Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sinir zedelenmesinden dolayı ayak bileğimi yukarı kaldıramıyorum. Ameliyat olur muyum

karaboga181

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar ben 22 mart 2012 de bi trafik kazası geçirdim ogünden sonra ayak bileğim saga sola aşagı oynuyo yanlız yukarı kalkmıyor doktorlar sinir zedelenmesi var dediler sizce ameliyat gerekirmi veya içinizde ameliyat olup faydasını gören varmı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Öncelikle ameliyat ile ne yapılacak o önemli. Zedelenen sinir onarımı için operosyon olacaksa fazla bir şey bekleme. Çünkü sinir hücresi kendini yenilemiyor. Bende sinir yaralanması sonucu ayağımı yukarı ve sağa hareket ettiremiyorum. Kazadan bu zamana kadar harektte hiç gelişme oldumu. Kazadan sonra sinirler biraz iyileşme gösterebilir. Geçmiş olsun...

Benim sinir zedelenmesi değil ama ayağım bilek den yukarıya çekemiyordum kas kısa kaldığı söylendi uzattıldı şuan iyi çekebiliyorum kendime

Selam arkadaşlar.Bir sabah uyandığımda sağ ayak bileğimin çevresi uyuşmuş bir şekilde uyandım.Fakat uyandığımda herhangi bir dengesiz duruşum yoktu.Sanki ayağım yok gibiydi.Uyuşma biraz geçti fakat bahsettiğiniz gibi sağa sola aşağı hareket ediyor,aşağıya çömelebiliyorum ancak yukarı kaldırmak istediğimde komut veremiyorum,kalkmıyor.İki gün bu şekilde topallayarak işe gidip geldim iyileşmeyince doktora (ortepedi) gittim.Fıtıktan şüphelendi ama hiç bel ağrım yoktu bacaklarımıda kaldırdı yukarı acı hissetmedim.Nörolojiye sevketti emg için.Dizimden aşağıya belirli yerlerden eelektrik verildi tam olarak tepki alamadık sorunlu bölgeyi buldular.Dizimin hemen sağ alt kısmından amelıyat oldum doktor amelıyat esnasında da sordu sen bunu nasıl yaptın diye,sinirler üst üste glmiş dedi.Eğilerek mi çalışıyorsun filan.Neyse ameliyatı olduk şuan 20 gün oldu ayağımda en ufak bir değişme yok.Hala yukarı kaldırmak istediğimde bileğimin üst tarafındakı kaslar geriliyor ve kalkmasına izin vermiyor.Doktorun demesi biz sadece sinirleri düzellttik iyileşmesi zaman gösterecek belkı hiç iyileşmeyebilirde dedi.Tedirginim şu an.Başka hastaneye gidip orada da muayene olacağım.Bu konularda acemiyim ama çoğu insan sebebini bulmadan senı nasıl amelıyat yapar dedı.Gerçekten sebebi belli değil.Uyanıyorum ve bacağım bu halde!!! Önerileriniz var mı paylaşırsanız sevinirim.

cancagazim

çok geçmiş olsun,,,son durumunuz nedir acaba? peroneal sinir sıkışmasından ameliyat olmuşsunuz anladığım kadarıyla,,,,çok kısa sürede iyileşmez şayet öyleyse,,,kendi tecrübem,,kendinize zaman tanıyın ve mutlaka fizik tedavi görün bir süre,,,,

Oğlumda enjeksiyon sonrası siyatik sinir hasarından dolayı 23 temmuzda ameliyat oldu 10 gün yara iyileşme süresinden sonra fizik tedaviye başladık.Ayağını sola çok az sağa normal aşağı normal şekilde oynatıyor.ameliyattan sonra gözle görülür birşekilde iyileşme olmadı.Sadece başparmakta hafif bir oynama var.Ftr uzmanı çok uzun bir süreç var diyor.Hayırlısı Allahtan tedaviye devam ediyoruz

cancagazim

rahatsızlığınız herediter basınca duyarlı nöropati olabilir,,,lütfen araştırınız,,,doktorunuza da söyleyiniz,,tam tanı dna analizi ile konuyor,,,sizin sinirleriniz stabil değil demek ki /periferik sinirler/ sıkışmaya meyilli kas kirişlri içinde....

Üst Alt