Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sataşıyorum!

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Sataşmak! Birisinin dikkatini çekmek istediğim zaman genelde tercih ettiğim yol. Ketum ve kibirli tavrımla da uyumlu bir tercih… Kendimi korumak için belki… Elim havada kalırsa, incinmemek için… Ama herkeste aynı neticeyi vermiyor. Bazıları çekiveriyor kendilerini hemen… tırnaklarını çıkartıp, küsüveriyor. Özgüvenle ilgili sanırım… Özgüveni yüksek olanlar bunu bir meydan okuma, bir oyun gibi algılayabiliyor. Oyunbaz bir tahrik dolduruyor içlerini… sataşmanın karşılığını vermek istiyorlar. İçten içe haz alıyorlar hayvansal içgüdülerini tatmin edecek, dişlerindeki kan arzusunu dindirecek bir oyun arkadaşı buldukları için. Özgüveni yetersiz olanlar ise korkuyor… küçücük ama sert bir dokunuşla Dışlanmışlık duygusu hemen çöküveriyor üzerlerine, göremiyorlar nefret gibi görünen şeyin içinde başka şeyler olduğunu. Kıskançlık, arzu, beklentiler olduğunu… zekaları güvensizlikleri yüzünden zayıflıyor. Çünkü sevilmek istiyor onlar…iltifata boğulmak istiyor. Ama ben unutuyor, gene sataşıyorum. Bilgimi kullanacak karakter gücünden mahrum olmam ne yazık…

peki ya aslında karşındaki elini eteğini çekmiyordur da sana öyle geliyorsa ya onlarda kendi oyunlarının kurallarını bu şekilde oynuyorlarsa ve sen bunu dışlanmışlık olarak algılıyorsan:) ve hemen pes ediyorsan:)

fate;bt8576' Alıntı:
peki ya aslında karşındaki elini eteğini çekmiyordur da sana öyle geliyorsa ya onlarda kendi oyunlarının kurallarını bu şekilde oynuyorlarsa ve sen bunu dışlanmışlık olarak algılıyorsan:) ve hemen pes ediyorsan:)
Demek benim özgüvenim de eleştirdiklerimin ki kadar bıçak sırtında duruyor, belki tek avanatajım sataşmalardan yara almadan çıkabilecek kadar becerikli olduğumu sanmam :)

Durup dururken sataşan insan modeline cevap vermemeyi özgüven düşüklüğüyle bağdaştırmanızı, cennet mahallesindeki gibi "özgüveni yüksek":) insanların bu devirde prim yapıyor olmasına bağlayasam mı acaba :confused:

hodbin;bt8578' Alıntı:
Demek benim özgüvenim de eleştirdiklerimin ki kadar bıçak sırtında duruyor, belki tek avanatajım sataşmalardan yara almadan çıkabilecek kadar becerikli olduğumu sanmam :)

Yukarıda ne saçmalayıp durdun öyle . Hoddini bilsene kardeşim.

Sema;bt8582' Alıntı:
Durup dururken sataşan insan modeline cevap vermemeyi özgüven düşüklüğüyle bağdaştırmanızı, cennet mahallesindeki gibi "özgüveni yüksek":) insanların bu devirde prim yapıyor olmasına bağlayasam mı acaba :confused:
Hepten de durup dururken değil canım, ona özgüvenim yetmez zaten. En kötü ihtimalle: benimle ilgisi olmayan bir şeyler yazmıştır ama herkesin yorumuna açıktır, ben de herkese dâhil olduğum için yazı vermişimdir bir iki keskin cümle. Attığım şey kartopu kadar oyuna davet iması taşımıyor farkındayım ama taş da değildir. O da kendimi korumak için, gereğinde inkâr edebileyim diye. Belli olmaz ki oduna da gelebilir attığınız kartopu , o durumda “şey, ben evcilik veya başka bir oyun…” yerine “ Hayır ne ilgisi var tamamen kafanı yarmak için attım onu” diyebilirsem gururum daha az incinir :) Cennet mahallesi ile kastınız yaygaracılık ise ben tam tersini söylüyorum. Çoğu durumda nezih ama etkili bir karşılık vermek mümkündür, benim birazdan, sizden sonra yorum yapan beyefendiye vereceğim gibi :)

remzi71;bt8583' Alıntı:
Yukarıda ne saçmalayıp durdun öyle . Hoddini bilsene kardeşim.
Şimdi size sert bir karşılık verirsem, sataşmak, oyun vesaire ile ilgili bütün sermayeyi dereye dökmüş olurum değil mi. Bu yüzden hüsnü zan yapıp beni oyuna davet ettiğinizi var sayacağım ama şimdi olmaz işim var. hem ben nickimle dalga geçilmesini sevmem [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]:)[/FONT][/FONT]

