Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigara içenler hangi besinleri tüketmeli?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
99
Reaksiyonlar
232
Sigaranın zehirini vücuttan en çok hangi besinler atar ?

Atılmaz .sigarayı bırakalı 20 sene oldu.Hala içtiğime bin pişmanım.Temiz havada organik gıda ile beslenip günlük tarla işlerini yapan insanlada sigaranın çok fazla zararı görülmüyor.Şehir hayatında kapalı ortamlarda ve sitres yaşayan insanlar sigarayı kesinlikle içmemeli.

Yürüyüşte spor grubuna girer mi günde en az 1 saat yürüyorum .

Yürüyüşte spor grubuna girer mi günde en az 1 saat yürüyorum .

Terliyorsan girebilir. Akciğer ve Karaciğeri besleyen ne varsa sigara zehirine iyi gelebilir. Kahvaltıda bal yutmak ve bol yoğurt tüketmek iyi gelebilir. Yoğurt insanın için temizler derler, içinde kalsiyum bol bulunduğu için sigara yüzünden zarar gören kemik dokusuna faydası olur. Bal yutmakta faydalıdır.

Zehir atılmaz bırakmanız çare bırakmaya çalışın

C vitamini içeren besinler
Sade maden suyu
Bol su tüketimi
Bal ve süt akabinde sulu yogurt
Sarımsak
Terlemek
Vücudunuzun zinde olmasını sağlayacaktır.
Bir ara bırakmıştım.
Beslenme alışkanlığım da degistirmistim.
Tekrar başladığım zaman da
Nikotinin vücuduma girisi
İlk ictigim dönemdeki gibiydi.

Selenyum E içeren besinleride tüketmeye özen gösterin. Artısı olacaktır

Başka fikri olan var mı ? Sigara içen biri hangi besinleri tüketmeli havuç suyu tavsiye etti biri .

Bu çabayı, nasıl atarım değil nasıl almam konusunda gösterirseniz en etkili çözüme kavuşmuş olursunuz.

TungaTunga sağol yarın alayım her gün yiyeyim severim zaten tere ,roka tarzı şeyleri .

Sigara C vitamini düşmanı. C vitamini eksikliği de yorgunluk, depresyona yol açıyor.

Kışın portakal bolca tüketirim.

Yazın da C vitamini takviyesi hani şu suda eriyen sandozdan alırım bir kutu bir ay kullanıyorum.

Başka fikri olan var mı ? Sigara içen biri hangi besinleri tüketmeli havuç suyu tavsiye etti biri .

Havuç yararlıdır ama çok tüketmek iyi değildir. Şeker oranı yüksektir.
Sigara içenler için en iyisi bol C vitamini ve antioksidan tüketmektir. C vitamini sanılanın aksine mandalina limonda değil, en fazla yeşil bitkilerde, yani soğan, biber, maydanoz gibi yapraklı taze sebzede bulunur.

Fazladan C vitamini tableti almanın da zararı olmaz... hatta yararı olduğuna dair çok sayıda bulgu vardır.

Madem o kadar kendini düşünüyorsun niye sigara içiyorsun ? :D

Tüketmemeli?
Hiç mi Hiç.
Başlamamalı?
Hiç mi Hiç.

NEYEMİ? TABİKİ >>>>>sigaraya

ELİNİZ SİGARAYA >>>>>GİTMESİN.

yoğurt süt ayran zehiri alır diye biliyorum

Her şey yalan.Hiç içmemekten daha iyi gelen bir şey olamaz.Defalarca başlayıp bırakan ve şu an içmeyen biri olarak bırakın şu mereti yahu.

dua edelim duaların geri çevrilmediği vakit var inşaAllah denk getiririz bakmışız hiç içmez olmuşuz

Maalesef çok sigara içen biriyim. 1-2 doktor bu kadar sigara içtiğin için kullandıgın ilaçların etkisi azalıyor sürekli sigara içmek istiyorsun dedi, mantıklı geldi, şu an bırakamam ama azaltcam inşallah, bence sigara gibi meretin etkisini hiçbir besin düzeltemez maalesef

Kivinin de vücuttaki nikotini temizlediği söyleniyor .

Sigaranın zehirini vücuttan en çok hangi besinler atar ?

Sokrates 'çim sigara ve alkol vücutta ki C vitamini emerler .

Bu nedenle bunları kullanan insanlar normal bir insanın en az üç katı C vitamini almalı

ve de bol bol su içmelidirler .

Bu konuda eminim MeTePe daha açıklayıcı bilgiler verebilir .

Komik bir soru olmuş zararlı zehiri almayarak deneyebilirsin tüm vitaminli sebzeleri ye nafile bana göre. Çare sigarayı bırakman bırakamıyorsan yapacak bir şey yok ! nokta

Soru komik falan değil bırakacak olsam zaten sormam. Profesöre bile sormuşlar adam anlatmış cevap vermiş bilgin yoksa bu konuda kalabalık yapmasan da olurdu zahmet olmuş .nokta

Üst Alt