Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol tarafta kısmi felç ile alabileceğim rapor oranı nedir?

ALİ YILDIRIM

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
4
Merhaba Arkadaşlar;
Ben Düşme sonucu Beyin Kanaması geçirdim. Sol Tarafta kısmi felç var. Tırpanlayarak yürüyebiliyorum (yardımsız) sol kolumu da tam olarak kullanamıyorum güç kaybı var.
Tanı olarak Ben Sol Hemiplejimiyim yoksa Sol Hemiparezi mi, Ayrıca engel oranım nedir? Engel Oranları değişiklik gösteriyor da.
Saygılar.

ALİ YILDIRIM

Engel oranları sizin durumunuz için de değişiklik göstereceği için net yanıt almanız mümkün değil. Ayak ve kollardaki güç kaybına, açılara vb. durumlara göre alacağınız oranlar değişkenlik gösterecektir. Sakatlık Oranı Cetveli'ne göre belirlenir

Engelli sağlık raporu

Selamlar,
Engelli olarak Heyete gireceğim.
SOL HEMİPAREZİ :
TİP 2 DİYABET :
YAŞ 53 :
GÖZ MİYOP : EN YÜKSEK 3.25
GÖZ HİPERMETROP: EN YÜKSEK 3.75
toplam özür oranı ne olur yardımcı olursanız memnun olurum.

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
Sol Hemiparezi %40 raporum vardı. rapor oranım 2007 de düşmüştü;
Şu anda Sol Hemipareziye ilave olarak, Tip2 Diyabet, Yüksek Kolesterol, Yüksek Tansiyon, Safra Kesesini Aldırdım.
Rapor oranım kaç olur? Öğrenebilir miyim?
Şayet Engel Oranım %40'ı geçerse (Hastanede engelli raporu alabilmek için dahiliye uzmanı beni heyete sevkedebilir mi?)
Yardımcı olacak kardeşlerim için; Şimdiden herşey için teşekkür ederim

Sol Hemipleji diye yazdım. Nöroloji uzmanı ehliyeti yenilerken sol hemipleji diye yazdı

Üst Alt