Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sinir kılıfı tümöründen ameliyat olan var mı?

EMEL-İSTANBUL

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar
Ben 03/03/2011 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde L5-S1 seviyesinde 42x19 mm boyutlarında spinal kanalı genişleten Sinir Kılıfı Tümörü nedeniyle ameliyat geçirdim.Patoloji raporum temiz çıktı. Ameliyat öncesi sadece belimde ve ara ara sağ bacağımda ağrılarım vardı.Ameliyattan sonra hızlı bir iyileşme sonucu yaşadım.Ancak 1 ay önce başlayan bel,bacak ağrıları,ayakların şişmesi sonucu çekilen mr' da sadece sinir sıkışması olduğunu söyledi doktorum.Daha önce kullandığım NEURONTİN (600 mg) tekrar kullanmamı söyledi.Bu ağrıların sıkıntıların daha ne kadar süreceğini sorduğumda bende çıkan bu tümörün çok nadir görüldüğünü bu konuda net bir şey söyleyemeğini bildirdi.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların beni aydınlatması dileğiyle herkesi sevgi ve selamlar sunarım.......

Geçmiş olsun Emel hanım.

Bu konuda Emel hanıma fikir verebilecek kimse var mı?

Doktorunuz en iyisini bilir,ağrıların sebebi, belki ameliyata bağlı gecici yapışıklık olabilir.Bende 1996 ameliyat gecirdim bel ve sırta kadar olan bölümden, ameliyattan sonra hiçbir ağrı cekmedim, ameliyattan önce belde bacakta ağrı ,ayak bileklerinde uyuşma güc kaybı vardı.Burda öncelikli konu tümörün temizlenmesi, patolojininde temiz cıkması sevindirici tabi, güç kaybı da yaşamadıktan sonra ağrı bir şekilde kesilir, yeterki önemli başka sebebi olmasın, ilerki mr kontrollerinde bu durum daha acık kendini belli eder.Geçmiş olsun Emel hanım.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim yeni çektirdiğim mr ın temiz olduğunu neurotin e tekrar başlamamı söyledi doktorum umarım zamanla ağrılar geçer sizlerede çok geçmiş olsun sevgiler

bende 1997 yılından omurilik ameliyatı geçirdim ameliyat öncesi ağrılarım ayaklarda his kaybı vardı ameliyattan sonra pek ağrım sızım olmadı . sizin patolojinizin temiz çıkması ve his kaybı kuvvet kaybının olmaması çok süper bu konuyla alakalı daha uzman bir doktora başvurmanızı öneririm onlar sizi daha iyi şekilde yönlendireceklerdir.

Sinir kılıfı tümörleri pek de nadir değildir ama sizdeki tip herhalde farklı. Anladığım kadarıyla iyi huylu bir tümörmüş.

Şikayetlerinizin tümörle doğrudan ilgisi yok gibi duruyor. Sinir sıkışmasının nedeni MR'da görülmüş olmalı. Eğer disk fıtığı vs. gibi bir durum varsa fizik tedavi ile şikayetlerinizde azalma olabilir.

Nörontin'in yanı sıra düzenli olarak B12 vitamini almanızda da fayda olabilir.

Üst Alt