Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol ayağımda polio sekeli var. H-A2 ehliyet alabilir miyim?

adiL cuni

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
soL ayağımda poLio sekeLi var.. (kısa and ince) H-A2 yada B-A2 ehLiyet aLabiLir miyim..
(asıL meseLe;
ben ehLiyete yazıLdım B yi kazandım A2 yide kazandım..
ehLiyet raporunu özeL hastaneden aLdığım için emniyet müdürü raporu kabuL etmedi..! yeni kanunLara göre özürLü vatandaşLar ehLiyet raporLarını devLet'hastanesinden aLması gerekiyormuş..! ve ben bi devLet hastanesine baş vurdum H kuLLanabiLir raporu verdi..! bende bunu kabuLLenemedim ve başka hastaneye baş vurdum..
bu seferde A2 kuLLanabiLir araba için'de otomatik kuLLanır raporu verdi.. ve benim kafa oLdu aLLak buLLak :)
şimdi size sormak istediğim H-A2 ehLiyet varmıdır.?

Son yazdığın olması gerektiği gibi, aynı raporda hem A2 alabilir, araç içinde otomatik vitesli araç kullanabilir, H ehliyet alabilir ' şeklinde olması gerekiyor.
Yani motor kullanabilmen içinde H sınıfı ehliyet alman gerekli. Raporunda ' Motorsiklet kullanır ' ibaresi yer almalı.

yani ben bu raporu aLınca tekrar sürücü kursunamı gitcem..?
inanın 15 gündür hastanedeym rapor için ve ben hiç bişey anLamadım..!
neyse iLginiz için teşekkür ederim hayr'Lı geceLer..

Raporu alın, önce emniyete başvurun, dosyanızı raporunuza göre düzenlerler ve H-A2 olarak verirlerse, sorun olmaz zaten.

arkadaşım aynı sorun 2007'de benimde başıma geldi emniyetin bana verdiği cevap şuydu H- sınıfı ehliyeti olan kişi A2-ehliyet alamaz sebepse H-sınıfı ehliyetle özel terdibatlı motor ve araba zaten kullana bilirsin dendi.

H sınıfı ehliyeti olan A2 ehliyete sahip olamaz dediğiniz olay çok zıt hem H sınıfı ehliyet hem A2.. H sınıfı ehliyet özürlüler içindir özürlü insanın motorsiklet kullanabilmesi için sağlam olması gerekir... Gelelim özel hastane raporlarına o konuda demekki iller arasındaki trafik şubelerinde taban tabana zıtlık var ben 20 Haziranda ehliyetim için raporu özel hastaneden rapor aldım ve aynı günde de ehliyetimi aldım..

selam arkadaşlar
benim raporumda H sınıfı ehliyet alabilir ve otomatik vitesli araba kullanabilir yazıyor.bende H ehliyet ve A2 ehliyet almak istiyorum. bu mümkün olabilirmi. raporum devlet hastanesinden.

Raporda "motorsiklet" iabresi olursa H sınıfı sürücü belgesi ile motorsiklet de kullanılır.

evet bunu 1 hafta önce emniyet müdürLüğüne sordum. raporda H-A2 ehLiyet aLabiLir. yazması gerekiyormuş..
yada H-A2 ehLiyet aLbiLir. otomatik videsLi araç kuLLanabiLir. yazması gerekiyormuş.
benin soL ayağım poLio sekeLi

1991 yalında alınmış B+A2 ehliyetim var B olan ehliyetimi sınavı geçerek H (otomobil) sınıfı ehliyet almaya hak kazandım ama A2 ehliyetimin iptal olacağı trafik tescildeki memurdan öğrendim yeniden sürücü kursuna başvurduğum taktirde H (motosiklet) sınavını kazandığımda H+A2 ehliyetin verileceğinide aynı memur söyledi.

Sağ ayak polio sekeli mevcut. A2 ehliyet alabilir miyim?

arkadaşlar merhaba başlıkta da yazıdğı gibi polio sekeliyim h sınıfı ehliyetim var ama ben birde a2 ehliyet almak istiyorum alabilirmiyim ?

Bedensel kısıtlılığı olup A2 ehliyeti olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse çok yararlı olur

benim engelli degilde normal ehliyetim vardı hem a2 vede normal arabalar içindi ehliyetimi yenilemek istedim beni komisyona sevk etti komisyon engelli b ehliyeti verdi sadece otomatik vites kullana bilir dedi a2 iptal oldu
benimde sol ae polio sekeli

@furkan2763,

Sizin A2 yi neden iptal ettıler ? otomatık vıtes motor kullanabılırım demedınız mı ?

H ehliyeti kalktı engelli b sınıfı var yeniledim bu şekilde sol ayak polisekeli benimde iki tekerlekli araç kullanamaz kisitlamasi var bilginiz olsun

@mehmet-41,

sağ ayagından polio sekeli olan trbzon engellıler dernegı baskanı Tayfun serdar a . Viteslı motor A2 ehlıyetı verıp 47 kodunu kaldırmışlar.

Üst Alt