Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol femur kalça ameliyatı sonrası bacakta kısalık kalır mı?

dostum37

Yeni Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
selamün aleykim arkadaşlar, bundan tam 174 gün önce sol kalça ameliyatı oldum. Tam 3 ay yattım, hiç üzerine basmadan yattım. 4. ayda yavaş yavaş değneklerle dolaşmaya başladım. Şimdi değnekleri de attım, fakat ayağımda 2-3 cm kısalık farkettim. acaba kalıcımı geçicimi bir fikri olan lütfen bana yazsın?

Bundan 3 yil ince benimde tarafik kazasinda uyluk (femur )kemigim kirildi.Femur kiriginda genellikle bacak disari dogru doner, veya kisalik meydana gelir.Bende kisalik olmadi ama azda olsa aksiyorum platin yerimde agri var ama doktor gececek dedi.Sizinki parcali kirik miydi?Gecmis olsun

merhaba kemikte kırık yok doktor 1.2 cm açılma olmuş dedi kemiği 3 tane vidayla birleştirdi

Belki agrilarin yuzunden, korkarak yere bastiginiz icin size kisa geliyordur. doktorunuz bacaginizin kisaldigina dair bilgi verdi mi?

ben izah ettim fakat o hiç kısalıktan hiç bahsetmedi öyle birşey olmaz dedi.

Sayin dostum37 bacaginizin kisaligi yururken degilde,duz bir sekilde sirt ustu yatarak iki ayaginizi duz duvara dogru koyun eger 3 santim gibi bir kisalik varsa belli olur zaten.Ama kirilma yoksa bacaginizin kisaldigini dusunmuyorum ben.Zannedersem bacaginizda kirilmadan dolayi kas kaybi olustu,surekli egzersiz yaparsaniz duzelecegine inaniyorum.

Üst Alt