Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sistoskopi nedir? Alternatif yöntemler var mıdır?

ali-33

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
herkese selamlar

ben 1 yıldır rahat idrar yapamama problemi yaşıyorum.doktorum prostatit iltahaplanma dedi ve ağır antibiotik başladı 2 ay kadar kullandım az da olsa fayada gördüm.
bir kaç ay sonra aynı sorun nüks etti gene doktor antibiotik verdi nüks etti.
3 defada damar yolu ile tedavi verdiler 10 gün hastanede yatıp serum tedavisi uyguladılar biraz rahatlama oldu
bir kaç ay sonra gene başladı aynı sorun ama geçen yıla göre biraz iyiyim.

ultrason la baktılar mesane iyi dedi böbrek iyi dedi .fakat işeme testi düşük çıktı. kamerayla bakacaz yani sistoskopi yapacaz dedi

bayramda sonra sistoskopi yapacaklar valla korkuyorum sistoskopiden bu nasıl bir şey yaptırmış olan varsa cevap yazarlarsa sevinirim.
doktor muhtemelen darlık vardır diyor
prostatik iltihabı olana sistoskopi yapılır mı veya sistoskipden başka bir yolu var mı bu illeti kontrol eden bir sistem

niye yalan söyleyeyim arkadaş korkuyorum yaptırmaya.idrar yapmayı rahatlatan bitki bilen varsa yazın lütfen.hoşcakalın arkadaşlar

@ali-33 Merhaba, geçmiş olsun. Sistoskopi ameliyatı, kapalı bir ameliyat olup kamera ile idrar yollarında mesaneye doğru gidilip; darlık veya herhangi bir problem olup olmadığını anlamak için yapılan bir ameliyattır. Endoskopi gibi düşünün. Endoskopi ile mideye bakılır. Sistoskopi ile de idrar yollarına. Korkulacak bir ameliyat değildir. 5 ayda 3 defa sistoskopi ameliyatı oldum. Anestezi veriyorlar ağrı sızı çekmemek için. Eğer darlık varsa başka bir ameliyat önerebilme ihtimalleri yüksek Olur diye düşünüyorum.Enfeksiyonluk bir durum yoksa Ameliyattan sonra muhtemelen 3 gün içinde taburcu ederler. .

Korkulacak birsey yok.belden anestezi verilecegi icin yapilan islemi hissetmezsiniz.mesane icine bakilsinki sorun varsa cozulsun.bu arada tak sonda ile mesanenizi bosaltmayi deneyin.idrari tam bosaltmadiginiz icin mesanede kalan idrar enf yapiyor ates oluyor.12f tak sonda deneyin.cozum olabilir.kucuk ve sulu oldugu icin acitmaz

anestezi 18 kardeşim. bu tak sondayı kendimmi takıyorum yoksa hastanedemi takıyorlar.bilgi verirseniz sevenirim hoşca kalın

selam arkadaşlar sistoskopi oldum şükür.iliginiz için teşekkür ederim hepinizden allah razı olsun

Üst Alt