Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofrenim. Takım elbise giyip, sinek kaydı tıraş olunca şizofreniye benzemiyormuşum!

erbin

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
20
Şizofrenim. Takım elbise, kravat giyip, sinek kaydı tıraş olunca şizofreniye benzemiyormuşum!

Tüm Şizofren arkadaşlara Merhabalar.

Arkadaşlar; Ben Şizofren hastasıyım. 20 senedir tedavi görüyorum. İleri derecede bir Şizofren değilim. Şu an Remisyon döneminde de değilim yani büyük oranda iyileşmişte değilim. Şizofren tedavi ilaçlarımı ömür boyu kullanacağım. Bir kamu kurumunda engelli memur pozisyonunda çalışıyorum. 14 senedir memurluk yapıyorum. Çalıştığım 5 sene boyunca psikolojik hastalığım sebebiyle genelde takım elbise giyemiyorum. Amirlerim çalışırken takım elbise giyemediğimi hastalığım sebebiyle anlayışla karşılıyorlar. Psikolojik hastalığım dolayısıyla her gün sinek kaydı sakal traşı da olamıyorum. Haftada bir kere sakal traşı oluyorum. Çalıştığım kurumda her gün sinek kaydı sakal traşı olamadığımı da amirlerim psikolojik hastalığım sebebiyle anlayışla karşılıyorlar. Ben takım elbiseyi ve kravatı psikiyatrik hastalığımdan dolayı nadir giyerim. Geçtiğimiz Pazartesi günü bir alışveriş merkezinde gezerken eski bir komşumla karşılaştım. Komşum beni tesadüfen alışveriş merkezinde traşlı ve takım elbiseli, kravatlı vaziyette gördü. Komşumla uzun süre sohbet ettim. Komşumla sohbetimiz koyulaştı. Komşuma sohbetim esnasında Şizofren hastası olduğumu söyledim. Komşum bana sen dış görünüş olarak Şizofren birine hiç benzemiyorsun dedi. Komşum bana Şizofrenlerin tipi çok değişik ve toplumda çok dikkat çekici oluyorlar dedi. Ben senin Şizofren olduğuna inanmıyorum ve asla inanmam dedi. Ben komşuma göre Şizofren birine benzemiyormuşum. Komşum benim Şizofren hastası olduğuma inanmıyor.

Arkadaşlar Türkiye de toplumda bir insanın engelli olarak kabul edilebilmesi için illa ki o insanın dış görünüşünde fiziksel bir engellilik mi olması gerekir ? Türk toplumunda bazı insanlar bir insanın dış görünüşün de fiziksel bir engel olmayınca o insana engelli gözüyle bakmıyorlar veya o insanın engelli olduğuna inanmıyorlar. Toplumumuz da böyle çok sayıda insan var. Sizler bahsettiğim bu insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:
benzer durumları yaşıyoruz hocam. bu iyi birşey aslında.

ben de sakala saça karışılmasını sevmem mesela. hindistan ve yakın coğrafyadaki polisler ve kamu çalışanları bıyıklı sakallı. Nedir yani şimdi? Hindistan şizofren polis mi çalıştırıyor? :ROFLMAO:

:cool: Ben de paranoid şizofrenim. 7 sene öğretmenlik yaptım. Her gün , sürekli takım elbise giyerdim. İnsanı itibarlı gösteriyor.

Üst Alt