Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

skolyoz

tugce_03

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben 13 yasında skolyoz hastasıyım yaklasık 1 ay sonra acıbadem maslakta olan ahmet alanaya ameliyat olacağım skolyozum 14 derece ile basladı ve cok kısa bir sürede 36 derece oldu ( eylülden-temmuza kadar) ameliyattan korkuyorum fakat doktorum çok iyi bir doktor ilgili biri . Ameliyattan sonra büyümem duruyormu tek merak ettiğim şey bu aslında fakat diğer ameliyat olanları duydukça içim biraz daha rahatlıyor :)

merhaba;

bende 13 yaşıında skolyoz hastasıyım 30 derece skolyozum var ve banada ameliyat dediler fakat ;

Ahmet alanay hoca ya randevu almak istiyorum nasıldı muayne olduğunda seni tatmin ettimi ameliyat ücretleri çok mu yüksek ?

hikaye;bt13174' Alıntı:
ucretleri ben de merak ediyorum.
Röntgenler diğer hastanelerden farklı aynı değil o yüzden fiyatlar biraz daha yüksek fakat gerçekten değiyor diyebilirim. Doktor gerçekten çok iyi bir doktor . Hiçbir zaman tedirgin olmadım diyebilirim ahmet alanayla tanıstıktan sonra. Ama dediğim gibi fiyatlar biraz yüksek olsa bile değiyor gerçekten :)

defnenaz;bt13173' Alıntı:
merhaba;

bende 13 yaşıında skolyoz hastasıyım 30 derece skolyozum var ve banada ameliyat dediler fakat ;

Ahmet alanay hoca ya randevu almak istiyorum nasıldı muayne olduğunda seni tatmin ettimi ameliyat ücretleri çok mu yüksek ?
Ben ilk gittiğimde 22 dereceydi dediğim gibi korse dedi çok uğraştım kullanmaya ama kullanamadım . Geçen hafta gittiğimizdede çok korktum kızar diye fakat anlayışla karşıladı. Güven verici bir doktor gerçekten. Acıbademde çekilen röntgenler baska bir yerde çekilmiyor. Aletleri diğer hastanelerden farklı. Bu yüzden para konusu devlet hastanelerine göre daha yüksek*:)

amelyatdan sonra mutlaka yaz.insallah cok iyi gececek amelyat.

hikaye;bt13181' Alıntı:
amelyatdan sonra mutlaka yaz.insallah cok iyi gececek amelyat.
Yazarım tabiki benim tek merak ettiğim şey büyümem duruyormu? Cünkü ameliyat olunca boyum 5 cm uzuyacakmıs. Senin skolyozun kaç derece?

bence durmaz.doktorun daha iyi bilir ama.1 kere amelyat soyledi mi sana?yani ilerde yeniden amelyat olucakmisin boy uzadikca.benim bildiyim kadariyla boy uzadikca tekrar bi amelyat gereke bilir.benim.skolyoz baya var.82 derece.25 yas.amma bi tek goruntu problemi var simdilik.ben amelyat olmadim.simdilerde olmayi dusunuyorum.ama yasim ve derecem cok .ben yuzde yuz duzelmiyicem.amelyat olan arkadaslar var mi merak ediyorum.benimle ayni derecede ve de ayni yas da.risk ne kadar?

ama bak ben gec kaldim .hep ders okudum,bi kac dil oyrendim.hic tedavime bakmadim.ben baska ulke vatandasiyim bu arada.soylemem o ki,bu hastalik ihmala gelmez. korse,fizioterapiya tedavisi yardim etmediyse amelyat onerilir.duydugum kadariyla azmi hamzaoglu,ahmet alanay islerini cok iyi bilen doktorlar .ben inaniyorum amelyatin cok guzel gecicek.sakin gec kalma.1 hafta falan agri olucak.amma bi omur boyu guzel bi fiziye sahib olucaksin .hep bunu dusun.iyleseceksin bu hastalikdan kurtulacaksin.hep bunu dusun .

hikaye;bt13184' Alıntı:
bence durmaz.doktorun daha iyi bilir ama.1 kere amelyat soyledi mi sana?yani ilerde yeniden amelyat olucakmisin boy uzadikca.benim bildiyim kadariyla boy uzadikca tekrar bi amelyat gereke bilir.benim.skolyoz baya var.82 derece.25 yas.amma bi tek goruntu problemi var simdilik.ben amelyat olmadim.simdilerde olmayi dusunuyorum.ama yasim ve derecem cok .ben yuzde yuz duzelmiyicem.amelyat olan arkadaslar var mi merak ediyorum.benimle ayni derecede ve de ayni yas da.risk ne kadar?
Tesekkür ederim bugün doktorla konusucaz gün alıcaz her seyi sorarım zaten fakat benim derecem ve yasım daha küçük olduğu için tekrar ameliyat olmam cünkü ameliyatta omurgamın küçük bir kısmını açıp tüm omurgayı düzelticekmis. Ve bence zaten büyümem durmasada o platinler tekrar eğrilmesini önleyecektir. Desteğiniz için gerçekten çok teşekkürler:) :)

