Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sonda takılamadığı için ürodinami yapılamadı. Sorun nedir?

Eserin79

Yasaklı Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Bugün ürodinami yapılamadı bana sonda ilerlemedi 2 defa denendi olmadı kanama devam ediyor

Evet üstat ilerlemedi takılıp kaldı hatta zorladılarda zaten tazyikli israr yok bende ama bazı geceler bolca kaçırma başladı son dönemde eşimden utanır durumdayım(spastik paraparezi hastalığımdanmıdır idrara sürekli sıkışma ve kaçırma şikayetiyle iç hastalıkları sonra üroloji doktorunun ultrasonda idrar önce ve sonrasını takibi sonucunda içeride epey kalıyor ürodinami yapılmalı denmesine istinaden bugün ürodinami için gittim 2 defa denendi sonda ilerlemedi kanama devam ediyor bırakın dedim canım çok yanıyor dedim çıkıp gittim bu illa yapılmalımı rapor oranı artar diye de dünmüştüm)

Eserin79

Darlık kendi başına raporda oranı arttırmaz. Mesaneden idrar kalması ya da başka nedenle işeyememek, belki bunun için TAK yapmanın gerekmesi lazım (yani bir fonksiyon sorunu olmalı ki) oran verilsin.

Ama daha önemlisi, bu darlık önemli bir sorun olabilir. Bence mutlaka tedaviye odaklanmalısın. İyi bir ürologa gidip ille de üretrayı kontrol ettirmek lazım. Bence ürodinami de yaptırabilmelisin.

Evet dediğiniz gibi bu darlık konusunun peşine düşmeliyim ürodinami akabinde olmalı teşekkür ederim.

Özel bi hastanede çeşitli tahliller be tetkikler neticesinde doktor mesane darlığı ile ilgili olarak Pazartesi cerrahi işlem yapacak sonra fonksiyon bozukluğu varmı zaten anlarız dedi

Evet sıkıntı mesane darlığı değil norojen mesane dedi doktor bizim ölçüm ve gözlemlerimiz bu dedi tak önerecek

Üst Alt