Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol hemipleji oldum. Tedavi/iyileşme süreci nasıl olur?

Requaizen06

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Beyin tümörü ameliyatı sonrası sol hemipleji oldum Ocak’tan bu yana fizik tedavi alıyorum ayağımı daha tammolarak kullanamıyorum güçlü değil ama yürüyorum sağ kolumd a da hareketler başladı bilek ve elim henüz iyileşmedi içe doğru kasılma var elde pençe şeklinde onun için istirahat ateli kullanıyorum 25 yasındayım bu konu hakkında bilgisi olan iyileşmiş geçirmiş Kişiler varsa yardımcı olabilir mi seyiri hakkında

çok geçmiş olsun aynırahatsızlığı bende beyin kanamasına bağlı olarak geçirdim, zaman ve sabır isteyen bi süreç pesetmeden fiziktedaviye devam ederseniz sonucunu muhakkak alırsınız. sabır ve zaman.

Kol iyileşmesi geç oluyor sanırım sabır işi gerçekten sizin şuanki durumunuz nasıl acaba

@SGB
Geçmiş olsun durumunuz nasıl

Requaizen06

aynen öyle kol en son geliyo elimin düzelmesi için çalışıyorum.

@SGB

Ne zaman geçirdiniz rahatsızlığı numaranızı mesaj olarak atarsanız detaylı konuşabiliriz

Yok mu başka bu durumu yaşayan

Geçmiş olsun .iki yaşında kızım da sol hemioleji .elinde ve ayağında kasılma oluyor .kavrama çok yok .fizik alıyoruz .şükür olsun toparladı .ama zaman ve sabır önemliymis bunu diyebilirim .kızım anca eliyle bir şey alıyor veriyor .5 buçuk aylıktan beri fizik yapıyorum .inşallah siz de toparlrsiniz.bol bol egzersiz yapın ..

Geçmiş olsun .iki yaşında kızım da sol hemioleji .elinde ve ayağında kasılma oluyor .kavrama çok yok .fizik alıyoruz .şükür olsun toparladı .ama zaman ve sabır önemliymis bunu diyebilirim .kızım anca eliyle bir şey alıyor veriyor .5 buçuk aylıktan beri fizik yapıyorum .inşallah siz de toparlrsiniz.bol bol egzersiz yapın ..

Bnde ameliyat oldum martta ameliyt srasinda sol hemipleji oldum fizik tedavi görüyorum

Merhaba,
2014 Ağustos’ta bende beyin tümöründen beyincik denge merkezinden ameliyat oldum.
Sonrasında bende diplopi,göz kayması ve sol hemipleji oluştu.
Yatalak kaldım
aralıklarla 3 ay boyunca ftr’ye gittim yatalaklıktan çıktım lakin istediğim sonuca ulaşamamıştım.
Biraz acele ettim galiba ama zamanla daha iyi olduğunu gördüm zaten en baştada bana zaman ve sabır denmişti ve bu zamana kadar bunları yaşayan herhangi birini bulamamıştım
Çok geçmiş olsun görünce hemen yazmak istedim.
Ameliyat sonrası şaşı olduğum için gözümden bir kaç ameliyat dediler şuan onları oluyorum
Sizede çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah
Acele etmeye gelmiyor 5 seneye yaklaştım ben evin içinde bile hareketlerim kısıtlı hâla
Bakalım ilerki zamanları bekliyorum !

Çok geçmiş olsun, ben de 2017 haziran sonunda aracımla bi kaza yaptım , aracım ağaca çarparak büküldü , Allahtan kimseye bi zararım olmadı, bende de beyincik hasarına bağlı denge kaybı mevcut , 2 yıl fizik tedavi gördüm , şu an da bağımsız olarak bir yere gidip gelebiliyorum, sendeleyerek olsa da yürüyorum , bunun yanında diğer semptomlar da mevcut , diplopia , el titremesi (tremor) , konuşmada zorlanma gibi ama çoğu minimum düzeyde ve diplopia konusu da halen araştırılıyor üniversite hastanelerinde, zaman her şeyin ilacı diyorlar bakalım hayırlısı.

Üst Alt