verirler mi?

iUysaL
Sordun mu torpiliniz var mı diye?

musty35
Çatıya çıkartacaklar beni [emoji23]

musty35
Neyse engelli raporumu yenileyeyim [emoji23]

iUysaL

Aynı evde oturuyorsa hem kendisi hem kızı alamaz al bir sallamasyon yada kulak tan dolma bir bilgi daha sonra diyorsunki kızı sağlık çalışanı buyıl yine aldı ne kadar sallamasyon sigortası yatan hiç kimse bu yardımdan faydalanamaz e devlet başvuru yaptırmaz lütfen sallamadan kulak tan dolma bilgi yaymayalım
Veya şöyle diyeyim sağlık persoleiyse bu yardımı aldıysa ki aldığını zannetmiyorum yaz cimere sikayet

var kardeş bugun bendede şahit oldum adam sgortalı işte çalışıyor onada 1100 tl çıkmış

bu seferki yardımlar genellikle sgortalı çalışanlara verildi benim tanıdık 4 tane koylum sgortalı işde çalışıyor 4 de 1100 tl
aldılar bugun

Evet arkadaşlar aci ama gercek bende şahit oldum adam hem sgortali çalışıyor maasida 5 binlira istemde hiç ayrilmadi

bu yardım ihtiyacı olana verilmedi işi evi arabası olanlara verildi durumu kotu olanlar malesef alamadı

Evet Benim eniştem de sigortalı çalışıyor geçen sene 1000 aldı bu sene ben 1100 aldı

Arkadaşlar bu yardımdan yararlanirken sigortalı olması yada olmaması önemi yok sanırım haneye düşen gelire göre hesaplama yapılıyor. Atıyorum 3000tl maaş giriyor eve 5 kişi yaşıyor başka geliri yok sistemde. Kişi badi 800 tl düşer faydalana bilir bunun bir hesaplaması var yani

Alakası yok bizzat sahidim sigortalı aylık geliri askeri ücretin nerdeyse 3 katı ve hesaba yatıyor kira ödemiyor 3 defa aldı neye göre veriyorlar anlamadım ihtiyacı olanlara da çıkıyor olmayanada tuhaf bir sistem var

Aynı evde oturuyorsa hem kendisi hem kızı alamaz al bir sallamasyon yada kulak tan dolma bir bilgi daha sonra diyorsunki kızı sağlık çalışanı buyıl yine aldı ne kadar sallamasyon sigortası yatan hiç kimse bu yardımdan faydalanamaz e devlet başvuru yaptırmaz lütfen sallamadan kulak tan dolma bilgi yaymayalım
Veya şöyle diyeyim sağlık persoleiyse bu yardımı aldıysa ki aldığını zannetmiyorum yaz cimere
ARKADASIM KIMLER NELER ALIYOR BİR BİLSEN 6 AYRI YERDEN MAAŞ ALANLAR VAR SEN SALLAMASYON DE DUR HEM TÜRKÇEMİZDE SALLAMASYON DIYE BIR KELİME YOK
muntada al ansar

Bir evde 1 dul maaşı ve 2 emekli var nereden baksan 4500-5000₺ lira gelir var kira değil kendi evleri onlarda aldılar.

Faz 1 faz 3 ikisine de başvurdu 2 sefer aldi kendi bile inanamadı 2.sefer çıktığında.;)

Benim tespitim şöyle zaten akpye oy veren kitle belli onlar her halukarda bunlara oy veriyor .bu sefer farkli bişey denediler ne kadar akpye kufur eden adam varsa hepsi aldi ister inanın ister inanmayın. ilk secimde isleri zor onlarda biliyorlar artık .ilk seçimde bugünleri unutmayın sandiga oyle gidin.

Son düzenleme:
609 alanların bir hesaplaması yokmu neden gercek ihtiyac sahibi onlar fenerli kardeş hak 3000 4000 alanın degil 609 914 alanın olması gerekir

inşallah kurban bayramında sizede verirler verirler engelli kardeşlerim sizede gogleden edevlete giriş yapın tekrar başvurun

Arkadaşlar bende baş vurdum e devlette şöyle yazıyor aynı haneden 1 kişi baş vurabilir diye sizin e devlet ile benim e devlet farklı mı, o alanlara e devlet üzerinden değilse belki elden gitmiştir
Visnehosafi sallamasyon eşittir atmasyon ok, kardes
Sizin turkcenizde olmayabilir bizim türkçemizde var

Yardımlar hane bazli yapılır 2kisi aynı anda alamaz

Son düzenleme:
musty35 ben çok inanmıyorum sağlık çalışanına, sigortası yatana bu yardımı vereceklerini biraz sallamasyon,atmasyon gibi geliyor yeşil kart veremeyen yüce vakıf heyeti ,bu arkdaşların duyduğu şehir efsanesine göre çalışana, emekliye ,yardim yapacak duyda inanma

geçen sene 3.fazda başvurduğunda "yardıma muhtaç" olarak değerlendirildiğinden verilmiş ancak bu 1100Tl verildiğinde başvuruya ihtiyaç olmadan aynı haneye verildi ki hala yardıma muhtaç olup olmadıklarına bakılmadı! aradan geçen sürede iş bulmuş,durumlarını düzeltmiş olup olmadıkları dahi kontrol edilmedi! edilecek sürede geçmedi geçen hafta para dağıtacağız bunlara dendi bu hafta dağıttı. yani, artık hiç ihtiyacı olmayanda aldı ,hala olanıda almış oldu!

saçmalık şuki ; engelli ihtiyaç sahibi olmasa zaten 2022'den yardım bağlanmıyor eve gelip bakıyor,kayıtları kontrol ediliyorda yardım bağlanıyor…
engellinin durumuda 1 yılda düzelip engeli ortadan kalkacak değil,öyle olsa zaten başta kurul bu kişiye %bilmem kaç engelli diye raporu vermez!

yani 2022'den sosyal yardım alan bir engellinin muhtaçlık durumu bu geçen sürede ilk fazlardan 1000Tl aldığından bu yana değişmez kolay kolay ama faz 3.ten alanın değişmiş olması daha olası çünkü bunlar engelli değil.dışarı çıkıp kendine iş bulma olasılığı bir engelliden çok daha yüksek.

engelli birinin iş bulabilmesi eş,dost,tanıdık olmadan çok daha güç.buldumu da diğerlerinden daha düşük ücret veriliyor işveren tarafından.

Üst Alt