Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sistoskopi yaptıran var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

freemann

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar

ben de idrar yolarından şikayetçiyim. ürodinamim normal çıkıyor , doktorlar penisten içeri bir sıvı enjekte ederek röntgen çektiler röntgen sonucu idrar yollarında daralma yok
bir çok doktora gittim kimi sistoskopi yapalım kimi de gerek yok dedi, bir teşhis konulamadı.
acaba sistoskopi yaptırmalı mıyım? çok ağrılı bir işlem mi? normal sistoskopi ile flexiable sistoskopi arasında ne fark var? sanırım flexiable da ağrı olmuyor diyorlar doğru mudur ki?
sistoskopi sonrası sonda takılması ve çıkarılması zor ve ağrılı bir işlem mi?

çok soru sordum deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim içimdeki teşekkürler..

Sistoskopi üretraya kamerayla girip darlık vb. durumunun tespit edilmesi için uygulanır. Ve, bir darlık varsa, o esnada bu darlık traşlanır...

Traşlama olursa, 2-3 haftalığına büyük boy sabit sonda takılır... Ondan sonra TAK yapıyorsanız birkaç gün küçük kanamalar olaiblir, ama hemen geçer... Darlık nüksetmediği sürece TAK yapmak ya da işemek konusunda bir zorlanma olmaz...

bu işlem sırasında anestesi uygulanıyo mu, yapılıyosa genel mi, lokal mi? kamera 14lük taktan büyük mü? işlem can yakıyo mu?

Omurilik felçilerde acı hissi olmadığı için sorun da olmuyor. Gözü kapat, tamamdır :) Herhangi bir uyuşturma yapılmasına da gerek olmuyor

serabral palsiyim ve hissediyorum, acı kasıntı yapar hem bende...

Selamlar

Sistoskopiden sonra kaç gün sondalı durmak gerekiyor

Time

Tıraşlama işlemi olmadıysa sabit sondaya gerek bile yok. Tıraşlama olmuşsa 15 gün kalmalı derim.

Traşlama işlemi oldumu bilgim yok
Gözlemleme amaçlı yapıldı
Sondasız yapamıyorum şu an 19 Luk sonda var
İdrar dahi veremedim test için
3 gün durup gidilecek
Kötü bir durum

Sistoskopi olacağım. Deneyimlerinizi yazar mısınız?

Merhaba. Ben sistoskopi olacagim. Idrarda kesik kesik iseme sıkıntım vardi. Tam idrar yapamama vardi. Doktor sistoskopi istedi. Sadece 10 dk lik birsey dedi. Jel sıkıp uyusturucaz dedi yani muayene amacliymis. Islem egitim arastirma hastanesinde yapilacak. Birazda utaniyorum acikcasi. Sonucta alt bolge ciplak olacak. Nasil olur acirmi sizce.

Üst Alt