Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SED yardımına başvurduk ancak bakımevi talebinde başvurulmuş gibi görülüyor!?

merttaha

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
1 hafta önce Sosyal Hizmet Merkezine SED Desteği için başvuru yapıldı ,( bütün evraklar hersey tamam, evde iki engelli var), edevletten süreci takip edin dediler, baktım ki annemi kurumsal bakım evi merkezi basvurusu yapılmış hizmet tipi de SED desteği yazıyordu

Bunun nedenini bilen var mı ?

sosyalcalismaci
ben şu an sosyal hizmet son sınıf öğrencisiyim bize orada bir müracaatçı gelmişti ve engelli çocuğu vardı dediler ki SED yardımı alınca Biz engelli evde bakım aylığı bağlıyoruz genede ama sed birimindekiler eğer biz veriyorsak bağlamıyor sizin engeliniz var engelli için yardım alın dedi iptal edelim daha çok ücret alırsınız demişlerdi ge öyle yaptılar eğer oluyorsa bu kişi içinde sed yerine engelli evde bakım maaşı bağlanması daha doğru alacağı ücrette çoğalmış olur

sosyalcalismaci incelemeye eve gelip yeterli düzeyde bakımın olmadığına kannat getirmiş olabilirler veya yanlışlık olmuş olabilir bağlı bulunduğunuz yerdeki sosyal hizmet merkezini veya sosyal hizmet il müdürlüğünü arayarak en doğru bilgiyi edinebilirsiniz

Haklısınız anladım , şey yanlış anlamazsaniz bir istirhamım daha olucaktı benim sosyal hizmetler/sosyal hizmet bolumunu okuyan yada o işte calısan birine ihtiuacım var rica etsem bilgi amaçlı instagramıniz varsa küllanicı adınizı beyan edebilirmisiniz ? Art niyee algılamayın lütfen

Üst Alt