Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol diz üstü ampütasyon sonrası iltihaplanma ve geleceğe dair sağlık korkuları..?

Brs16

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum. Üyeliğimin sebebi 16 kasımda babam sol diz üstü ampütasyon oldu. Dolaşım bozukluğu damar rahatsızlığı vardı 4 5 kere iki ayağından da ameliyat oldu. Yaklaşık 7 - 8 senedir sıkıntısı vardı. 14 kasımda hastaneye kaldırdık karnından itibaren damarları tikaliydi. Gerekli anjiyo ameliyat vs doktorumuz yapmasına rağmen sol bacağı kurtaramadik. Sağ ayaktada aynı sıkıntılar vardı doktorumuz bir operasyon daha yaparak karnina ve diger ayağının kasığına suni damar takarak sağ ayağı ampütasyondan kurtardı. Bu 15 gün içinde yaralarında hiç bir sıkıntı yoktu. Dün pansuman yapacagimizda ampüte olan yerin iltihaplanma yaptığını fark ettik. Bugün doktora gittik dikislerinin bir kısmı alındı. Antibiyotik tedavisine devam edildi. Yalnız doktorumuz kesilen yerin sıcaklığının daha normale donmedigini bu yüzden de iltihaplanma olduğunu söyledi. Eger ki kan akışı amputasyon olan bölgede normale dönmezse tekrar curume bile yapabilir dedi. Tabi ki tedirginiz babamın sekeride var. Merak ettiğim konu ampütasyon olan arkadaşlar sizdede dikişler alınmadan böyle bir problem olmuş muydu. Ayrıca gece hiç uyumuyor 15 gundur ağrılarının olduğunu söylüyor psikolojik olarak da cok etkilendi . Diger ayağının da kesileceginden korkuyor. Bu süreç böyle mi devam edecek agrilar nekadar sürüyor.

Brs16
allah şifa versin bende sol diz üstü ampute oldum doktorlar 20 güne dikişleri aldır dedi ilk zamanlarda ağrım coktu zaman ilerledikte ağrılarım dindi iltihaplanma iki şekilcıkar birincisi iyi pansuman olmaması iyi bakamadınız ikincisi dikişleri gec kaldığı için olmuştur benim ağrılarım coktu diye biraz gec kaldım aldırmaya dikiş yerleri iltaplanmıştı ama erken davrandığım için bişe olmadı ağrılarına gelince doktor receteye sinir kas ağrı kesicisi var onu yazsın ilacın adını unuttum ilac beni cok rahatlatıyordu ama dediğim ilac bağımlılık yapıyor genelde akşam yatarken kullansın gecmiş olsun

Teşekkür ederim. Bizim tamamen damarsal bır problemmis . Doktorumuz en azından diz üstünden kurtarabilmek için kasıktan operasyon yapıp suni damar takmıştı. Ayağını diz üstünden kurtarabildi. Ama iltihap başlamasının sebebi. Tamamen damarların beslenmemesiymis. Oksijen tedavisinede gittik ama sonuç vermedi dolaşımda sıkıntı olduğu için. Zaten güdük kararmaya başladı son haliyle simsiyahti ve pansuman sargisinin dışına taşacak kadar akıntısı oldu . Kalça amputasyonu olmak zorunda kaldık :( şuan hastanede yatıyoruz. Babamda son zamanlar halüsulasyonlar oldu acaba bunların olması normalmidir doktor tamamen psikolojik bu sıkıntıların olması normal dedi. Ayrıca hiç uymuyordu birkaç ay sizde de oldumu acaba?? Çok zor bir surecmis gerçekten..

Üst Alt