Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şartlı sağlık ve gebelik yardımı hakkında bilgisi olan var mı?

inca

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
Şartlı gebelik ve şartlı çocuk sağlığı yardımına yeni başvurdum. Neredeyse bebek gelecek ben yeni başvurdum. Çocuk için de ilk defa başvurdum(şartlı sağlık yardımı) 3 aylık mı yoksa aydan aya mı yatırılıyor? Ayın kaçından kaçına yatar?

inca ne şartlı yardımdan bahsediyorsun bebek yardımından bahsediyorsan bebek olunca doğum raporumla sosyol hizmetlere başvuracaksın bir defaya mahsus bir yardım o da ilk bebek için 300 tl ikinci bebek için 400 tl üçüncü bebek için 600 tl

Fatma mehmet e-devlette şartlı sağlık yardımı yazıyor. Yani "aşı yardımı" diyorlar.

https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/saglik-yardimlari

Şartlı Sağlık Yardımı

Şartlı Sağlık Yardımı kapsamında, nüfusun en yoksul kesiminde yer alan ailelere 0-6 yaş arası çocuklarını düzenli olarak sağlık kontrollerine götürmeleri şartı ile düzenli nakit para yardımı yapılmaktadır. Ödemeler Ziraat Bankası ve PTT’ler aracılığı ile doğrudan anneler adına açılan hesaplara yapılmaktadır. Bu alanda yapılan aylık ödemeler çocuk başına 30 TL’dir. Kadınların doğumlarını hastanede gerçekleştirmeleri ve düzenli olarak doktor kontrolüne gitmeleri şartıyla verilen Şartlı Sağlık Yardımı Gebelik yardımları şu şekildedir:

Doğumun hastanede yapılması halinde 1 kereye mahsus 75 TL.

Düzenli muayenelerin yapılması halinde doğumdan önce aylık 35 TL.

Doğumdan sonra 2 kereye mahsus 35 TL.

Üst Alt