Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Son Adımın İlkinden Farkı Yoktur

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Hayatta başarmak için adımlarımızı atarken bir anda dururuz ve ben artık tükendim artık adım atacak mecalim kalmadı deriz yahut adımlamaktan yorulduk bu son adım, çok zor olacak deriz. Aslında farkına varmamız gereken şey bizim uzun soluklu yolculuklarda kendimizi dinlendirmeden koştuğumuz ve yürüğümüzdür. Bazen biran durup düşüneceğiz. Ben nereden yola çıktım ve nereye geldim. Bunu görünce ufak bir mola verip kendimize geleceğiz ve dinlenmiş ayaklarımız, dinlenmiş umutlarımız ve yüreğimizle sanki yola ilk defa çıkıyormuşuz gibi tekrardan hedefe yürümeye başlayacağız. Yeniden yola çıktığüımız için eskinin yorgunluklarını ve hedeflerini yeniden tasarlayacağız ve yeni hedefe belkide hedefin sonuna ulaştığımız halde yorulmadan yürüyeceğiz. İşte hep hedefimizden vazgeçmeye yol açan sahte ve bıktıran düşüncelerden ufak molalarla kurtulacağız. Bir okyanusta yüzen kişi ne zaman başını kaldırsa hep kendini masmavi suda görür ama kafasını çeviripte geriye baktığı zaman suya ilk açıldığı noktayı göremez. İşte ilk kara parçasını kaybettiğini gördüğü an geldiği hedefin ve noktanın farkına varır. Hayat boyu attığımız adımların bizi yorup yoramayacağına karar verecek olan yine biziz. İlk adımın sonuncudan tek farkı her adımı kafamıza yazıp kendimize yük edinmemizdir. Halbuki her adım kendi kendinin yüküdür ve her adım kendinden bir önceki adımın yeni hedefidir. Bu şekilde yürüdüğümüz sürece asla hedefimizden ve hedeflerimizden vazgeçmeye gerek kalmaz. Hedefime ulaşamıyorum diyen herkese düşen görev yürüdüğü noktaya doğru bakmak ve arada dönüp geçtiği noktaları ve engelleri gururla izlemesidir.

İşte bizi hedefe ulaştıran son adımla hedefe ulaşmak için attığımız ilk adım arasında tek fark gelinen noktadır. Yoksa ilk adımın son adımdan hiçbir farkı yoktur. Etrafımızda dönen dünya ve yaşayan her varlık bize yoruldun diye haykırsada biz onların bu yalanına kanmayacağız çünkü yürünen hedefe ulaşmak yorgunlukların bitmesi demektir. Eğer hedefe yürürken aklınıza yorulduğunuzu getirirseniz bu sizin hedefinize ihanetinizdir.

Siz siz olun ve beyninize bu emri verin; ben bir yola çıktım ve hedefime ulaşmadan bana yorulmak yok. Çünkü hedefe yürümenin son adımı ancak istenilen noktaya ulaşılınca atılan adımdır.

İlk adımın son adımdan asla farkı yoktur, tek fark sizin duygu ve düşüncelerinizdeki değişikliklerdir...

Güzel bir yazıydı,tebrikler.İnsan hayatında molaların ve geriye bakıp da derin düşünmelerin yeri çok önemlidir gerçekten de.Ancak biz ademoğlu o kadar sabırsız varlıklarız ki ! Hayatımızdaki her şey bir an evvel olsun bitsin istiyoruz.İnsan olarak sabrı da öğrenmemiz hayat yolunda heybemize sabrı da ilave etmemiz gerek sanırım.

Ve dediğiniz gibi adım aynı adım olmalı;değişen mesafelere inat !

güzel yorumunuzla yazıma kattığınız değerler için çok teşekkür ederim

hocam yinee süpersinn tebrikler...Aslına bakarsanız şöyle bir geriye dönüp baktığımızda çogumuzun hayatında neler gelmiş neler geçmiş diye düşünürüz dimi ve bugun bir çok şey içinde şükrederiz.Sonucta her insanın amacı hayatta daha saglam adımlar atabilmek daha dik durabilmektir asla azminizi kırmadan yola devam edin derimm........

teşekkür ederim filiz ablam o senin süperliğin

Hedefi olmayan yelkene hiç bir rüzgar yardım etmez..hayatı yaşanılır kılan hedefler ve umutlardır.

hedefi olmayan hedef olur..:)

Evet adım hep aynı adımdır, adıma değer katan gelinen noktadır... Bu adımlar arasına serpiştirilen küçük mutluluklar adımları daha bir şevkle ve inatla atmamıza yardım eder kanısındayım :)

hüseyin ve love güzel yorumlarınız için teşekkür ederim

Üst Alt