Öncelikle gecmiş olsun korkma bence artık herşeyin bi çözümü var
Ameliyat günü aldığına göre ameliyat ücretin belli dir hani röntgenler falan halledilebilr ücretler malumun fakat ameliyattı için ne istiyor hoca bilirsem hayal kırıklığına uğramam

defnenaz;bt13188' Alıntı:
Öncelikle gecmiş olsun korkma bence artık herşeyin bi çözümü var
Ameliyat günü aldığına göre ameliyat ücretin belli dir hani röntgenler falan halledilebilr ücretler malumun fakat ameliyattı için ne istiyor hoca bilirsem hayal kırıklığına uğramam
Sağol canım öncelikle. Simdi doktorla konustum 21 ağustosta olucakmısım. Büyüme sadece ameliyat yapılan yerde duruyormus. Geri kalan yerlerde ise büyüme devam ediyor. Korseyi ameliyattan sonra kullanmıyıcakmısım.kesinlikle ahmet alanaya gidin derim. 2 gün önceden kontroller yapılıyor. Cok deneyimli bir doktor :)

Bence hiç bekletmeden randevu alın. Korkularımı azalttı

hikaye;bt13192' Alıntı:
amelyat ucretleri ne kadar peki?
Baska hastanelerede söyledik onlarda aşağı yukarı aynı fiyatı söyledi platinler pahalı oldugu için 30 milyar :(

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Bu mesajı diğer bir başlıkta yazmıştım. Buraya da yazıp yazmakta tereddüt ettim ameliyata karar vermişsin kafanı karıştırmak gibi olur mu diye. Doktoruna güvenmen çok önemli. Güvendiğin bir doktorun olduğu içinde şanslısın.
Sanırım skolyoz kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bildiğim kadarıyla 40 dereceyi geçenlere ameliyat öneriyorlar. Kızıma da ameliyat önermişlerdi.
11 yaşında üst 35 derece alt eğrilikte sanırım 19 derece idi.
Altı ay korseyi düzenli olarak (günde 23 saat) kullandı. Ufak ufak sporda yaptı altı ay sonra üst 38 derece altta 25 derece olmuştu. Geçtiğimiz haziran ameliyat planı yapıyorduk.
Boyu uzadığı için korseyi değiştirdik (başka bir yere yaptırdık).
Bu arada bir arkadaştan skolyoz hastalarına iyi geldiğini duyduğu bale okulunudan bahsetti. Isınma hareketleri gibi strec dersi dedikleri esneme ve uzama hareketleri 40 dakikalık bir ders.
Oraya gittiğimizde başka skolyoz hastalarıda gördük hepsi kendilerine iyi geldiğinden bahsetti.
Bizde 1 ay oraya götürdük. sporu müzik eşliğinde ve grup halinde yapıyorlar. bize çok uzaktı ve trafikte 2 saate derse yetişemediğimiz oluyordu. Hocadan hareketlerin videosunu ve müziği istedik .
Evde düzenli, olarak o hareketleri yaptı.
Altı ay sonra üst 24 dereceye düştü. Doktora göre korse etkili oldu. Bale hocasına göre spordan oldu. 6 ayda bir gidiyorduk doktor 9 ay sonrasına gün verdi.
Eylülde film çektireceğiz bizde sonucu merakla bekliyoruz.

Son düzenleme:
Nedemeli;bt13204' Alıntı:
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Bu mesajı diğer bir başlıkta yazmıştım. Buraya da yazıp yazmakta tereddüt ettim ameliyata karar vermişsin kafanı karıştırmak gibi olur mu diye. Doktoruna güvenmen çok önemli. Güvendiğin bir doktorun olduğu içinde şanslısın.
Sanırım skolyoz kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bildiğim kadarıyla 40 dereceyi geçenlere ameliyat öneriyorlar. Kızıma da ameliyat önermişlerdi.
11 yaşında üst 35 derece alt eğrilikte sanırım 19 derece idi.
Altı ay korseyi düzenli olarak (günde 23 saat) kullandı. Ufak ufak sporda yaptı altı ay sonra üst 38 derece altta 25 derece olmuştu. Geçtiğimiz haziran ameliyat planı yapıyorduk.
Boyu uzadığı için korseyi değiştirdik (başka bir yere yaptırdık).
Bu arada bir arkadaştan skolyoz hastalarına iyi geldiğini duyduğu bale okulunudan bahsetti. Isınma hareketleri gibi strec dersi dedikleri esneme ve uzama hareketleri 40 dakikalık bir ders.
Oraya gittiğimizde başka skolyoz hastalarıda gördük hepsi kendilerine iyi geldiğinden bahsetti.
Bizde 1 ay oraya götürdük. sporu müzik eşliğinde ve grup halinde yapıyorlar. bize çok uzaktı ve trafikte 2 saate derse yetişemediğimiz oluyordu. Hocadan hareketlerin videosunu ve müziği istedik .
Evde düzenli, olarak o hareketleri yaptı.
Altı ay sonra üst 24 dereceye düştü. Doktora göre korse etkili oldu. Bale hocasına göre spordan oldu. 6 ayda bir gidiyorduk doktor 9 ay sonrasına gün verdi.
Eylülde film çektireceğiz bizde sonucu merakla bekliyoruz.
bale için yaşım geç değilmi? Bende spora gittim. Fakat kişiden kişiye değişebiliyor. Benim 1-2 ay korse kullanmama rağmen arttı.

24 dereceye düştüğünü gösteren film korsesiz filmmi?

Üst Alt