hodbin;bt8588' Alıntı:
Şimdi size sert bir karşılık verirsem, sataşmak, oyun vesaire ile ilgili bütün sermayeyi dereye dökmüş olurum değil mi. Bu yüzden hüsnü zan yapıp beni oyuna davet ettiğinizi var sayacağım ama şimdi olmaz işim var. hem ben nickimle dalga geçilmesini sevmem [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]:)[/FONT][/FONT]

sevgili kardeşim dogru tahmin aynen bir tuzaktı. bende senden pek aşagı kalmıyorum genelde durduk yere degil ama herkesi ilgilendiren konularda kendimide herkesten biri sayarak hemen atlarım aklım yettigince sonra karşı taraf başlar sana ne oluyo kardeşim falan . madem bana ne oluyoda neden genelde ulu orta herkesi ilgilendiren genel sözler edersin be adam diyende pek az bulunur.
şakam için de kusura bakma

Sataşmak! kimin kime ne zaman ne niyetle sataştığına göre değişir bendeki pozitivite veya negativitesi.Biraz önce sevgili Semaya verdiğiniz cevaptaki bir sataşma bence uygundur ortaya yazılan bir yazıya sizinde taş atmanız gayet normal ama uslup,seviye sınırlarında oluncada pozitif hatta sempatik bir yaklaşım.Diğer türlü ise tamamen kızdırmak,rahatsız etmek,olaya özgüven eksikliği fazlalığı yönünden yaklaşmak hiç aklıma gelmedi ama belki böyle bir düşünceylede yapılabilir mi,neden olmasın :confused: son sözü ben söylerim,sen yanlış biliyorsun bak doğrusu böyle düşüncesiyle ama yine başta negatif görünen nedenlerle başlayan sataşma karşılığındaki cevaplar ve konuşmanın seyri sataşmanın başlangıç ile bitişi arasında iyi veya kötü bir final yönünde belirleyici olur.Herkes sadece okusa,yazmasa fikir alış verişi diye bir şey olmazdı,insanın düşünce ufku daha sığlaşırdı.Dozunda,seviyeli sataşmaya ne diyoruz,evet diyoruz bu durumda:)

remzi71;bt8602' Alıntı:
sevgili kardeşim dogru tahmin aynen bir tuzaktı. bende senden pek aşagı kalmıyorum genelde durduk yere degil ama herkesi ilgilendiren konularda kendimide herkesten biri sayarak hemen atlarım aklım yettigince sonra karşı taraf başlar sana ne oluyo kardeşim falan . madem bana ne oluyoda neden genelde ulu orta herkesi ilgilendiren genel sözler edersin be adam diyende pek az bulunur.
şakam için de kusura bakma
Bu sataşma merakıyla öyle her tuzağa düşsem, tutar tarafım kalmazdı... Kusura bakmam, takıl sen kafana göre :)

minerva;bt8603' Alıntı:
Sataşmak! kimin kime ne zaman ne niyetle sataştığına göre değişir bendeki pozitivite veya negativitesi.Biraz önce sevgili Semaya verdiğiniz cevaptaki bir sataşma bence uygundur ortaya yazılan bir yazıya sizinde taş atmanız gayet normal ama uslup,seviye sınırlarında oluncada pozitif hatta sempatik bir yaklaşım.Diğer türlü ise tamamen kızdırmak,rahatsız etmek,olaya özgüven eksikliği fazlalığı yönünden yaklaşmak hiç aklıma gelmedi ama belki böyle bir düşünceylede yapılabilir mi,neden olmasın :confused: son sözü ben söylerim,sen yanlış biliyorsun bak doğrusu böyle düşüncesiyle ama yine başta negatif görünen nedenlerle başlayan sataşma karşılığındaki cevaplar ve konuşmanın seyri sataşmanın başlangıç ile bitişi arasında iyi veya kötü bir final yönünde belirleyici olur.Herkes sadece okusa,yazmasa fikir alış verişi diye bir şey olmazdı,insanın düşünce ufku daha sığlaşırdı.Dozunda,seviyeli sataşmaya ne diyoruz,evet diyoruz bu durumda:)
kulübe hoş geldin o zaman :)

Öyle sataşma değil bu, ondan biraz daha asil :)

Ben de buna manipülasyon diyorum. Sataşmak tek yönteme indirger her şeyi

H.P;bt8663' Alıntı:
Ben de buna manipülasyon diyorum. Sataşmak tek yönteme indirger her şeyi
Sen ne dersen de millet samimiyet seviyor, süslü kelime değil :)

Üst Alt