Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni teşisi kaldırılır mı?

Konular
44
Reaksiyonlar
137
2 veya daha uzun 5 sene boyunca ilaç kullanmayan kişinin teşisi kaldırılır mı?

@Şamil676767,
Malesef teşhis kaldırılmıyo bende cok ugraştım eczane e modüla sisteminden tanılar tamamen gözükmesin diye alo 184 saglık bakanlıgını ve alo 170 aradım kaldırılması için imkansız diyorlar e nabız sisteminden doktorlar ne teşhis varsa görüyorlar neden kaldırmak istiyorsunuz

Son düzenleme:
Uz. Dr. Psikiyatri ile konuştum iyileşti yapılabilir ve tedavi sonlandırıl dedi.

@Şamil676767,
Ha şöyle bi şey var yigenim okb idi doktor tam iyileşti dedi ilaçları kesti teşhisinde bi daha cıkmadı aynısı gibi bir durumsa tamamen iyileşme varsa cıkmaz

@tb2nhf,
BENİM KENDİ DÜŞÜNCEM OTİZM İLE PSİKOZ ÖMÜR BOYU BENİMLE OLACAKLAR. SİLİNSE DE KALINTISI YETER.

İsteğe bağlı olarak silinmesi lazım. Yada gizlenmesi lazım. Benim özelim , geçmişim kimseyi ilgilendirmez ki. Sanki sabıka kaydı. Her isteyen TC alsın ulaşsın. Oh mis . İnsan hasta olabilir , işe girerken çok sorun oluyor. Her yerde karşına çıkıyor

@perseküsyon,
Tespitin doğru abi yaşadıklarını unutamazsın fakat tedavi sonlandırıl biliyor. Psikiyatri geçmişinde gözükür. Benim için tedavi sonlandırılsın yeter. Bu da artık şizofreni olmadığını gösteriyor.

@Şamil676767, şimdi sen bu şizofreni sicilime işledi ; nasıl kalkar diye mi soruyorsun ? Bu nasıl olur çok bilmiyorum. Tedavinin sonlandırılması yetiyorsa bunun için antipsikotikleri mi bırakacaksın ? Allah korusun ; daha kötü olmayasın.. ?

@Artı_Noksan,

Ben bunu anlayamıyorum. İse girerken nereden görüyorlar bu durumu? E devlet yada e nabiz şifrenizi isteyip ise alan birim ordan kontrol mu ediyor? Heryerde karşısına nasıl çıkıyor kişinin?

Bugün doktoruma sordum hiç ilaç kullanmadan 10 sene de geçse teşis kalkmıyor. Geçmiş olsun :)

@tgc44, E nabızda ki tedavi geçmişi, raporlar, kullanılan ilaçlar gibi verileri bütün doktorlar görebiliyor ve büyük işyerlerinde işyeri hekimleri oluyor o şekil görüyorlar.

Diğer kişiler göremez ama bazı işyerler işe giriş için e nabızda ki bu verileri getirilmesini istiyorlarmış o zaman işe girmek istiyorsan mecbur vereceksin.

Şöyle belki engellenebilir e nabızda bir ayar var o verilere ulaşmak için sınır koyuyorsun en azından eskiden vardı.
Ayarlar Şöyle
1=Bütün hekimler görebilsin bu varsayılan böyle ayarlı herkeste.
2= sadece muayene olduğum branştaki hekimler görebilsin.
3= Sadece benim izin verdiklerim görebilsin bu durumda bilgilere erişilmeye çalışıldığında sizin izniniz isteniyor.
Ama bu son ayarda da sakladığın bir şey var denip şüphe oluşturuyor bu da çözüm değil.
Yani her halukarda gizlemenin yolu yok.

Mokokoyu bilmemde, toplum gözünde " deli " damgalı sabıka .

Peki farzelim ki ben 5 sene hiç devlet Hastanesi'ne gitmedim yada ilaç yazdırmadım, kullanmadım. Devletin yıllardır koyduğu tanı OKB . İlaç içmiyorum, iç ekte istemiyorum. Sebep faydası olmadığını düşünüyorum. Yada insanım en doğal hakkım kullanmak istemiyorum. Şimdi ben onların kayıtlarında 5 yıl gözükmeyeceğim . Raporumda var kısmen düzelen sürekli . Ben onlara göre iyileşmiş mi oluyorum?
Oysaki doktorlar derlerki kroniktir ömür boyu ilaç içeceksin. Bunu onlarda biliyor. Yarın öbür gün rapor yenile diye derler mi derler . Sen iyisinki ilaç içiyorsun yada haata değilsin diye. Ama bi işe gireceğn zaman yada silin kayıtlardan desen yok diyorlar. Hiç birşey anlamadım. Bu ne biçim iştir.

@Artı_Noksan, reis ülkede herşey sıkıntı sen sen ol fazla derin düşünme ve hayatı makaraya alıp gül geç. Normalde engelliye güzel iş verilmeli ve geçim derdinden kurtarılmalı.ayda 3 veya 5bin tl vermekle olmuyor bu iş.yıllarca çile çektim engelli olarak. Sıkıntıların çoğu ekonomik nedenlerden millet hasta oluyor.

Üst Alt