Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sinir sıkışması ameliyatı için uzman devlet hastanesi ve doktor bilen?

Solveus

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
1
İstanbul'da hangi devlet hastanesinde sinir sıkışması ameliyatlarını başarılı yapan operatör biliyorsunuz?

Beyin cerrahı ilgi alanı, tam teşhis konuldumu sinir sıkışması hangi bölgeden kaynaklanıyor.

sağ bacağımda peroneal sinir iletim hızında düşüklük var,,,felci buna bağladılar esasen ama doktor bu felç geçecek diyor...nasıl geçecek bilmiyorum...:( ilerde daha da sıkışırsa bursa'da operasyon geçirmek istemiyorum..İstanbulda ameliyat olurum...aynı şey sağ kolumdaki ulnar sinir için de geçerli...10sene önce İstanbul Acıbadem/Kozyatağı nda sol bacağımdan peroneal sinir ameliyatı geçirmiştim ve özel sağlık sigortam vardı o zamanlar...o ödemişti operasyonu..şimdi özel sağlık sigortam mevcut değil,,mecbur devlet hastanesnde olur böyle bir operasyon....şimdiden araştırıyım dedim....bir liste yapıcam..hazırlıksız seçmek çok tehlikeli hastane ve doktoru...keza sinir beklemiyor...bir iki gün bile önemli güç kaybı olduğunda...

Son düzenleme:
Sol bacaktaki ameliyatın aynısı sağ bacaktadamı olacak.sol bacak geçtiyse sağ bacakta gecicek o zaman.Enterasan bir rahatsızlık ,genelde bilinen bu tür belirtiler.bel-sırt,boyun ,beyne kadar uzanan spinal bölgenin rahatsızlıkları genelde ayağa ve ele vurur el ve ayakta aslında sağlamdır yukardan gelen ileti bozulduğu için cezasını ayaklar cekiyor.Aslında sadece ayak değil, mesane ve diğer kontroller hep bu sisteme bağlı.

faruk34

muhtemel olması...peroneal sinirlerim sağlam değil..enteresan olan sağdaki felçli bacağımda peroneal sinirin innerve ettiği kasların ayak hareketlerinde(ayakbileğini yukarı çekme,başparmak eversiyonu vs..) problem yok ben de...ama bu olmaycağı anlamına gelmiyor....hnpp (herediter basınca duyarlı nöropati) teşhisi konuursa muhtemelen bu peroneal sinir de bana çok yakın zamanda sorun çıkaracak....yarın istanbuldayım...test sonucunu alıcam..(dna testi) tuhaf bir rahatsızlıktan şüpheleniliyor işte...1 milonda 20 ile 50 kişide gözüken...belimde sorun hiç yaşamadım...fıtık,ağrı vs....beyin mr ı çektirdim,,,sonucu haftaya alıcam...kan testleri normal felan...şuan sadece sağ kolum ve bacağımda güç kaybı var....sağ elimde problem yok ama....bilinen hiç bir hasta paternine uymuyor gibiyim...yanlız şunu biliyorum,,,periferik sinirlerim sağlam değil....sıkışmaya müsait...hayatım boyunca bir kaç operasyon daha geçirme ihtimalim olabilir bu sıkışmadan ötürü...o yüzden güvenebileceğim işinin ehli bir nöroşiruluji uzmanı arıyorum....ilk ameliyatımı Prof.Dr.Necmettin Pamir ve ekibi yapmıştı ama şuan maddi gücüm o tarz bir operasyon için müsait değil ve özel sigortam da yok...

Sağ bacağın yanında, sağ kolda güç kaybı olması daha üst seviyede boyun hizasında bir şey var gibime geliyor.Boyun mr istenmişmiydi.

https://hizliresim.com/PomOaO

inceledim,güzel bir görsel,teşk....L3-L4-L5-S1 için daha doğrusu komple lumbosakral (Lve S'ler) için MR çekildi evet,,,Marmara Üni Nöroloji Enstitusunde...cd verdiler...cd yi yarın istanbula geldiğimde doktoruma göstericem..yalnız bu cd ye Bursa'daki ftr uzmanı baktı....kök basısı görünmüyor felan dedi...bel ağrısı var mı dedi,,,yok bende,,,hiç de olmadı hayatımda...beyin MR ını Bursa'da cektirdim...kranial MR bu da...sağ yarımkürede hipoestezi varmı diye yazmış sanırım doktor,,bu da tam ne demek anlamadım...sormaya fırsatım olmadı...yani bir keşmekeş ki sormayın gitsin...2 aydır hayatım kaydı,kimse şuan sebebini bilmiyor:(,,,2 ay önce yürüyebilen koşabilen yüzebilen biri idim...oldukça da hızlı koşardım üstelik...3 haftada ani bir güç kaybı gelişmeye başladı bir spor aleti sonrası...ne acı ne ağrı hiçbişiy hissetmedim de,,,tamamen akut gelişen garip bi durum...ilginiz için teşekkürler...yarın malum istanbul yolcusuyum..iyi geceler olsun....herkese acil şifalar diliyorum...

dna testimi bugün elden teslim aldım....sonuç negatif çıktı:) ne kadar güvenilir bilmem artık...basınca duyarlı herediter nöropati varmı yok mu diye istenmişti....bu durumda iş beyin MR ına kalıyor...bakalım o ne gösterecek...

