Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol el bilekten aganezi ile İstanbul'da ehliyet için hangi hastaneye başvurmalıyım?

Konular
10
Reaksiyonlar
1
Merhabalar, malumunuz 2024 sonu ehliyetler için son tarih, ben 2015ten beri otomatik vites h tipi ehliyete ve 2016dan beri ÖTV indirimiyle bir araca sahibim. Yaşadığım şehir olan Afyonkarahisarda elinden engelliye araç ehliyet verilmediğini hem kendimle benzer engeldekilerden hem de doktorlardan öğrendim. Forumda okuduğum kadarıyla İstanbul'da bu işi çözen benzer engel grubunda arkadaşlar var. Aile hekimimi oraya taşıyıp işlemlere orada başlamayı düşünüyorum. Hastahane ve izlenecek yol konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Şimdiden teşekkürler

Afyonkarahisarda elinden engelliye araç ehliyet verilmediğini hem kendimle benzer engeldekilerden hem de doktorlardan öğrendim
Engellilik illere göre baz alınabilen birşey değil ki. Hak haktır. Oradaki doktorlar alamazsın diyorsa başka şehirdeki doktorlarda aynı cevabı vereceklerdir muhtemelen. Genelge her yerde aynı çünkü. Sol elimden parnağım yok. Hem ehliyet hemde ötvsiz araç aldım. sol el 1. 4.5. parmaklar ampute sol el bileği konraktif. bu tanılarla aldım.

Aile hekimine gidiyorsunuz (önceden e devlette sağlık bilgi formu dolduruyorsunuz) aile hekimi ek 3 formu doldurup sizi hastaneye sevk ediyor. Sevk olduğunuz doktorlar ilgili bölümleri ''ek 2 formu' dolduruyor. (Bana tek ortopedik doktoru baktı) Sonra heyete sevki uygundur diyip size evrakları veriyor. Sağlık müdürlüğü heyet bölümüne gidip evrakları teslim ediyorsunuz. İletişim bilgilerini alıp sizi arayacaklarını söylüyorlar (adamın varsa oh mis :D). Heyetten bir gün önce size bilgi veriyorlar gelin diye. Heyete giriyorsunuz sonraki gün e devlete düşüyor. Ondan sonra E devlettem çıktıyı alıp önceden randevu alığınız nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz tüm istenilenlerle beraber (resim, kimlik foto, eski ehliyet, kan grubu belirten belge, harçlar) 1 hafta sonra evinize yeni ehliyet geliyor.

Teşekkürler hocam, maalesef öyle olmadı Afyon'da alamazken Kütahya'da İzmirde aldılar doktor inisiyatif kullanıyor bi şehir veriyor bi şehir vermiyor.
Bilgiler için teşekkürler hocam

Üst Alt