Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şeker hastalığında ne zaman insülin tedavisi uygun görülür?

sümeyy

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar.bir sorum olacaktı.bir şeker hastasına insülin yazılabilmesi için şekerinin kaç olması lazım.doktorlar.300 küsürlere çıkması lazım diyorlar.yoksa yazamazlarmış.ama adam ölecek vücudunda da yaralar var.hap yazıyorlar gönderiyorlar bolca başka birşey yapmıyorlar.anlayanlar acil cvp yazabilirler mi lütfen.

Banada senelrce hapi dayadilar hap ise yaramadi bi türlü düşürmedi aksine zarar verdi o süre içinde yüksek olusundan komplikasyon yapti en sonunda askerlik islemleri sirasinda gatadaki doktor sana insülin vermeyen doktorun ..... dedi insuline baslattirdi en azindan biraz daha rahatim tavsiyem anti gad testi felan var tip 1 tip2 oldugunu belli eder tip1 se insulin ihtiyaci vardir zaten yazarlar 300u gecsin öyle yazariz demeside sacma öyle bisey yok öyle olsa sekeri 200 un altina dusen insulin kullanan hastalara biraktirip hap yazarlardi ayrica 200 un altindaysa mesela 30 doz degilde 10 doz vurur sacmalamis o doktor seker yuksekligine göre doz vurursun azsa az coksa cok sen baska adam gibi bi doktora git derim

Ayrica ;Tip 2 Diyabette Hangi Durumlarda İnsülin Tedavisi Gerekmektedir?- Beslenme planına uyum sağlamasına, egzersiz yapmasına ve aldığı ilaçlara rağmen kan şekeri yüksek seyreden diyabetlilere,- Ameliyat olacak hastalara,- Ameliyat döneminde,- Gebeliği esnasında diyabet tanısı konan ve hamilelikte kan şekeri kontrolü sağlanmayan kadınlara,- Ağır bir infeksiyon geçirirken iyileşmeyen kişilere,- Ayak yarası olan diyabetlilere,- Diyabete bağlı komplikasyonların gelişmeye başladığı diyabetlilere mutlaka insülin tedavisi uygulanmalıdır.Yarasi olduğunu şekeri nin yüksek olusundan gecmedigini bir an önce yeterli dozda insilune baslatmalari gerektigini söyle inslah tez zamanda çözüm ve şifa bulursunuz Allah yardimciniz olsun.

galiba niğde de ikamet ediyorsun insilün hemen yazılabiliir bu doktorunuz dan isteyebilirsiniz ve insilün bir tercih meselesidir bana dr um senin vücudunun eksik olan maddesi bunu kulanmak senin hayat sıtandartını yükseltir ve yan etkilerini hastalıgın azaltır dedi 25 yıldır kullanıyorum .

şekerin 300 ü geçmesi lazım diye bir şey yoktur.. hastalığın 2 tipi wardır tip 1 ve tip2

tip 1 hastaları insilün ihtiyaç duyarlar.. vucutlarında insulin salınımı yoktur yada yok denecek kadar azdır..

tip 2 hastaları insilün salınımları azdır.. ve hap tedavisi yapılabilir ancak tip2 olupta insülin kullanan kişilerde vardır...

insülin bir ihtiyactır.. arkadaşın dediği gibi hayat standartını yükseltir..

ilacını olursun yemeğini yersin tokluk şekerin yüksek cıkarsa, sonraki ögünde dozu arttırır yemeği yersin, yine yüksek cıkarsa, sonraki öğünde ilacını olur yemeği azaltır, yine ölçersin..

şeker hastaları kendilerinin doktorudur aslında... sürekli ölçecek, ilacının dozunu kendisi belirleyecek ve gün içine yediklerinden haberdar olucak,

cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.tip 1 veya tip 2 diye sormadım sorayım.komşumuz yaşlı bir mülteci.şekerden vücudunda yaralar var.sık sık acile götürüyoruz.adamı önemsemiyorlar.göz göre göre ölecek garibim.acile gitmeden gitmeye şekerini ölçüyorlar.:( o sırada ne yaparlarsa işte yaralarını pansuman falan ediyorlar.oksijen veriyorlar.evde de salatalık ve yoğurtyiyor.genelde öyle görüyorum.çorba içiyor.öyle ağır yemekler yemiyor.kısa sürede baya zayıfladı zaten.bakarken ölecek adamcağız :( Allah yardımcısı olsun.

bu konu aslında cok önemli,bilinmesi gerekenler var.doktorların bu hayati ilacı vermede cekingeleri var hala üzerlerinden atamadılar.hasta yanlış uygulamadan hayatını kaybeder diye düşünüyorlar,biz bunlara eytim verelim diye düşünen yok,yavaş yavaş ölsün düz mantık,ve yıllarca bu ilaçtan hastaları mahrum ettiler.şeker hastası kişiler ne yapacağını cok iyi bilmeliler,bir okadarda yakınları bu konuyu bilmeleri gerekiyor.ısrarcı olun hastalığınızın üzerine gidin ölçme cubugu devlet veriyor,insülinde yazılıyor,başından sağmalarına müsaade etmeyin.(ben de olanları söyleyeyim siz ders çıkarırsınız belkide.ellerim uyuşuk tutmuyor ayaklar aynı dayanılmaz ağrılar,gözlerim gitti gidiyor,noropatik agrı tedavisinde kullanılan hapların yan etkileri,kafa yarı gidik.polinorapati bunlarrın hepsiyle uğraşmak inanın cok zor bir müttet sonra geçmeyen yaralar acı ama gerçek ölmek kurtuluş diyecek ağzınız içiniz istemeyecek varın gerisini siz düşünün)moralinizi bozmayayım fakat bu böyle yol yakınken hastalığınızı iyi tanıyın ve doktorlardan yardım isteyin kendi doktorunuz olun.saglıcakla kalın.

rabbim acil şifalar versin.Ümmet'i Muhammed'e.amiiiin.

Doktora danışmanız daha sağlıklı olacaktır.Eğerki bir ihmal varsa BİMER'e şikayet edin.Sonuca ulaşırsınız.

Annemde devamlı hap kullanırdı fakat hapın vücuda ve mideye olan kötü etkileri yadsınamaz bi gerçek..İnsülin kullanıyor şimdi çokta rahat bence insülin haptan daha hayırllı kardeşim..Düzenli yürüyüşler yapıyor çok etkisi var bununda

Üst Alt