Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol gözden ameliyatı oldum ama ne ameliyatı olduğunu bilmiyorum..?

Zorro

Aktif Üye
Konular
247
Reaksiyonlar
0
iyigünler,23 haziran 2017 de sol gözden ameliyatı oldum.bunun ne ameliyat ı olduğunu bilmiyorum,nedir?
fazla uzak olmasa da uzağı net görürüm.öncekinden iyi
yani gözlük derdinden kurtuldum.
ama yakındân gazete yazı okuyamam göremem,sağ gözle yakın okurum.

böyle bir ameliyat olan varmı?
nedir bu neler yapılma lı?
işte. ameliyat olan gözüm resim dek
i.

cevaplar iniz için tşkür ederim.

Göze giren ışık, en öndeki saydam tabaka (kornea) ve lens içinde kırılarak retina üzerindeki görme noktasına ulaşır.

Kırılma kusuru olmayan bir gözde bu süreç, bir sapma olmadan gerçekleşir ve ışık tam olması gerektiği noktada odaklanır. Böylece, net görürüz.

Kırma kusuru, ışığın retinada tam odaklanmaması durumudur.*

Miyopi, hipermetropi, presbiyopi, astigmat: Hepsi birer kırma kusurudur.

Miyopi

Uzağın bulanık görülmesidir.Işık, retinanın önünde odaklanmıştır.*Bu durum, göz küresinin uzun olmasından veya kornea eğiminin dik olmasından kaynaklanır.*Katarakt geliştiğinde de miyopi oluşabilir.*

Astigmat

Şekillerin eğik görülmesidir.Işık, retina üzerinde saçılarak odaklanmıştır.*Korneanın ışığı yatay ve dikey eksenlerde farklı kırmasından kaynaklanır.*

Hipermetropi

Yaşa bağlı olmaksızın, yakın mesafenin bulanık görülmesidir.Işık, retinanın arkasında odaklanmıştır.Bu durum, göz küresinin kısa olmasından veya kornea eğiminin dik olmasından kaynaklanır.*Yüksek dereceli olmayan hipermetroplar uyum yaparak net görebilirler.

Presbiyobi (40 yaş sonrası yakın görme bozukluğu)

40 yaşından sonra doğal nedenlerle gelişir.*45 cm uzaktan, küçük harf okumanın bozulmasıdır.
Oku Erdal konuşalım

Sagol tskk ederim bilgi icin
Yakini sag gozle okurum

Sağ göze kırılma sorunu yok o vakit sol gözde zamanla düzelir inş Dr verdiği ilaçları kullan

Üst Alt