Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol tarafı felçli annem için tedavi önerileriniz..?

remziünal

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum.benim bir sorum olacaktı.cevaplayacak olanlara şimdiden teşekkürler.

annem yaklaşık 1.5 yıl önce sol tarafından felçlik geçirdi.4-5 aylık bir fizik tedaviden sonra şu an bastonla yürümeye başladı fakat hala sol kolunu hareket ettiremediği için kendi ihtiyaçlarını göremiyor.fizik tedavi uzmanları kolunun çok geç iyileşeceğini söylüyorlar.

benim sormak istediğim aranızda bu durumu yaşayan vardır muhtemelen sizlerin görüşünü almak isterim.fizik tedaviye tekrar başlayalımmı (kolu için) yoksa f.t.uzmanının dediği gibi beklemekten başka çare yokmu.ne tavsiye edersiniz?

Anneniz kendi başına yapabildiği her ama her şeyi kendi başına yapmaya devam etmeli. Kilo almamalı. Gündelik yaşamından asla kopmamalı. Bunun dışında yapması gereken bir şey yok inanın. Fazladan fizik tedavi de bir anlam ifade etmeyecetir heralde.

üzüm çekirdeği, ginkgo biloba bitkisel ilaç, marincap (omega 3 balık yağı), Koenzim Q10 günde 100-200 mg... Hipertansiyon, diabet, kolesterol/trigliserid yüksekliği varsa onların tedavisi...

merhaba remzi bey
ben de sol tarafımdan felçliyim annenizin felç sebebi yüksek tansiyonmu damar tıkanmasımı bir de sigara içiyormu?

Refleksoloji tedavisiinn araştırabiiliirsiiniz

Üst Alt