Bir yandan sevindirici bir yandanda teşhisin hala konulması düşündürücü.O kadar çok neden ve istenilen tetkik varki bu yüzden bu işlerde uzman birinin takibine gerek var.

tanı yok daha,2 ay oldu...münferit peroneal sinir felci dedi doktor...bu durumda hnpp kökenli değil yani,,ama bu bir tanı olmuyor elbette,semptom bu bana kalırsa...iyileşeceğinden çok emin konuştu...bu geçer dedi,kafaya takılacak bişiy yok,,,zaman gösterecek...ben o kadar iyimser olamıyorum ne yazık ki,,tamam ilerleme kaydettim kas güçsüzlüğü anlamında ama sekel bırakmadan geçebileck mi,orası mühim benim için:(

Bu tür sebebi belli olmayan semtomlarda genelde kortizonu dayanırlar hastaya bir nevi dopink etkisi yapar.Kendimden örnek verirsem ayaklarımda his ve hareket yokken ,tetkiklerden de sonuç alamamışlardı kortizon verdiler 1 hafta ,yürümeye hatta koşmaya başladım,kortizon kesilince eski yürüyemez halime geldim.Bu arada ikinci kez dorsel-Lomber emarda tümör cıktı, ameliyat oldum.

faruk34

üzücü:( ikinci kez tekrar bir ameliyat süreci ve yaşanılan onca acının tekrarı....umarım bir daha asla tekrarlanmaz Faruk Bey:(,,,süreğen şekilde kontrollerinizi ihmal etmeyin,,,en iyi hissettiğiniz dönemlerde bile...bana gelince,,kortizon deneyelim diyen olmadı açıkcası...bu tarz streoid-kortizon tatbiklerini ben de duymuştum felçli hastalara ama bana öneren olmadı...öneren olsaydı da evet geçici çözüm bunlar,muhtemelen kabule etmezdim...Sağ bacağımda ilerleme var felci yenme konusunda...fizyonun pozitif etkisi var gerçekten....ama zaman ne gistericek bilmiyorum....diğer sol bacağımdan daha endişeliyim ben şuanda...sağ felç geliştrdiğinde 1.5 ay felan sürekli sola ağırlığımı verdim,,,onun acısını çıkarmaya başladı..:(,,,siz nasılsınız halihazırda??

Yok ben 1 kez ameliyat oldum.Buda ağır bir sürecti, ne kadar başarı olsada hep akıllarda acaba tümör tekrar edermi, ikinci bir ameliyat olurmu endişesi hep vardı kafamda.19 sene oldu kontrolleri 5 sene önce bıraktım.Bu süre zarfında hastalığımda ne ilerleme var nede gerileme.Çok şukur kendi ayaklarımın üstünde duruyorum önemliside bu.

Yok ben 1 kez ameliyat oldum.Buda ağır bir sürecti, ne kadar başarı olsada hep akıllarda acaba tümör tekrar edermi, ikinci bir ameliyat olurmu endişesi hep vardı kafamda.19 sene oldu kontrolleri 5 sene önce bıraktım.Bu süre zarfında hastalığımda ne ilerleme var nede gerileme.Çok şukur kendi ayaklarımın üstünde duruyorum önemliside bu.

evet...uzun zaman olmuş,o kabus günleri geri bırakmanız sevindirici,,,tekrar tekrar geçmiş olsun,,,ne akdar anlamı var bilmiyorum ama,,,darısı benim başıma...şu işin psikolojisi rahatsızlıktan daha beter...kendi rahatsızlığımı yaşayan birileri denk gelmedi hiç istede,,o yüzden o arkadaşlar nasıl atlatıyorlar,neler yapıyorlar fikir edinemedim maalesef....başlıkları hergün tarıyorum ama nafile:(....sizin rahatsızlık da ender görülen bir durum..kaç kişiye denk geldiniz burada bilemicem ama¿...insan diğer hastaların nasıl süreçlerden geçtiğini merak ediyor tıbbi olarak....

Benimle aynı hastalığı paylaşanlar var fakat herkezin durumu aynı değil.Genelde çoğu tekerlekli sandalyede.Omurilik tümörlerinde hasarlar cok fazla.Maddi durum ve sağlık güvencesi olmayanlar için zor hastalık.Bende bildiklerimi bu hastalıkla mücadele edenlerle paylaşmaya çalışıyorum.Biz bayrağı aldık başkasına devredene dek burdayız :)

Benimle aynı hastalığı paylaşanlar var fakat herkezin durumu aynı değil.Genelde çoğu tekerlekli sandalyede.Omurilik tümörlerinde hasarlar cok fazla.Maddi durum ve sağlık güvencesi olmayanlar için zor hastalık.Bende bildiklerimi bu hastalıkla mücadele edenlerle paylaşmaya çalışıyorum.Biz bayrağı aldık başkasına devredene dek burdayız :)

genel olarak pozitif insanlarsınız,gözlemlediğim kadar...hayatı zindan etmemişsiniz kendinize,yapı meselesi galiba biraz da....herkes farklı bir açıdan derdiyle mücadele etmiş,,kimi boşvermiş,kimi dine fazlaca yönelmiş ve tasavvufa aşırı düşmüş,kimi gerçekçi kimi kendini kandırmakla meşgul vs...vs...bu siteye neden üye oldum bilmiyorum ama bana bazen çok iyi geliyor bazen de umudumu kaybetmeme neden oluyor...kimsenin tavsiye edebileceği bir cerrah,hastane çıkmadı henüz,,,

Hangi bölüm doktoru yapıyor ameliyatınızı.Plastik cerrahta giriyormu ameliyata.

faruk34

nöroşiruluji yapmıştı 2006 yılında...plastik cerrah varmıydı pek emin değilim:),sanmıyorum....ameliyat olma durumum yok henüz,,,

@Solveus
@faruk34

Dostum göztepe eğitim araştırma hastanesinde Prof. Ferruh gezen ameliyatımı yaptı. Çok müthiş bi insan. Herşeyinle detaylı ilgileniyor. Alanının en iyilerinden. 2 şubatta parenoel sinir ameliyatı oldum bende. Şu anda çok şükür iyiyim

Üst Alt