Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sanrıların eşlik ettiği major depresyon..?

mvagusta

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
10
Herkese selamlar. 3 yılı aşkın major depresyon tedavisi görüyorum. Başka genetjm hastalıklarımdan dolayı çalışamama durumum, eklem ağrılarım, kalp sorunları derken psikolojim baya bozuk bir durumda. Son 1 aydır duruma paranoya ve sanrılar eklendi. Doktor ekstra ilaçlar ekledi fakat baskılamaya şuan yetmiyor. Benzer bir durum yaşayan var mı? Testler yapıldı, analizler yapıldı hala major depresyon muyum, bipolar mıyım bunlar hiç söylenmiyor. Doktorada sordum cevapsız bıraktı. Benzer şeyleri tecrübe eden varsa diye konu açmak istedim. Herkese geçmiş olsun

Merhaba, geçmiş olsun. Tüm branş doktorlarları için geçerli olmak üzere, doktorlar bazı durumlarda tanı paylaşmak istemeyebilir. Bunun nedenlerinden biri hastalığınızı teşhis edilebilecek yeterli veri olmayan şüpheli durumlardır. Belki bunun en büyük faydacısı hasta ve yakınları olabilir çünkü olmama ihtimali olan bir hastalıkla siz ve çevreniz kendinizi etiketlerseniz tedavi gidişatını zorlaştırırsınız.

@Micro123,

Aslında içime kapanık biri değilim fakat ağrılardan, uyku bozukluğundan sosyalleşme işkenceye dönüyor. Yoksa saolsunlar çevremde arkadaşlarım sürekli var. Çok aktifkende bu sorunu yaşıyordum, artık yorucu geldiği için bıraktım.

@mvagusta,

Bende ilk önce depresyon sonra major depresyon ve son olarak yanına eklenen paranoya yani sanrılar
Hepten İçine kapanık biri oldum ve bundan kurtulamıyorum, öldürecek beni.

Herkesle konuşmak istiyorum ama kimseyle konuşmuyorum

Üst Alt