Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sırt Ağrılarımın Sebebi Ne Olabilir?

Muhammedi

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar, Böbrek üstü bezi hormon (adrenalin) yetersliği yani Addison hastalığım, ve Hipotiroidi hastalığım mevcut.Bunlardan dolayı ilaç kullanıyorum.

Boyum 1.75, Kilom 86
Ayakta durunca sırtım (kalbimin arkası) ağrıyor. B 12 seviyem de olması gereken 180 - 900 iken benim genelde 180 - 200 arasında çıkardı. B 12 vitamin kullandım bir ay, B 12 seviyesi 523'e çıktı. Fakat sırt ağrım az hafiflese de devam ediyor.
Acaba D vitamini mi eksiktir?
Ne önerirsiniz?

Kan değerleri *** Olması Gereken

Demir : 86 *** 33 - 193
Demir bağlama Kapasitesi : 214
Total Demir bağlama Kapasitesi : 300 *** 225 - 425

Ferritin : 24,67 *** 30 - 400
25-Hidroksi Vit-D (Total) : 17,58 - > = 30 Normal ; 21-29 Vit D Yetersizliği; <= 20 Vit D Eksikliği

Son düzenleme:
Mrb .. Sırt ağrısın bir nedeni de mide rahatsızlığıdır . Bunu öğrenmek için sırt ağrın açken mi oluyor .. Tokken kesiliyormu sırt ağrısı

Sırt için belki egzersizler iyi gelebilir bol bol hareket ve bol bol su..

Benim sırtım çok ağrıdı araştıra araştıra çıka çıka sebebi karaciğerde hemanjiom çıktı.Bence karını çi batın ultrasonu çektirin baktirin.

Evet midede pangastirit yani bir çeşit ülser gibi bir sıkıntı da var. Fakat sırtım (daha doğrusu tam kalp arka tarafları) ayakta bir iki saat durunca ağrı yapıyor. Anca oturup yaslanınca veya sırt üstü uzanınca geçiyor.
Şahsen ben demir veya D vitamin eksikliğinden şüphelenmiştim. Bu durum yaklaşık 8 sene kadardır devam ediyor.

D vitamini eksikliğinden de olabilir, paratiroid hormonuna bakılıyor mu? Bende paratiroid çok yüksek ve sebebi kemik erimesi bunu bildiğim için alıştım artık sırt-bel ağrılarına
doktora gidip bu konuda bilgi alın derim, zira biz buradan ne desek yetersiz kalır

_DORLİ_

Yok aç tok fark etmiyor, 2-3 saat ayakta çalıştığım zaman sırt - göğsümün arka kısmı ağrıyor, sırt üstü yatma ihtiyacı hissediyorum.

Sırt agrıların çoğu kalpden gelir onun için biran önce kalp doktoruna gıt derım

Üst Alt