Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sistoskopi üretra darlığına neden olmuş olabilir mi?

TEKMAN

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Hafif bir kesik işeme sıkıntısı için doktora gittim tahliller ve ultrasonda birşey çıkmayınca dr sistoskopi yapalım 5 dakikalık basit bir olay dedi ve
sisitoskopi oldum teşhis mesane boynu yüksekliği var dedi,fakat şu anda acelesi yok ileride traşlama yapılabilir dedi.

Şu anda aradan bir sene geçmesine rağmen Sistoskopiden sonra bende şikayetler daha da arttı idrar akım hızım iyice düştü,işeme bekleyişi ve kesik işeme dahada arttı, penisim dahada dolgunlaştı ve testislerimin arkasında tahriş olmuş bir yanma acısı sürekli var.

Şimdi yeniden dktora gittim cardura xl verdi bir haftadır kullanıyorum hiç faydası olmadı .

Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan var mı . Sistoskopi Üretra darlığı yapmış olabilir mi

TEKMAN

Evet, bir tahriş oluşmuş olabilir. Bu da muhtemelen zaten orada var olan bir darlığı/tahrişi tetikleyebilir.

Mesane boynu yüksekliği için nasıl bir tıraşlama işlemi oluyor bilmiyorum. Bu konuda deneyimi olan var mı?

TEKMAN

Sanmıyorum sistoskopi sadece filmde idrar yollarının ve mesanenin görünmesi için sıvı sıkıyor tıraşlama basit bir ameliyat kamera ile giriyor darlığa bağlı oda 1 1.5 2 cm kadar traşlama yapılıyor 2 cmden daha uzun olursa üretroplasti diye daha büyük bir ameliyat yapılıyor bende şuan önü bekliyorum trafik kazası sonucu mesane yırtıldı uretrada darlık var henüz kaç cm bilmiyorum sormadım doktora ama üretroplasti olmam gerektiğini söylediler bekliyoruz allah hepimize tüm hastalara şifa versin geçmiş olsun kardeş.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OturanBoğa
darlık varsa neden darlık var demesin ki?? doktor direk mesane boynu yükseliği var demiş

78 fakih

Girildiğinde darlık olmayabilir ama yapılan işlemin kendisi bir darlığı tetiklemiş olabilir. Bu mümkündür. Doktor o anda bunu tespit edemez, ama belki de şimdi görüntülese görür.
Elbette bu olacak diye bir kural yok. Ama arkadaşımız "olabilir mi" diye sorduğu için "mümkündür" diyorum

Üst Alt