Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sebebi bulunamayan iltihap..?

bitmeyenumut2

Yasaklı Üye
Konular
64
Reaksiyonlar
0
Çıldırmama ramak kaldı.

Benim hemogram değerlerim hep yüksek.

Wbc. Plt. Pct. Neu. Lym. Bas.

Bu değerler genelde her seferinde yüksek çıkıyor.

Bitti mi bitmedi.

Crp değeri hep tavan hep tavan. 5'in altında olduğunu görmedim aylardır.

Sedimantasyon değerleri de hep yüksek seyrediyor.

Doktor vücudunda iltihap var diyor ama sebebini bulamıyor.

crp bende de yüksek çıkıyor, yediğimiz içtiğimiz şeyler ne kadar doğal olduğunu varsaysak da bir şekilde zehirleniyoruz. D ve B12 de hemen hemen herkes de sorunlu.

Doktorun verebileceği bir şey öneremeyiz ama sudan eminseniz bol su için :)

Ara ara böbreklerim sızlıyor. İnsanın normalde böbreği ağrır hatta böbreklerine sancılar saplanır. Ama bende sadece sızlama var.

Doktor olan MeTePe, ben değilim ama o da Hastalık Sormayın demiş gerçi, neyse isteyenin bir yüzü kara, vermeyen zenci:cool:

CRP'yi yükseltecek çok fazla neden var.

Değerler yüksek çıkıyor diye bir şey olmaz. Neden yüksek çıktığının bir şekilde araştırılıp bulunması lazım.

Ben bu konuya nasıl geldim?

İltihaplı romatizmauo araştor

Eklem romatizması romotolojiye git

Böbreğin sızlıyosa taş vardır

Geçen arkadaşımda taşı aldılar

Romotolojiye kesin git ama

Dalak ameliyatı oldunuz mu?

Arkadaşlar, CRP çok jenerik bir kan değeridir. Vücutta bir iltihap durumu olduğunu söyler ama bunun ne olduğunu söyleyemez. Doku hasarına yol açan neredeyse akla gelebilecek her hastalık CRP'yi yükseltebilir.

Yani "o var mı, bu var mı" diye sorarak bir teşhise gitmek pek mümkün değil.

Sorunu anlayabilmek için daha detaylı, önce temel biyokimya testlerinden başlayarak daha komplike olanlara doğru tetkik yapılması gerekir. Böylelikle olası hastalık bandı daraltılarak bir teşhise varılır.

Yani CRP yüksek diye bakıp "sende kalp var" falan diyemeyiz.

Gerçi Batuhan değerleri yazmamış ama hem CRP, hem sedim, hem beyaz kürelerin yüksek olması bunun basit bir enfeksiyon olduğu imajı veriyor. Ama bu Hepatit'den bir diş apsesine kadar çok çeşitli kökenlere dayanabilir.

Üre 59 Y
Alt 40 Y
Ast 47 Y
Alp 152 Y
Ggt 100 Y
Ldh 372 Y

Bunlar biyokimyadaki yükseklikler

Dışarıdan beslenmeyelim, ev yapımı yemekler yiyelim mümkünse açıkta satılan yiyecek ve içeceklerden uzak duralım, en önemlisi hijyene dikkat edelim.

Bunlar biyokimyadaki yükseklikler

Bunların silme yüksek olması 2 olasılığı akla getiriyor.

Birincisi yapılan testin sağlıksız olduğunu, ikincisi tüm organları etkileyen bir yangı durumu olduğunu...

Öncelikle bu tetkiklerin tekrar edilmesi lazım. Ayrıca bir karın ultrasonuna, gerekirse MR'a gerek var. Çünkü özellikle karaciğer enzimlerinin ve LDH'ın yüksek olması hayra alamet değil. Kronik pancreatit, safra kesesi iltihabı, hepatit, HBc hatta Aids gibi çeşitli viral hastalıkların da tetkik edilmesi gerekir.

Son olasılık, yapısal ve genetik bir nedenle bunların yüksek çıkması olabilir. Oldukça düşük bir ihtimal.

Tüm batın usg raporundaki altı çizili ifadeler:

Karaciğer normalden büyük ve düzgün konturludur.

Karaciğer içerisinde kistik yada solid patolojik lezyonlar mevcuttur.

Dalak uzunluğu 147 mm olarak ölçülmüş olup normalden büyüktür.

benim anneminde yıllardır iltihap değerleri yüksek çıkıyo fakülteye git demişler bazen eklemlerinin ağrıdığını söylüyor ama gitmeyede üşeniyor

Bunlar ciddiye alınacak şeyler..

Kontrastlı MR çekilmesi, gerekirse bu lezyonlardan iğne biyopsisi yapılması lazım. Öyle CRP yüksek çıkmış denilip geçiştirilecek bir durum değil bu. Bence donanımlı bir hastane ve doktora gitmelisin.

Karaciğerde sorun var batuhan bişi demedilermi tedavi falan

Ondan yüksek enzimlerin

Gastroloji bölümüne gitmen gerek

Bendede rf yüksek çıkıyo hepatitten dolayı

Bunları işyerimin yaptığı özel sağlık sigortası sayesinde özel hastanede cheak ap maksadıyla yaptırdım.

Nasılsa şimdi bol vaktim var.

Dahiliyeye randevu alır giderim

Dahiliye alma gastrolijiye al

Onlar gzl araştırıyo

Üst Alt