Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol kol brakila pleksus hasarı EMG sonucuma göre %40 rapor alabilir miyim?

Konular
2
Reaksiyonlar
1
Merhabalar 43 yaşındayım sol kolumda doğumsal brakial pleksus zedelenmesi var bugün EMG çekildim ve sonucu şu şekilde "TÜM KASLARDA NÖROJENİK MÜP DEGİSİKLİGİ ,ÜST TRUNKUS VE POSTERİOR CORD TA DAHA BELİRGİN SEYRELME İZLENMİSTİR.SONUC : BU BULGULAR SOL BRAKİAL PLEKSUSUN ÜST VE ORTA TRUNKUS UN DAHA AĞİR ETKİLENDİGİ PARSİYAL PANPLESKOPATİ İLE UYUMLUDUR .Acaba % kaç rapor alabilir sol kol diye oranlar düşükmüş şimdiden herkese teşekkür ederim

40 civarı sanrm ama araba icin de ötv icinde aynı anda basvur ötv yi alırsın

Ötv de oran önemli diil ortopedik oldugu icin

@AHMET FATİH ERYILMAZ,
Muhtemelen yüzde 40 alırsınız. Güncel sağ kol için ocak ayında emg ve boyun mr çekinmiştim orta ve üst trunkusta ağır tutulum yazıyordu. Yüzde 40 aldım tabi rapor için doktorlara gidince derdini iyi anlatman gerekiyor zorlandıgınızı göstermeniz lazım yemek yerken günlük hayatta vs heyette de belirtin.

@Ferhat3333,
ÖTV de oran nasıl önemli değil ? % 40 altında olduğunda rapor geçersiz olmuyor mu ?
Benim bildiğim ortopedik engellilerin avantajı su %40 ve üzeri olduğu zaman yararlanabiliyor.

Yok yk ortopedi de oran önemsiz sen arac istiyosan ötv de basvur iki dosya acıyor hastane randuvude gittiginde 2 resim iki kimlik fotokopi götür 1.250 yatırıyn hastanede sonuc heyetten cıktıktan snra hareket ettirici aksamda tertibat gerekir yazar sonuc cıkttımu onu yazmıslarsa direk il komisyona git ehliyet icinde tekrar heyen günü verir ehliyet kodun degisir aracını alırsın.ha hastanede raporunda gerekir ibaresi yksa hic ehliyet komisyona basvurma olan ehliyetini yakma tertibatla kullanrsn gidersen eger konisyona

@Kaya1234, benimde güncel bir aylık seninle aynı kol ben yüzde 60 aldm düsük verms hatta arabada aldm bir ay icinde

@Ferhat3333,
Üstadım ehliyeti değiştirmeden otv indirimli araç için başvurmak gerekli değil mi ehliyetti degsitirdik raporda yazmaz ise özel tertibatli araç kullanır ibaresi patlariz

Üst Alt